Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Ja też mam REEF MAX-a.

Jak już pisałem w powitaniu dostałem cały zbiornik od Mikołaja (niespodzianka którą nawet sam wiele razy nieświadomie oglądałem w sklepie).

Prześlę parę fotek bo do końca sam nie wiem co ja mam.

4669-cale1.jpg

4669-obraz%20012a.jpg.

Kurcze ....

Nie wiem co dalej.

Napiszcie proszę co jest naj... ważniejsze.

Bo jak czytam różne posty - to baaaardzo dużo rzeczy trzeba pilnować .

A ja nawet nie wiem na ile światło mam włączać i czy trzy T5 na raz czy dwie 10K osobno i np 15K trochę dłużej lub krócej.

Cały czas czytam i czytam.

Pozdrawiam

INTRYG


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje edytowac tytul tematu i poswiecic go wszystkim posiadaczom zestawow ReefMax.

Jezeli chodzi oswietlenie w zestawie to 3x24W T5 dla korali miekich wystarczy. Dobor swietlowek to rzecz gustu. Przy swietlowkach o barwie 10 000K jest zolto przy 14 000K bardziej bialo. Jeszcze inni preferuja bardziej niebiesko i mozna sie pokusic o kombinacje dwoch swietlowek aktynicznych z biala po srodku. Czas 12 godzin, ale mozesz jedna odpalac z pol godziny wczesniej i gasic w odwrotnej kolejnosci, zmniejszy to szok u zwierzakow.

Jezeli chodzi o rybki to masz ich za duzo a jedna ze wzgledu na rozmiar napewno musi isc do wiekszego akwarium.

Postaraj sie odwiedzic jakis akwarystow w Lodzi bo przy gotowej juz solniczce bedzie ci ciezko kontrolowac sytuacje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałam może z sześć lat dostałam pod choinkę 2 skalary w litrowym słoiku. Śliczne klasycznie ubarwione, do tego i do tego suszone rozwielitki. Jak się domyślacie nie przeżyły Świąt. Od tamtej pory jestem przeciwnikiem kupowania zwierząt jako prezentów niespodzianek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zolta rybka z czarno bialymi pasami na glowie,nie nadaje sie absolutnie do tej wielkosci akwarium.Musisz oddac ja do sklepu albo sprzedac na targowisku.

Co oprócz tego szkielka ze sprzetow potrzebnych do utrzymania akwarium morskiego posiadasz,tzn-testy,hydrometr,dodatkowa pompka do mieszania solanki na podmiany,filtr RO+DI,jaka sól?

Swietlowki proponowal bym wymienic na 2xAquamedic REEF WHITE 15000K i jedna Aquamedic REEF BLUE.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Łodziaka, czy to nie zestaw żywcem przeniesiony z Rybarium?

W każdym razie po pierwsze to jest tam za dużo ryb, po drugie jeśli masz świetlówki 2x 10k i 1x 15k to proponuje którąś wymienić na actynice.

Co do casy świecenia to proponuje zaliczyć dział dla nowicjuszy.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intryg napisz borsuk na pewno musi iść do innego zbiornika te 80 litrów to zdecydowanie za mało http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_ryby_i-lo-vulpinus-i-foxface.html z tego co widzę to masz tam grzybki sacropytona http://pl.reeflex.net/tiere/568_Sarcophyton_tenuispiculatum.htm jakiejś zao , jeżowca http://pl.reeflex.net/tiere/733_Diadema_setosum.htm rybek to troszkę za dużo ja bym trzymał z 3 w takim akwarium wiesz jak długo akwarium tam stało?? skąd masz wodę bym musiał porobić testy na Ca, Kh i Mg jaka masz sól?? Ja mogę polecić http://www.reefshop.pl/eshop/sol-morska_tropic-marin-bio-actif-sea-salt.html Skąd bierzesz wodę masz Ro i Di?


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wszystko mam ze sklepu.

Testów jeszcze żadnych nie mam a co do zbiorniczka to stało chyba jakieś 2-3 miesiące.

Muszę coś kupić szybko jutro (testy i sól).

Wody mam jeszcze ok 3 litry na dolewkę a co do RO to zanim będę miał filtr w domu pewnie poproszę kolegę o pomoc.

(mają sklep tylko z NTURE)

Jeżeli chodzi o świetlówki to mam AQAEL 2 szt 10K i 1 szt 20K.

Filtry chyba oryginalne.

Rybki:

1 szt błazenka (podobno były 2 ale jeden gdzieś zanikł)

2 szt błazenka czarnego

1 szt Diadema setosum

1 szt Lo vulpinus - Foxface

2 szt Pterapogon kauderni4669-ryba%20morska.jpg

1 szt Pseudochromis paccagnellae

1 szt Pseudanthias pleurotaenia

1 szt Lysmata amboinensis

ma jeszcze dojechać rozgwiazda jakaś czerwona.

Pozdrawiam

INTRYG


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z ilościa ryb pobiłeś chyba rekord forum:clowning

Mam pytanie, czy to sprzedawca doradził tobie czy też osobie która cie obdarowała taki zestaw zwierząt, czy też zostały one nabyte przez niewiedze osoby kupującej.

Nie pytamn złośliwie tylko jestem ciekaw.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie wiem - ale się dowiem. (akwarium stało w Tulipanie na Piłsudskiego w łodzi)

Pzdr

Intryg


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,masz wieksza proporcie ryb ode mnie,a pisali mi na forum o redukcji do polowy a "kolega"z forum stwierdzil abym wybral rybki lub akwarium:banghead,tak jak ci pisalem na priv ,chlopaki z quest Marcin i Piotrek duzo ci doradza i tanio maja,pozdro


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że woda po Ro przechodzi jeszcze przez Di (żywica) weź od thcskiba on ma najlepsza :)wpisz w google thcskiba i pierwszy sklep który Ci wyskoczy to ten ;] , a te 3 litry co masz to solanka czy zwykła woda ?? do akwarium dolewamy ubytki które odparowują , ale nie dolewamy solanki tylko czystą wodę po Ro i Di ;], ale to pewnie wiesz;] jesli masz solanke to ja bym wsadzil pompę ,aby woda nie stała


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajjj mam nadzieję, że wiesz czym karmić te rybki? Polecam mrożonki, ale morskie:) Np może być artemia, solowiec (na początek) tylko nie należy przesadzić z ilością pożywienia, w takim małym akwa łatwo zaburzyć równowagę. Mam nadzieję, że masz termometr w akwa i grzałkę, do tak małego pewnie wystarczy najmniejsza. Jeśli akwa stało 2-3 miesiące to jest szansa, że rybki nie padną Ci na skutek zatrucia związkami przemiany materii, ale proponowałabym dla pewności podmienić część wody na taką z działającego już dłużej akwa morskiego- chodzi tu o obecność odpowiednich bakterii, można także kupić w sklepie specjalne szczepionki do akwa z bakteriami właśnie. Woda na dolewki ( po RO) dolewasz tylko tylko ile wyparuje, podmiany wody słonej- na to masz chwilkę czasu, karma dla ryb, sprawdzenie temperatury, potrzebny także salimetr ( do mierzenie zasolenia wody- powinno znajdować się w pewnych granicach) ale to już jak zaczniesz podmiany wody. No i jednak wypadałoby zmierzyć stężenie azotanów, azotynów i amoniaku- tego ostatniego nie powinno być w wodzie na poziomie wykrywalnym ( jeśli nie daj Boże jest, to ekspresowo podmiana wody).

To najważniejsze, a na resztę będzie czas jak się nieco dokształcisz:) Żółtego zwierza oddaj lub sprzedaj - tak jak pisali przedmówcy, inaczej marny będzie jego koniec.

Swoją drogą taki prezent - żywy to chyba więcej kłopotu niż radości, lepszym pomysłem byłoby akwa z samą żywą skałą, które stopniowo można wzbogacać o inne organizmy w miarą przybywania wiedzy właściciela:) Ale to już uwaga do potencjalnych darczyńców:)

Pisałeś o rozgwieździe, ze ma dojść.. na razie nic bym nie dokładała do tego akwa, zamiast rozgwiazdy ( jeśli już opłacone zakup dobrej soli lub brakujące elementy osprzętu)

Powodzenia!


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium coś się dzieje.

szyby i piasek zaczynają być brązowe (pewnie jakieś glony).

4669-img_1126.jpg

A na niektórych skałach są jakieś bąbelki.

4669-img_1118.jpg

4669-img_1119.jpg

4669-img_1128.jpg

Proszę o pomoc - co mam robić ??


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekać, aż zbiornik dojrzeje


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile swiecisz czasu??? dolewałes coś wodę jakąś?? a moze po prostu zaczeło dojrzewac


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, to klasyczny objaw dojrzewania...jak pomiar azotanów i amoniaku?

Jeśli nie masz testów może trzeba zrobić podmianę części wody?


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jeszcze ze 2 litry ro.

testów jeszcze nie mam jutro coś kupię.

Jeżeli chodzi o światło to przez jakieś 12h się świeci - może trochę za długo ??

a propos dojrzewania to przecież zbiornik chodził przez jakieś 2-3 miesiące w sklepie.

Pzdr

Intryg


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm teoretycznie tak, a praktycznie to nie wiesz ile stał w sklepie, czy były w nim ryby? Zwróć uwagę czy nie pada na akwa bezpośrednio światło słoneczne. Jutro radzę zaopatrzyć się w te podstawowe teściki do słonej wody i wiele się wyjaśni. Jakbyś robił podmianę to pamiętaj aby najpierw przeczytać na temat przygotowania wody tzn. nie wolno wlewać świeżej solanki od razu do akwa! Nowe RO ( jak już kupisz własne) także nie od razu nadaje się do wlewania wody, musi być przepłukane, należy przepuścić sporo wody do ścieku zanim będziesz ją mógł wlać do akwa.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy na początek taki zestawik ZOOLEK 8 testów wystarczy ??

I tak na szybko jaką sól wybrać i co jeszcze dokupić ??

A co do karmienia to w tej chwili mam Tetra Marine Menu (4 różne pokarmy)

Pytanie za 10 pkt:

ile razy mam w końcu karmić moje rybki (bo już zgłupiałem)

jaka ilość (może żeby zjadły w 5 min ??)

i czy wszystkie cztery rodzaje na raz czy codziennie inny rodzaj pokarmu.

Albo może zmienić na coś innego.

Co w końcu mam robić z "tą watą i firmowymi filtrami"

A co zmienić z tym światłem"

#227706 Peniek :

Swietlowki proponowal bym wymienic na 2xAquamedic REEF WHITE 15000K i jedna Aquamedic REEF BLUE.

Pzrd

Rafał


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym skrócił świecenie do 7 godzin jak wszystko będzie ok to zaczniesz wydłużać czas świecenia po 15 minut co 3 dni, kup testy salifert Ca, Kh i Mg dobrze mierzą ,a NO3 i PO4 to już inna sprawa:D tu najlepiej hanna no ale to dla nielicznych ;] hehehe sól pisałem jaka kilka postów wyżej jest naprawdę dobra ryby ja bym karmił 3 razy dziennie zacznij od mniejszych dawek i jak będzie za mało to zwiększ i zrób coś z borsukiem bo aż zal patrzeć jak się ryba meczy ze światłem Peniek Ci napisał a waty to jak dla mnie do niczego Ci nie jest potrzebna a filtrator to nie wiem co masz na myśli bo nie znam tego zestawu :/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

Sliczne bedzie z tego kiedys morskie akwarium, a tym czasem sliczny zakwit cyjanobakterii i glonow !

Moge tu Tobie popisac kilka stron A4 co zrobic , a przede wszystkim czego nie robic - a co juz sie stalo.

Zadzwon do mnie - chetnie pomoge tel. 606257679 / 61-8175193

pozdrawiam

Brunon


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie karmienia - ja dla 4 ryb (2 błazenki pterapogon, cinctus )i 2 krewetek przydzielam kostkę mrożonki dziennie. Karmię raz tym raz owym.

Ryby karmię codziennie- raz dziennie. Raz w tygodniu mają głodówkę. System utrzymuje stabilność. Zwróć uwagę na to nie tylko co wrzucasz do akwa ale i czy ryby pobierają ten pokarm.

P.S Brunon- fotki z linku w profilu robią wrażenie.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam już wodę RO ok 30 litrów od znajomego więc jutro lub pojutrze zrobię jakąś podmiankę.

Czy sól sól kupiona w sklepie w łodzi

jest dobra do mojej solniczki ??

sprawdzałem dzisiaj wodę:

ph-7.2

kh-3

gh-8

no2-1

no3-0

cl2-0

Test robiony Tetra test 6 in 1

Żywa skała robi się trochę biała a grzybki rosną jak na drożdżach .

Pozdrawiam

Intryg


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko !!!

Gdzieś przeczytałem że biały kolor rafy to kolor śmierci ??


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.