Skocz do zawartości
Gość DarekB30

500 litrów słonej wody - czyli moja przygoda z morszczyzną

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#281665 danp :

Darku piekne wymiary zbiorniczka, no i litraz sie zwiekszy, powodzenia.

he,he w planach miałem trochę większy zbiornik 160x60x60 (cały czas się biję z myślami czy mimo wszystko nie wstawić zbiornika od Kidulta, ale rodzinka trochę hamuje moje zapędy więc na razie zostaje ten :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281682 DarekB30 :

he,he w planach miałem trochę większy zbiornik 160x60x60 (cały czas się biję z myślami czy mimo wszystko nie wstawić zbiornika od Kidulta, ale rodzinka trochę hamuje moje zapędy więc na razie zostaje ten :) )

Darek moje 90x60x60 miało być duże, a już mi się wydaje przymałe.. za chwilę znów będziesz zmieniał ;P ja pewnie przy okazji jakiejś przeprowadzki za rok dwa ;P haha

Zapowiada się Fajnie, teraz tylko czekać na efekty bo urlop minął a baniak niezalany ? :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Darku super obudowana szafeczka ,akwarium bomba prezentuje się ładnie :)


Marzenia w trakcie realizacji pesce017.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Sienki

na urlopie są ważniejsze rzeczy niż akwarium :)

trzeba czasami zmienić priorytety.

ale dobrze myślisz, szafka ma wymiary 150x70x90h tak na przyszłość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

sump się jeszcze klei, :banghead tak będzie wyglądał

4234-sump.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego uparcie robicie zbiornik na dolewkę jako część sumpa... Jak będziecie to czyścili od czasu do czasu? Przecież tam się tyle syfu zbiera z czasem że masakra, o czystej RO na której TDS pokaże 0,00 można zapomnieć po kilku dniach, a co dopiero tygodniach czy miesiącach...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb - moze dlatego, ze jak Ci sie autodolewka zawiesi a pozniej nastapi wylaczanie pradu to nie przeleje sie z sumpa na podloge, nie nastapi gwaltowny spadek zasolenia, etc

ja tez tak mam, po raz 3 w 3 systemie, uwazam to za wygodne i bezpieczne. jesli chodzi o brudy, to trzeba przykryc dokladnie ten przedzial, aby do srodka nie wpadal kurz. swoja droga to taki sam kurz, jaki wpada gora do baniaka i to ze woda juz nie jest "zero na tdsie" to nie znaczy ze tam jest jakis syf (inny niz jest w zbioniku na gorze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem dolewanie ze zbiornika to komplikowanie sobie zycia i zabieranie i tak przewaznie skromnych ilosci miejsca w szafce. Dolewka bezposrednio z osmozy! Ryzyko? Jakie ryzyko! Dla lekliwych - przy aktualnych cenach czujnikow poziomu mozna sobie ich powiesic w sumpie ile tylko sie zmiesci :) elektrozawor - kolejna groszowa sprawa. Oszczednosc czasu i pieniedzy. Dodatkowo podlaczyc pod timer zeby nie meczyc cewki za czesto. I gra. U mnie od ponad dwoch lat nie bylo zadnej awarii. A plywaki tylko dwa mam. Poniewaz dolewka wlacza sie 4 razy na dobe nie ma potrzeby i koniecznosci zlewania pierwszych litrow w kibel bo nie ma zastojow. Przeplywowy tds od razu pokazuje co ma do pokazania :D

Jak wiadomo, kazdy swoje chwali :D ale nie potrafie znalezc zadnego 'przeciw' takiemu rozwiazaniu. A na zbiornik z RO - przynajmniej kilka od reki :D

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

seb

poprostu optymalizacja miejsca,

jak pewnie zauważyłeś szafka jest sporo większa od akwarium, nie bez przyczyny :)

w garażu mogłem sobie pozwolić na fanaberie, w domu muszę się ograniczać i zmieścić tylko w szafce :D

zbiornik na dolewkę to ogólne określenie, bardziej mi zależy aby przygotowywać w min wodę do podmian,

pewnie że myślałem nad dolewką prosto z osmozy, muszę jeszcze ponegocjować z moją lubą dociągnięcie przez salon instalacji, przy słodkim się nie udało przez 2 lata więc się już przyzwyczaiłem do dolewania ręcznego

końcowy efekt myślę, że będzie zadowalający obie strony, w końcu znajdziemy jakiś kompromis :D

Jak na razie staram się jak nabardziej optymalnie wykorzystać pojemność szafki aby obsługa akwarium była przyjemnością a nie obowiązkiem :D a że uważnie przeglądam forum więc kilka podpatrzonych u innych forumowiczów rozwiązań znajdzie zastosowanie i umnie, :D już nie długo...

wczoraj wreszcie ustawiłem szkło na szafce, chyba będę musiał wziąć urlop w pracy na przeprowadzkę, bo w tym tempie to będę się przeprowadzał do grudnia :D

4234-ustawienie%20akwa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

"Zmęczyłem" się okrutnie składając akwarium , pewnie przez sobotnią imprezę, ale lampa już wisi i hydraulika też skończona :nono

4234-akwa%20loc%20line.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku pięknie oświetla zbiornik ta lampa czy to jest Aquasunlight NG ? :nono:kapelusz


Marzenia w trakcie realizacji pesce017.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ładna solniczka, widać dobre podejście do tematu a najbardziej podoba mi się zapas miejsca na szafce :nono. Szkoda że nie zrobiłeś komina z dymionego szkiełka bo miałbyś wstepnie zamaskowaną hydraulike ale i tak zarośnie. Czekam niecierpliwie na dalsza relacje z prac przy szkiełku .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Timon, dokladnie tak to Aquasunlight NG tylko troche "podrasowana"

Ale caly spis sprzetu I obsady podam na samym koncu, jak juz wszystko uruchomie

RobertK, he,he jak przyjedziesz to zobaczysz na wlasne oczy, troche zaszalalem ale bylo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam

wreszcie się trochę ogarnąłem z czasem i przeniosłem akwarium :)

jeszcze sporo pracy z ustawianiem skały i korali, ale to już przyjemność i relax po pracy :)

widok ogólny na początek (światełko tylko T5), jak znajdę chwilkę opiszę więcej szczegółów:

4234-akwa%2017092010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

Darek pieknie to wyglada,ta lampa jest idealna to tego baniaka

zaszalales z koralami widze ze beda szczepki za jakias czas

Darek powodzenia i samych sukcesow zycze.

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się jeden z tych najbardziej przyciągających uwagę i najładniejszych zbiorników na forum !!!

Życzę ci Darku szybkiego rozrostu korali oraz zdrowych pięknych rybek :)

Pozdrawiam Norbert :kapelusz


Marzenia w trakcie realizacji pesce017.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

naprawdę super się prezentuje, a za chwilę to będzie kosmos! czego oczywiście życzę :)

Darek, napisz proszę ile masz tam piasku? chyba że już było o tym a ja przeoczyłam.

i cieszę się bardzo że już po przeprowadzce jesteś, możesz chwilkę odpocząć :)

edit:

i sygnaturkę czas uaktualnić :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i doping.

Jeszcze długa droga przedemną :)

#283701 nika :

Gratuluję!

naprawdę super się prezentuje, a za chwilę to będzie kosmos! czego oczywiście życzę :)

Darek, napisz proszę ile masz tam piasku? chyba że już było o tym a ja przeoczyłam.

i cieszę się bardzo że już po przeprowadzce jesteś, możesz chwilkę odpocząć :)

:) nika, odpocznę, jutro u Ciebie przy Twoim akwarium :)

jutro Ci wszystko opowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283704 DarekB30 :

...

:) nika, odpocznę, jutro u Ciebie przy Twoim akwarium :)

jutro Ci wszystko opowiem :)

to będzie super bo Ty będziesz odpoczywać, ja będę odpoczywać... hm... ciekawe jakie Robert ma plany :)

o.k. więc jutro szczegółowy wywiad i jeszcze raz GRATULACJE z przeprowadzki! super!


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Darku wszyscy tak wypoczeli w weekend to moze czas na jakaś fotki z Twojej solniczki.

Miejsca na korale jeszcze masz sporo wiec zapraszam po szczepki i na kawe.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

odpocząłem, odpocząłem a jakże :)

to Ty pracowałeś, my z Moniką piliśmy pyszną kawkę :)

teraz to Monika nas zaskoczy przepiękną "kropelką" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

mała aktualizacja mojego akwarium :)

Na początek kilka słów o sprzęcie:

Zbiornik o wymiarach 120x60x60 cm (przód,boki Opti)

szafka na stelażu z kwasówki (150x70x90cm) powinna pomieścić cały sprzęt :)

sump 120x50x40cm (będzie za tydzień :banghead, teraz mam 80x40x40cm)

oświetlenie:

Lampa Aquasunlight NG 2x150 HQI (ReefLux 12000K) + 4x54T5 (ATI Actinic Blue,Korallen Zucht T5 Coral Light Fiji Purple,2x ATI Aquablue Special T5, świetlówki na statecznikach ściemnialnych )+ oświetlenie nocne (księżycowe) 8xled niebieskie

pompa obiegowa Eheim compact+ 3000 + wylot podwójny Locline,

Odpieniacz Reef Octopus XPSSS2000wew. Cone (na razie, docelowo będzie mini BK 200 )

cyrkulacja (z czasem do wymiany na Tunze)

- Resun Wavemaker 15000 (pracuje na stałe)

- 2x JVP 102 + koralia 3 załączane sekwencyjnie

grzałka skalar 300W z regulatorem

automatyczna dolewka...itd

po wymianie sumpa dojdzie jeszcze reaktor wapnia Deltec PF601 i skończę podłączac profiluxa żeby nad wszystkim czuwał

oraz mnóstwo różnych dziwnych udogodnień :)

Życie:

około 70 kg skały (głównie z działających zbiorników)

podłoże 2 worki Nature's Ocean Bio-Activ Live® Samoa Pink + 2 worki Nature's Ocean Bio-Activ Live® Reef Sand and Reef Substrate

Obsada:

- Paracanthurus hepatus

- Zebrasoma Flafescens

- Amphiprion clarki (2szt)

- Chromis viridis (5szt)

- Lo vulpinus - Foxface

- Anthiasy (11 szt)

- Acreichthys Tomentosus

- Babka kopiąca

- Rozgwiazda piaskowa

- Lysmata amboinensis (4 szt)

- Lysmata Debelius (2szt)

- Lysmata wurdemanni (2 szt + 8 szt wkrótce)

- Mitra Papalis - ślimak przekopujący

- Paguristes cadenati - Krab Czerwono Nogi (4 szt)

- Tectus fenestratus ślimak na glony (2szt)

W planach zakupy:

- Zebrasoma xanthurum

- Acanthurus leucosternon

- Naso lituratus

- Tridacna

- Entacmea quadricolor

Korale:

niestety tu mam problem, za nic nie pamiętam nazw być może ktoś się dopatrzy na fotce i pomoże w identyfikacji :)

do końca tygodnia trafi jescze kika... :) szczepek aby zbiornik nie wyglądał na pusty.

Tak wygląda całość, w miarę możliwości będę wstawiał fotki zwierzaków :)

4234-akwa%2020092010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, po pierwsze BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc w "demolce kropelkowej", bardzo bardzo dziękuję :) ale nie będę się tu rozpisywać, by nie zaśmiecać tematu Twojego akwenu.

po drugie, identyfikuję clavularię :) ta skałka od prawej, i radzę by stała ona jednak na piasku. a jeżeli się da, to najlepiej bez "styku" z innymi skałkami. Konsekwencje innego ustawienia mogą być dramatyczne - moja jedna calustrea od stycznia dochodzi do siebie...

po trzecie - zakupy... wiem, wiem chęci i marzenia - skąd ja to znam :) ale realia wg. mnie nie bardzo pozwalają na wszystko i... chyba na Twoim miejscu, zrezygnowałabym i z naso i z białobrodego. Za duże ryzyko, że o ograniczeniach litrażowych nie wspomnę.

i po czwarte, cobyś z głową i radością zapełniał miejsca na skale koralami :) - szczerze życzę!!!

Przy Twoim podejściu i systematyczności, przygotowaniu (podobnie jak w pierwszym zbiorniku) nie może się nie udać !

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#284446 nika :

Darek, po pierwsze BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc w "demolce kropelkowej", bardzo bardzo dziękuję :) ale nie będę się tu rozpisywać, by nie zaśmiecać tematu Twojego akwenu.

po drugie, identyfikuję clavularię :) ta skałka od prawej, i radzę by stała ona jednak na piasku. a jeżeli się da, to najlepiej bez "styku" z innymi skałkami. Konsekwencje innego ustawienia mogą być dramatyczne - moja jedna calustrea od stycznia dochodzi do siebie...

po trzecie - zakupy... wiem, wiem chęci i marzenia - skąd ja to znam :) ale realia wg. mnie nie bardzo pozwalają na wszystko i... chyba na Twoim miejscu, zrezygnowałabym i z naso i z białobrodego. Za duże ryzyko, że o ograniczeniach litrażowych nie wspomnę.

i po czwarte, cobyś z głową i radością zapełniał miejsca na skale koralami :) - szczerze życzę!!!

Przy Twoim podejściu i systematyczności, przygotowaniu (podobnie jak w pierwszym zbiorniku) nie może się nie udać !

:)

Dzięki za rady, jak zwykle trafione i bezcenne :)

ad1. nie ma za co, to na prawdę była przyjemność

zresztą to Robert odwalił czarną robotę, ja tylko opijałem Cię z kawy :)

ad2. clavularię ustawiłem "bezpiecznie" postaram się ją kontrolować :)

ad3. zakupy, eh.... marzenia

zdaję sobie sprawę, że już w tym litrażu za mocno nie poszaleję z pokolcami ale jeszcze 1 szt pewnie wpuszczę :)

(widziałem u Roberta piękną Zebrasomę xanthurum, muszę z nim ponegocjować żeby zechciał ją eksmitować od siebie do mnie :)

do tego trochę mniejszych rybek 3-4 szt

ad4. szczepki, mam nadzieję że wszystkie które przygotował Robert się zmieszczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.