Skocz do zawartości
apofis

Diy filtr Biopellets

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcąc spróbować Biopellets postanowiłem zbudować diy filterek a zabawa była przednia:)

OTO CO ZAKUPIŁEM:

1.Pojemnik na makaron spagetti -22 zł pojemn. 1300ml

2. hydraulika od dobrego znajomego :najlepszego dostawcy ( Skiba ) na Wielkopolskę!!! :) :)

reszta moje zdolności manualne

oto co wyszło.

1526-foltr.jpg1526-foltr (4).jpg

1526-foltr.jpg1526-foltr (1).jpg

1526-foltr (2).jpg1526-foltr (3).jpg

teraz tylko czekać na Pelletki .

pozdrawiam

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak zasypię pelletem to na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardzo to fajne, na jaki klej wklejałeś rury?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsyp ryż i ognia,pellety powinny się bardziej kręcić ale po ryżu będziesz już miał jakiś pogląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwale swoim.

Właśnie robię dla jednego z kolegów filterek pod kulki,brakuje tylko pompy new jet 1200 zasilanie od dołu.

Pompa ma regulowany przepływ,nie powinno być problemu z ustawieniem przepływu.

3640-filter%20przeplywowy.jpg


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja również też się pochwale a co mi tam. Również wykonany dla jednego z was.

1281-filtr5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry sprzęcik jacek? profeska 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to przy Was amator jestem:baby Zrodlo materialu to pojemnik na recykling, wygrzebalem cos takiego. W porownaniu do waszych rakiet najlepsze to to nie jest, ale napewno najszybsze w produkcji i taniej sie juz nieda:clowning

BEZ grama kleju , narzedzia potrzebna do produkcji- nozyczki. Czas wykonania 5min:tongues

2683-p1010114.jpg

Po lekkkej modyfikacji2683-p1010120.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba Grzegorz ważne że chula!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=gt99Akqycdc

próbnie zasypałem grochem , pompka Newjet 1200

słabo mieli bo groch pewnie jest za ciężki a ryżem nie chciałem to sito jest wiercone 3mm wietłem i by pewnie przeleciał przez otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bio-groszek raczej :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasyp ryżem najwyżej stracisz parę groszy. Albo po teście prosto do zupy:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boję się że zostanie pod sitem dolnym a ono jest przyklejone na stałe.

przekonamy się na pellecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój zmodyfikowany filtr do Zeolitu - obecnie na kulki - jak myślicie da radę?? Podpięty jest pod głowicę hydora 1120l/h (teoria) na wężu również jest zamontowany zaworek przeciw zwrotny żeby kulki i woda z nich gdzieś nie pouciekały w przypadku braku zasilania.

3849-pelletek_01.jpg

3849-pelletek_02.jpg

3849-pelletek_03.jpg

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zabezpieczysz lejka to kulki po wsypaniu zatkają wyplyw ( rurę ) i nie będzie działać . Daj na zakończeniu lejka końcówkę od pompy lub inne sitko . Przerabialem już takie rozwiązanie . U mnie kulki zatykały rurę .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki cenna uwaga, postaram się coś wykombinować i wkleję rezultaty na forum.

Tofik - to jest do polimerów Bio-Pellets - tak jak tytuł wątku może sugerować.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mieszania kulek (Bio-Pellets)- muszą być w ruchu żeby nie tworzył się siarkowodór, a w akwarium są po to (kulki Bio-Pellets) żeby dać pożywkę bakteriom, w rezultacie prowadzi to do obniżenia NO3 i PO4 do wartości zbliżonych do zera. ehhh czytanie nie boli - są o tym 2 tematy jeden ponad 50 stron a drugi 43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja sie tez dolacze, ale bardziej z zapytaniem, bo mecze sie i mecze i mam ochote to wszystko (...)a mianowicie, kupilem filtr, troche za duzy, nqa fotce wydawal si emniejszy, no i zaczelo sie, dmuchal i wydmuchal, na poczatek paletki krecily sie tak:

tylko poczatek, dalej niewazne ;p

ale coisk wydawalo mi sie ze za mocno dmucha i w ogole, sami z reszta widzicie...

dzisiaj sie troszke pomeczylem i odwrocilem do gory nogami, wczesniej tez probowalem, ale cowsik nie wychodzilo, dzisiaj dodalem butelke i ponczoche zeby sie nie zatkalo hehe no i dziala tak:

i teraz nie wiem czy jest oki czy nie, jesli mozecie to podpowidjavascript:none();zcie co nie tak, ale jednak cos czuje ze bede musial zakupic podobne sprzecicha jak Wy macie :)

aha i napiszcie mi czy takie cos by bylo dobre: http://cgi.ebay.co.uk/Phosphate-Rowa-Carbon-Reactor-Chemical-Media-Filter-/140425937126?cmd=ViewItem&pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item20b209c0e6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając filmik stwierdzam , że dobrze czujesz i nic a nic nie mylisz . Tak być absolutnie nie może . Pooglądaj filtry DY które wykonali koledzy . Peletki muszą się wszystkie ruszać powoli . Przepływ wody zawsze można ograniczyć montując zawór . Nie wątpię że sam co wystrugasz . Pozdrawiam i życzę powodzenia . :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.