Skocz do zawartości
adamparker

Briareum asbestinum ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w sklepie w W-wie Briareum asbestinum pod tą nazwą . Sklep ogólnie szanowany . Wygląda dokładnie tak jak tu :

http://pl.reeflex.net/tiere/1634_Briareum_asbestinum.htm

Natmiast jak wbije tą nazwe w Google to wychodzi mi ze Briareum asbestinum to zupełnie co innego.

I jestem lekko zakłopotany o co chodzi. Z Google wynika że Briareum asbestinum to inaczej "umarłe palce ręki " i wyglada zupełnie inaczej - własnie jak rozpadajace się paluchy ....


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Briareum jako gorgonia w naturze tworzy "kominy" na których w gornych partiach nie wystawia polipow, przez co faktycznie wyglada jak martwa ręka:)

Natomiast u nas w akwariach najczesciej oblewa skałe i rośnie w objętość nie tworzą tego typu struktur.

Jeżeli koral wyglada tak jak w reeflex'ie to jest to brierium:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie mam pytanko. U mnie obrósł już całą swoją skałkę na max. I czy jak chce żeby rósł większy to mam jakoś przystawić inną skałkę obok niego żeby tam się przeniósł dalej ?


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystaw do tylnej szyby akwarium będziesz miał fajne tło, ja tak mam u siebie i fajne to wygląda

pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.