Skocz do zawartości
Kośmid

Molinezja

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam se nad kupnem do akwarium jak narazie 1 szt. Jak te ryby maja sie względem korali czy jakies podgryzaja? BO GLONY TO WCINAJA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od przeszło miesiąca parkę i wczoraj przyuważyłam jednego malucha raczej molinezji. Co do korali to nic nie podgryzają wcinają mrożonki, suchy i glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle pieknych ryb ktore bym chcial, lecz ilosc trzeba kontrolowac i jak pomysle, ze Moli mialaby zajmowac miejsce dla innej rafowej...

Chyba nie kupie. Wam latwiej. U mnie to by oznaczalo cofniecie sie o kilkadziesiat lat. :blushing:

I o ile pamietam, zyly dluzej niz przyslowiowe 2 tygodnie w sklepie... Potem dokupilem skalary, zeby w slodkowodnym nie bylo przerybienia...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze słyszeć :) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samiec pływa juz w akwarium jesli bedzie ok wszystko dojdzie samiczka :) tylko czy u was tez tak było ze przy tafli wody pływa cały czas a nie po całym akwarium czy poprostu dac mu czasu jak zacznie cos tam z dna skubac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2015 o 20:05, bober6662 napisał:

Przerazacie mnie...i ten temat.

Wiem wiem stary temat ale jak czytam takie posty to mnie normalnie wzbiera na wymioty od środka .

Musiałem to skomentować .

Trudno i darmo jest tu kilku troli na tym forum co tylko krytykują ..

P.s. dobrze Tobie tam kolega poniżej napisał dawno ale potrzebnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do tematu po prostu jak czytam to komentuję .

a nie czytma kiedy to było .

Czy to zle .?

A poza tym ten troll mnie irytuje tymi swoimi wpisami .

Nie lubie jak kogoś obraża i psuje komuś temety.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, Caban napisał:

A co to ma do tematu po prostu jak czytam to komentuję .

chodzi o to ze ten watek ma prawie 4 lata odgrzebujesz cos tak starego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

chodzi o to ze ten watek ma prawie 4 lata odgrzebujesz cos tak starego :)

stary to jest Dąb Bartek .

W mojej ocenie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Caban napisał:

stary to jest Dąb Bartek .

W mojej ocenie .

 

Panie odpowiadsz ludziom po 4 latach przemysl o czym Ty mówisz/piszesz i do kogo ten user już dawno temu się stad wypisał to raz, a dwa po 4 latach jest to tak aktualne że ho ho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caban, weź wyluzuj... uwzględnij, że temat stary i opinie ludzi mogły byc inne. Wyciąganie kwasów sprzed kilku lat? No sam pomyśl...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest po prostu nabijanie postów. ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2019 o 21:37, Paragon napisał:

Panie odpowiadsz ludziom po 4 latach przemysl o czym Ty mówisz/piszesz i do kogo ten user już dawno temu się stad wypisał to raz, a dwa po 4 latach jest to tak aktualne że ho ho

on cały czas jest tak mądry a reszta nawet czasem go popierała.

 

W dniu 9.04.2019 o 21:52, Tester napisał:

Caban, weź wyluzuj... uwzględnij, że temat stary i opinie ludzi mogły byc inne. Wyciąganie kwasów sprzed kilku lat? No sam pomyśl...

Spoko.

 

W dniu 10.04.2019 o 10:34, kaczorek36 napisał:

to jest po prostu nabijanie postów. ;-) 

w cale się ztym nie zgadzam jak widzę opinie tego tr... to mi samo się nasówa skomentować i zaśmiecać ciekawy wątek .

a za to sorki ale on pierwszyzasmiecił temat swoim w ogóle bez nadziejnym wpisem .

więcej nie skomentuję w takim temacie tylko zaloze nowy temat

 

 

W temacie molinezja .

Przeczytawszy wszystkie albo większość mio dostępnych postów poczynilem co następuje .(aby to innym czytającym ten temat pomogło)

Dziś o 10 zakupiłem 3 molinezje dwie z jednego sklepu a jedna z innego.

Dwie, czarna z pięknym ogonkiem jak to Pani powiedział, wpuściłem do głównego zbiornika z masą zielonych glonów .

Czarna jak i żółta zostały zaklimatyzowane w normalny sposób czyli dolewałem do torebki z wodą wodę ze zbiornika po czym odlewałem do zlewu i tak przez trzy razy, następnie wpusciłem te dwie rybki do akwarium.

Do godziny 15,3 mają sie dobrze .

nie wykazuja objawów duszenia się zcy co . nie oddychaja szybciej czy jakoś inaczej po prostu pływają sobie.

Nie jedzą też 

Dla ciekowstki powiem iż dopiero teraz widzę jak silne są prądy w mojej wodzie, molinezje w niektórych przypadkach w ogóle sobie nie radzą a w praktycznie wszedzie jest dla nich za silny nurt.

trzecia molinezja zółta czy jakas tam pospolita czeka sobie w torebce i powoli bede dolewał do nie wode prze np 5 dni .

zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caban i jak Twoje molinezje, co z tą żółtą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.