Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to tylko moje odczucia , ale kwartalnik jest tak kiepski , że po pobieżnym przejrzeniu go nie ma ochoty sięgać się po niego po raz kolejny , kupiłem wlasnie 4 numer i co ? i lipa . Po pierwszych 3 nr pomyślałem sobie że to sie rozkręci czy cos w tym stylu a tu nie, jest coraz gorzej .jak ktoś nie widział nr. 4 to na szybko go opisze ; przeważa artykuł Pseudochromisach 11 stron , potem rozmnażanie - 7 stron ( czy ktoś szykuje sie do hodowli zarobkowej ? ), Mamy artykuł o wodach wokół RPA nawet jedna strona jest w nim o rafie , ale za to fajne fotki foki i plazy :D na całą stronę oczywiście . Następnie mamy perłę 10 stron o meduzach , nawet jest o tym jak trzymać je w akwa (faktycznie jest to popularny odłam akwarystyki :D aha nie ma 10 stron w miedzy czasie przewijają sie reklamy pompy (zajmuje to jakies 2 strony). I znowu perła informacyjna 3 strony o "Stosunku Redfielda" nie chcę uwłaczać w wiedzy jegomościa bo napewno jest spora ale , no właśnie odechciało mi sie o tym czytac jak pod 2 zdjęciem jest napisane "W zbiornikach z rafą koralową dążenie do uzyskania stosunku Redfielda mija sie z celem " :D no to po co mi to potrzebne , kupuje magazym , zeby dowiedzieć sie cokolwiek o akwarium własnie , a nie to czego mi się zrobic nie uda lub jest bezcelowe próbowanie. I znowu wszechobecna reklama , tym razem cała strona firmy , która robi tunele do oceanariów jak mniemam :D jak strzele w totka kilkadziesiat baniek to pomyśle o zrobieniu tunelu z sypialni do łazienki , w którym popływają sobie rybki :D następnie artykuł o żelazie w akwa - mozna sie o dziwo czegoś dowiedzieć , no i zaraz po nim co jest ? reklama firmy biacryl na 2 strony , podpisana ze montują panel w oceanarium , a jak dla mnie dokładnie tak samo wygląda montaż szyb witrynowych , pasjonujące prawda ? :D no chyba że goście , którzy stoja na dachu (zdjęcie) porobili zakłady czy tafla strzeli przy rozładunku czy nie :D W portrecie akwarium "Belgijska perła"jest ładne przeładowane życiem , ale .. biorąc pod uwage wygląd ogólny żaden szał (nieskromnie powiem , ze jakbym dołożył do swojej 200 l kałuży z 10 krzaczków jeszcze to chyba podobnie by wygladało , oczywiście w mniejszej skali ) , więc albo za dużo czasu spędziłem na stronie andrniewa , albo nagapiłem się na zbiornik Szymona czy Osada , że taki portret robi na mnie wrażenie zadne , i tak sobie dumam , że skoro opisywany zbiornik zabrał 4 strony to zbiorniki naszych "przodowników" :D powinny zająć conajmniej 3 razy tyle. Pozostaje taki niesmak po zakupie 13 stron reklamy łacznie z 80 mozliwych , na reszcie to co napisałem , może nie potrafię docenić przekazywanej wiedzy , może jestem ignorantem , ale wiecej juz nie kupie tej gazety może jakiś kawałek gałezi ocaleje dzięki mojej decyzji

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad - mam identyczne odczucia - ogolnie tylko przegladam Korala, nie ma nic interesujacego do przeczytania. Zdecydowanie bardziej wole swierszczyki, przynajmniej jest na co popatrzec:)

pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Konrad,miałem podobne odczucia,co Ty.Po przeglądnięciu gazety w Empiku,odłożyłem ją z powrotem na półkę:D_o


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w tej chwili zrodlem wiedzy, tej na najwyzszym poziomie i przekazywanej przez fanatykow jest to i konkurencyjne forum aqua-reef.pl . Taki Koral to nic innego jak pomysl na pieniazki.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło co innego, zaczynam i nie wiem nic, więc część jest ok. Tylko, że po przeczytaniu artykułu o jakiś rybkach nie znam ich wymagań, bo kilka artykułów powtarza po sobie informację, a o podstawowej rzeczy jak coś tak naprawdę trzymać nie ma nic :-)

Ostatnio się wkurzyłem na te nowe numery i wziąłem wersję anglojęzyczną :-), a "z nowych korali" zrezygnowałem.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz Szymon tu i na aqua jest sporo wiedzy i w teorii i praktyce, czasopismo , które kosztuje 22 zł , a nie jest to mało jak za gazetę powinno dawać coś w zamian , masz racje że lepiej świerszczyk kupić :D albo dołożyć do fajniejszego prezentu dla dziecka pod choinkę :D albo nie wiem cokolwiek innego może kilka kg ziemniaków kupic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumieniem dla mnie jest to nie ma opisów technicznych urzadzen , nowinek itepe , i oczywiscie naszych rodzimych zbiorników , a zbiornik z numeru 4 mozna sobie obejzec z bardziej obszernym opisem na zeovit.com

I oczywiscie monotematyczność kazdego numeru jest straszna jak dla mnie ,ale tak ma podobno byc bo taka jest koncepcja pisma.

W mojej prywatnej-publicznej toalecie z numerem gdzie byly same babki( zebyscie tylko zle nie zrozumieli :-) ) wygały krzyzówki a dokladnie 300 panoramicznych.

Druga strona jest taka ze wszystko od reki jest dzis w sieci i nigdy zadne czasopismo jej nie dorówna bo zanim sie opisze i wydrukuje to juz jest dotepne wszedzie.

Przypominaja mi sie stare czase czasy jak z utesknieniem oczykiwalo sie na czasopismo akwarium , gdzie byly ogloszenia o sprzedazy ryb sprzetu i roslin , wyobrazacie sobie to teraz? dawac ogloszenie do gazety ze sie sprzeda tropheusy np.?

Świat idzie do przodu strasznie szybko.

Jak nie było pism po Polsku to tez nazekalismy ze nie ma ;-)

Moim zdaniem pismo powinno byc bardziej niezalezne od Pana K. ale to niemozliwe niestety.

Mimo to uwazam pismo za porzyteczne bo cos sie przynajmniej dzieje


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek , pewnie , ze jeśli chodzi o zasób informacji to gazeta z siecią nie ma co się równać , pewnie , ze ogloszenia są dostępne i szybko przekazywane , tym bardziej taki magazyn powinien emanować "świeżością " zachęcać do sięgania po niego wielokrotnie ( mam stare magazyny akwarium własnie i mimo wszechobecnej sieci , co jakiś czas wertuje je ponownie , a po korala po przekartkowaniu już sie nie chce schylać - gdybym miał mozliwośc zakupu bezpośredniego to zlamanego grosza bym za niego nie dał ) , no i szkoda na niego miejsca w toalecie :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu takiego postu czuje niesmak koledzy akwaryści. Polskość w Polskim wydaniu, nie było magazynu zle, jest magazyn to znów nie taki jak byśmy chcieli. Narzekanie leży chyba w narodowych cechach Polaka.

Zdaję sobie sprawe że pismo ma swój pewien monotonny w rozkładzie styl, ale takie widocznie jest z założenia. Ja każdy numer czytam prawie cały bo interesuje mnie wszystko co związane z morszczyzna i zawsze się czegoś nowego dowiem, nie koniecznie wykorzystując to w moich baniakach. Po podstawy czy nowości techniczne zagladam do netu, szybciej. Pokażcie mi proszę w necie tak opisaną grupę ryb np. diademkowate z opisem ich udanego rozrodu i odchowu.

Ogólnie jestem za tym magazynem. '

Wojtek.


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtesu - mnie już bardziej podobały się Morszczaki - gorsze edycyjnie ale jakoś bardziej nasze.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie jesli tos ma lub wie gdzie moge zdobyc magazyn koralle w jezyku najlepiej angielskim ale moze byc rowniez wydanie niemieckie numer 14/2002. bede bardzo wdzieczny.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie ma zbytnio wyboru to sie lubi to co sie ma :D nie ma w tym kwartalniku nic co by powalało ale ja chetnie kupuje, czytam i kupowac bede nadal. ciekawe informacje tez sa. maja konkretna ramowke, co chyba sprawia ze calosc jest monotonna troszke. szkoda ze nie ma nowinek ale jestem za magazynem Koral.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab ja magazynu Morszczaki niestety nie znam wiec nie jestem w stanie porównać, ale mnie zaciekawiłeś i poszukam czegoś o tym magazynie, może uda mi sie gdzieś odnalezć jakieś archiwalne egzemplarze....


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzysiek l :

tak na marginesie jesli tos ma lub wie gdzie moge zdobyc magazyn koralle w jezyku najlepiej angielskim ale moze byc rowniez wydanie niemieckie numer 14/2002. bede bardzo wdzieczny.

ja mam nr.14, co bys chciał wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest tam artykuł Ballinga?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyśek korala w angielskim wydaniu mam w prenumeracie więc jak coś daj znać.

Faktycznie czwarty numer był obładowany reklamami ciut za dużo, ale jak chcemy czytać gazetę ładnie wydaną to trzeba do reklam się przyzwyczaić.

Dla mnie całym urokiem jest tematyczność magazynu "Koral" bo mam szanse poczytać obserwację kilku znanych osób na ten sam temat.

Czasami myślę że dla wielu osób nie jest potrzebny magazyn tylko atlas zwierząt z szybką rozpiską co i jak plus nazwa łacińska chociaż nie, bo Aquamaniac przetłumaczył REEFLEXa.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetnie Łukaszu , wpadne do Ciebie po Nowym Roku chyba ze dam się namówic na zakupy w Stolicy przed Sylwestrem.

Zadzwonie wcześniej :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu generalnie wchłaniałem wszystkie numery korala angielskiego , pozniej pojawily sie podobne odczucia jak opisywane w pierwszym poscie tego watku. myślę, że to w efekcie mojej poszerzającej sie wiedzy korale przestaly byc bardzo atrakcyjne.

polskie wydanie razi mnie wciąż cienkimi tłumaczeniami. reklamy sa i muszą być w tym i innych tego typu wydawnictwach. jakosc artykułów jest różna, czasami piszą je ichtiolodzy czy innej maści naukowcy zajmujący się koralami, a czasami hobbyści tacy jak my.

generalnie, imho, lepiej że jest taki magazyn niż miałoby go nie być.

morszczaki szkoda , ze znikneły. chociaz im tez brakowało spójnej strategii , bo kogo obchodzi historia akwarystyki morskiej w zsrr ?? :D a w jednym z numerów poświecili temu chyba ze 2 strony. na korzysc korali przemawiaja imho fajne fotki... można nacieszyć oko.

a moze po prostu trudno dogodzić akwarystom morskim, ktorzy maja dostep do netu i przezwyczaili sie , ze maja dostep do / lub szukają informacji jaka jest w danej chwili potrzebna, a nie taka informacje jaka akurat postanowil opisac redaktor na 11 stronach.

wracajac do monotematycznosci korali, czyli opisywania na kilkunastu stronach jednego gatunku ryby to imho nie jest takie zle. powiedzialbym, ze nawet dobre, bo wyczerpujaco traktuja temat. inna sprawa czy wszystkich dany gatunek interesuje... gorzej jednak z artykulami ktore piszą hobbysci i traktuja po lebkach. jak chociazby w ostatnim numerze rozmnazanie l.wurdemanni.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy numer magazynu ma być wydany ponoć przez firmę Koral z Warszawy i będzie o konikach morskich

ktoś coś wie bliżej na ten temat??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy numer angielskojęzycznej wersji już dostępny :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten numer czyli styczniowy http://edition.pagesuite-professional.co.uk/digital_launch.aspx?eid=01987090-d3b9-40ca-9c62-559b8278318f

PS wie ktoś coś o polskim wydaniu??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.