Skocz do zawartości
Gość DarekB30

500 litrów słonej wody - czyli moja przygoda z morszczyzną

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie rosną.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Efekt WOW jest, chrysiptery się nie tłuką między sobą? Co to za czerwony koral na 6 zdjęciu od góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcy z monti się nie parzą? Czy masz dystans między nimi? Przepiękne kwiatki wyrosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku możesz napisać jakie trzymasz obecnie parametry przy tej obsadzie rybnej? Oraz przypomnieć czym karmisz korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, katani napisał:

Bardzo ładnie rosną.

Dzięki, naprawdę teraz cieszy oczy akwarium 

 

10 godzin temu, zipke napisał:

Efekt WOW jest, chrysiptery się nie tłuką między sobą? Co to za czerwony koral na 6 zdjęciu od góry?

Nie nie tłuką sie, obrały sobie własne rewiry, podobierały w pary i żyją w zgodzie 

 

10 godzin temu, dla syna napisał:

Arcy z monti się nie parzą? Czy masz dystans między nimi? Przepiękne kwiatki wyrosły

jak kleiłem to był dystans, teraz poprostu wygrywa silniejszy :D

3 godziny temu, Edue napisał:

Darku możesz napisać jakie trzymasz obecnie parametry przy tej obsadzie rybnej? Oraz przypomnieć czym karmisz korale?

Parametry bez rewelacji, NO3 na poziomie 2 - PO4 - 0,02 KH-7, CA-400-420, MG 1200-1400

Raz w tygodniu robię im kąpiel w żarciu a tak karmić jakoś specjalnie nie karmię jest dużo ryb które brudzą wodę więc korale zadowolone. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DarekB30 napisał:

 

Raz w tygodniu robię im kąpiel w żarciu a tak karmić jakoś specjalnie nie karmię jest dużo ryb które brudzą wodę więc korale zadowolone. 

 

To pamiętam, tylko właśnie rozchodzi mi się o to co wchodzi w skład tej kąpieli, kiedyś pamiętałem, ale uciekł mi post z FB i nie mogę go znaleźć, to pytam u źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Edue napisał:

To pamiętam, tylko właśnie rozchodzi mi się o to co wchodzi w skład tej kąpieli, kiedyś pamiętałem, ale uciekł mi post z FB i nie mogę go znaleźć, to pytam u źródła.

robię mieszankę z : Tropic Marin Pro-Coral Reef Snow , Tropic Marin Pro-coral Zooton, i kąpię je w tej zupie przez noc raz na jakiś czas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super , dzięki, o tym ReefSnow pamiętałem a drugiego za cholerę nie mogłem Sobie przypomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Edue napisał:

Super , dzięki, o tym ReefSnow pamiętałem a drugiego za cholerę nie mogłem Sobie przypomnieć.

nie karmię zbyt często i zbyt mocno bo bardzo brudzi się woda, przy takiej ilości ryb mam i tak spore wyzwanie  żeby utrzymać kolory korali na zadowalającym poziomie, zresztą korale żywią się "głównie światłem" ale to wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na małą aktualizację.
W akwarium wszystko rośnie jak na drożdżach, Ballinga schodzi w tej chwili 900 ml (3x300ml) na dobę
Dla porównania Histrix który rośnie poprostu w oczach.



70de7cb318e2a143bb7481e0889c74ce.jpg08ced04d913fc7be6c3061deb3b4dfb4.jpgad73425c8674d0e89ceca33e94465996.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci się to kręci,miałam tego korala kiedyś były to poczatki może 6mies miało akwarium,jednej nocy zszedł do samego szkieletu,nie mam pojęcia czemu tak szybko.;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, @Beti napisał:

.. miałam tego korala kiedyś były to poczatki może 6mies miało akwarium,jednej nocy zszedł do samego szkieletu,nie mam pojęcia czemu tak szybko.;)

Właśnie dlatego tak się stało - wrażliwy na młode zbiorniki. W dojrzałych szybko rosnący wsród acropor niemal jak chwast ;)

Darek - sól niezmiennie ta sama TM w jakiej wersji ?

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Bardzo ładnie Darku. Imperator powala.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny imperator :) mój jest taki sam ale ma już wiecej żółtego nad pyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek czym ty teraz świecisz?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek czym ty teraz świecisz?
Od zeszłego roku tym samym, zbudowałem sobie lampę 8x54W T5 i 300W w ledach 01079e398f353e5e98432a251c0b73e2.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę że mocno rozbudowany system filtracyjny 

Możesz powiedzieć jaki przepływ masz przez te dwa filtry z matrixem. I jak się sprawuje syf się nie zbiera

 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DarekB30 napisał:

Od zeszłego roku tym samym, zbudowałem sobie lampę 8x54W T5 i 300W w ledach

A no właśnie zastanawiałem się, czy te LED 50W zostawiłeś, czy je wywaliłeś.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A no właśnie zastanawiałem się, czy te LED 50W zostawiłeś, czy je wywaliłeś.
Świecę nimi cały czas, zbieram się żeby dołożyć oświetlenie nocne jeszcze ale czasu brak.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka super czy te ledy są na radiatorze czy po prostu do obudowy lampy przyklejone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampka super czy te ledy są na radiatorze czy po prostu do obudowy lampy przyklejone?
@Ura
ledy są na potężnym radiatorze 200/50 bodajże inaczej by się dawno ugotowały .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wiedzę że mocno rozbudowany system filtracyjny 
Możesz powiedzieć jaki przepływ masz przez te dwa filtry z matrixem. I jak się sprawuje syf się nie zbiera
 
Filtry zlikwidowalem jakis czas temu a w ich miejsce wpialem filtr i 25 litrów pumexu. Przeplyw niewielki cos kolo 1000 litrów na godzinę a jak zaczyna sie zbierac syf to czyszcze albo wsypuję akwesan.
d8146421868a8edea07b196cd68de87a.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja by się przydała.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Jakaś aktualizacja by się przydała.

 

Generalnie akwarium żyje i ma się całkiem nieźle, koralowce porosły i to nawet bardzo o rybach nie wspomnę :D

Doszły Anthiasy i dwie centropygi tym samym obsada ryb została zamknięta

Akwarium funkcjonuje naprawdę po minimalnej obsłudze, stała podmiana wody, balling i bakterie, raz w miesiącu generalne sprzątanie,

niestety brak czasu na obsługę odbił się na kolorach które już nie są tak zeovitowe ale na szczęście idzie zima więc będzie czas na zajęcie się akwarium i wyciągnięcie kolorów 

 

Dla porównania film z zeszłego roku 

 

 

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.