Skocz do zawartości
domat

Karmienie błazenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem wczoraj błazenka wraz z krewetką czyszczącą. Posiadam pokarm w płatkach oraz algi morskie, dzisiaj wrzuciłem tego i tego po troszeczku. Krewetka wurdermanii wraz z wczoraj zakupioną czyszczącą wcinały az miło a błazenek jest bardzo ruchliwy dużo pływa lecz pokarm go nie specjalnie dzisiaj zainteresował.

Przy karmieniu wyłączam pompy i rzucam pare płatków na powierzchnie wody, następnie po 5 minutach uruchamiam pompy z powrotem.

Wszystko jest w porządku? czy po prostu muszę mieć inny pokarm? widać że rybka jest jeszcze bardzo wystraszona


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

Podaj mu na próbe jakieś mrożonki np.solowca-drobny lub zrob sobie jakiegos miksa np.krewetki koktailowe,solowiec,kryl i czosnek zmiksujs blenderem.I tak masz pokarm na pare dobrych dni.Podaj mu pokarm przy wł.pompach jak tak robie i bardzo chętnie jedza.

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błazenek wcina artemie mrożoną


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domat,nie sie co stresowac,blazenki to niemal wszystkozerne stworzonka,przeciez dopiero co go wpusciles,jak sie juz oswoi z nowym otoczeniem,jego mieszkancami to zacznie zerowac,do do platkow to radzilbym z tego zrezygnowac i zapodawac mu jak juz przedmowca wspomnial mrozonki,to o wiele bezpieczniejszy pokarm ,a pomp nie wylaczaj,to i tak niczego nie poprawi,na rafie podwodne prady tez nie"staja",pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak przez te 3 dni będę mu dawał te płatki i algi to chyba bedzie ok? bo teraz nigdzie nic innego nie kupię.

A potem co naj lepiej kupić dla niego? chodzi mi aby dało się to kupić w zoologicznym z akwarystyką morską, nie było zbyt drogie i jadł błazenek jak i moje 2 krewetki, bo sprzedawca zaproponował mi pokarm dla ryb morskich za 50zł ... to tyle mój błazen wyszeł:D:):D

PS. czemu odradzacie płatki:)? oraz czy jeśli błazenek przeżył dobe to znaczy że aklimatyzacja była poprawna? aklimatyzowałem go chyba z 4 godziny do worka w którym był i było po odessaniu przeze mnie troche ponad pół litra wody na oko skropliłem przez te 4 godziny z pół litra wody odemnie ze zbiornika. Narazie niby ok, tylko pływa jak szalony wczoraj w nocy pływał tak chwilkę w jednym miejscu jak by sobie wypił ale to może przez to że było zgaszone światło i spał:>:D heh:) krewetka która aklimatyzowała się na równo z rybką też ok.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domat,nie wiem co to za platki masz na mysli,odchodzimy od karmienia platkami bo zawieraja fosforany ktore lepiej na wlasne zyczenie nie wprowadac do akwa,zostan na razie przy tych algach, ajesli masz okazje to kup dl niego-mrozona artemie,jaja krabow,czerwony badz zielony plankton, przestawiaj go na taki pokarm,i nie tylko blazen na nim skorzysta

p.s.miloby bylo jak bys z stopce zamiescil jakies info na temat akwa,taka informacja jest bardzo pozadana,jeszcze raz pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a krewetki też będą wcinać ten pokarm:)? to co naj lepiej wziąć artemię czy plankton:)? są jakieś konkretne tego firmy?

oraz jaki koszt tego pokarmu i jak to dozować dla czyszczącej, wundermanii i błazna? pytam przez to gdyż w moim baniaczku 25l małe przedobrzenie i już po ...:D


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup mrożonki solowca w dowolnym sklepie akawarystycznym koszt 3-4 zł


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ryby jedzą i mrożonki i płatki.

Początkowo nie chciały jeść płatków z powierzchni wody. Musiałam je "utopić" tak żeby pływały w toni.

Po miesiącu mrożonkę wyżerają prosto z sitka a płatki skubią praktycznie z ręki. Zrobią wszytko za żarcie :D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to 25 litrów to troszkę mało jak na błazenka ;/ ja karmie moje mam 2 ,jeden to istny wegetarianin a drugi je wsio wegetarianina płatkami spirulina Tropical, oraz mrożonkami Ichthyo Trophic np: jaja krabów, solowiec, lasonogi, czerwony i zielony plankton to w miarę małe pokarmy i jeśli nie masz dużego błazenka będą ok


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz artemię. Jest niewielka, mój nowy błazenek nie bardzo chciał jeść kryla czy solowca, ale artemię chętnie wcinał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solowca nie chcialy jesc a artemie jedza,niezly jestes:clowning


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227470 Peniek :

Solowca nie chcialy jesc a artemie jedza,niezly jestes:clowning

TRUE :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale do pojutrza wytrzyma jeśli by się nie chciał wziąć za te algi morskie czy płatki?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że wytrzyma.

Peniek - oj, zdaje się że mi się robale porypały. Sorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zdaje się że nadal Ci się rypią:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no juz dzisiaj zaczoł skubac płatki:) podczas karmienia chytał i coś tam urywał:) niby bardzo mało ale to dobry znak:) chyba mu się nie podoba samemu, musze jak naj szybciej dokupić jakąś drugą malutką rybkę do towarzystwa(oczywiście z obsady rybnej to będzie na tyle), niestety zbiornik to tylko 25l wiec duże ograniczenia.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się i pewnie dostanę złotą łopatę kopacza :construction:

karmiłem błazenki zielonym planktonem i próbowałem z sery pokarm w granulkach (marine fish)

niestety niezbyt chętnie chciały coś łapać, widać że głodowały.

Miałem od słodkowodnych ryb mrożonki ochotki, pokroiłem jak dla maluśkich rybek i w akwarium młyn, wszystko się rzucało na taką ochotkę :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w markecie kupiłem kiedyś słoiczek kawioru (coś 9zł) czerwony - błazny wcinały aż miło

artemia (czyli solowiec :p ) to norma + płatki od czasu do czasu jako urozmaicenie

niestety krewetek koktajlowych nie bardzo chcą .. może za duże kawałki dawałem

--//--Edit

jakby ktoś kupował - to od razu połowę lub więcej proponuję zamrozić (np w pustych kratkach po mrożonkach) bo otwarty po tygodniu w lodówce i zaczęło pleśnieć ...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy kupnie watro się spytać czym jest karmiony i od takiego pokarmu zaczynać w nowym miejscu.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.