Skocz do zawartości
lukiblack

[200l] lukiblack

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :) Wczoraj podmieniłem wodę, wyczyściłem szyby - więc wstawiam fotki. Kilka nowych zwierzaków przygarnąłem

3849-akwa_02_23.12.2010.jpg

3849-spsy_02_23.12.2010.jpg

3849-acra_blue_23.12.2010.jpg

3849-fungia_green_23.12.2010.jpg

3849-stylophora_pink03_23.jpg

3849-seriatopora_green_24.12.2010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gicior tak powiem :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. :) I do tego zdjęcia z każdą aktualizacją coraz lepsze. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to wszystko wygląda:). Ja podobnie jak większość osób przeglądających ten wątek, jestem chętyn na kilka odmian Zoa, szczególnie tych zielonych z niebieskim środkiem!:)


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki Panowie !

Amnor - Twoje akwarium było moim wzorcem - wystartowaliśmy mniej więcej w podobnym czasie ale dużo szybciej uporałeś się z ładnymi zdjęciami i dobrymi parametrami wody :strutin to dla Ciebie :clapping

chudy89 - szczepki zoa chyba niedługo pójdą pod młotek bo coś ostatnio nie wyglądają za dobrze przez parametry wody jak sądzę. Obserwuj targowisko :)

Co do zbiornika i parametrów. Tak jak sądziłem z jakiś przyczyn mój test Saliferta okłamywał mnie przez długie misiące. Chodzi o NO3, walczyłem z tym parametrem i walka była jak z wiatrakami - co bym nie zrobił to 25mg/l. Dobijało mnie to a SPSy czuły się dobrze. Test na PO4 już dawno był nie używany bo wiedziałem że sensu nie ma - jedynym rozwiązaniem była Hanka. Więc obecnie parametry mają się tak :

KH - 9,6

NO3 - 2,3

PO4 - 0,02

CA - 400

MG - 1230

Mam jednak inny problem, mimo parametrów mam skupiska glonów które nie dają mi spać. Na zdjęciach takie odrosty po tygodniu (podmianka i czyszczenie do gołej skały). Nie wiem skąd się biorą. Obecnie dokupiłem pokolca który zaczął skubać trawniki - Ctenochaetus - moim zdaniem Striatus ale nie jestem przekonany. Dwa miesiące temu przeszedłem na sól KZ'ta i powiem że jestem w miarę zadowolony. Od 2 miesięcy dozuje niepełnego Ballinga tj. płyny na KH i CA. Dodatkowo raz w tygodniu AminoAcid i ZeoFood7 (obecnie zaprzestałem z powodu wystąpienia cyjano na piasku ).

Kilka zdjęć i wielka prośba do fachowców od SPS'ów - dajcie znać jeżeli rozpoznacie którąś Acroporę.

3849-clarki_07.01.2011.jpg

3849-l.amboinensis02.jpg

3849-acra_26.12.2010.jpg

3849-acra_03.01.2011.jpg

kupiona nie dawno Acra - podobna ma się wybarwić

3849-acra_blue_03.01.2011.jpg

3849-acra_green_02_03.01.2011.jpg

3849-acra_green_03.01.2011.jpg

Dość dziwny koralowiec - ładnie zielony a odrosty ma niebieskie

3849-montipora_peltiformis_07.01.jpg

3849-montipora_telerz_green_07.0.jpg

3849-duncanopsammia-axifuga_07.0.jpg

i coś dla miłośników Zoa przeglądających wątek

3849-zoa_032_07.01.2011.jpg

3849-zoa_pink_07.01.2011.jpg

No i ekipa glonowa

3849-alge_pink_03.01.2011.jpg

3849-glon_02_03.01.2011.jpg

3849-glon_03.01.2011.jpg

3849-glon_03_03.01.2011.jpg

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "piękne , zielone" glony to rwij Łukasz czym prędzej !!!!!

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że rwę, za każdym razem jak tylko jest za co słapać to leci tuż przy samej skale. Zastanawiam się tylko dlaczego wogóle to żyje :/ mnie się te glony wcale nie podobają ale przynajmniej pokolca nie dokarmiam - narazie :clapping

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio pozytywnie przebrnąłem przez mały epizod z cyjanobakterią - ChemiClean jednak jest tak skuteczny jak się o nim mówi. Zastosowałem silne natlenianie wody i po 3 dnia nie było śladu cyjano. Ryby jak i koralowce czują się dobrze polipują i rosną. Niestety straciłem w połowie pocilloporę która miała małe starcie z Acrą.

Mała aktualizacja:

akwa19012011.jpg

prawa19012011.jpg

spsy19012011.jpg

3849-acra_blue_02_19.01.2011.jpg

3849-acra_red_13.01.2011.jpg

O glon pyta każdy kto jest u mnie - nadal nie wiem co to ale naprawde dodaje uroku :waving

3849-alge_pink_19.01.2011.jpg

3849-discosoma_red_19.01.2011.jpg

3849-duncanopsammia-axifuga_19.0.jpg

3849-fungia_green_19.01.2011.jpg

favites19012011.jpg

Uratowana część koralowca po wrogim natarciu Acropory. Dzięki koledzy za podpowiedzi !!

3849-pocillopora_19.01.2011.jpg

stylophorapink19012011.jpg

3849-rhodactis_green_base_19.01..jpg

3849-rico_green_19.01.2011.jpg

3849-rico_orange_19.01.2011.jpg

Na koniec mój nowy stworek

3849-elegans_19.01.2011.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki co to za glon ? :waving a tak poważnie coraz fajniejsza się robi Twoja rafka, jeszcze trochę i atoll powstanie heeheh


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Fajne akwarium :waving Świetne ricordee, no i jedna z najładniejszych krewetek :waving Masz dużo małych rozgwiazd w akwa, czy będziesz próbował karmić ją mrożonymi rozgwiazdami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mr_Garden - .... :waving i bez przesady

kawa93 - od początku istnienia zbiornika nie wyrzucałem małych białych rozgwiazd z myślą o tej krewetce. Trochę się ich nazbierało trzeba przyznać ale maluch radzi sobie wyśmienicie z plagą. Obecnie już prawie nie widać rozgwiazd.

Kiedyś miałem tego stworka i utrzymałem go przy życiu dość długo, zostały mi zapasy mrożonych rozgwiazd z tamtego okresu :waving

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Czy krewetka je mrożone rozgwiazdy? Bo niektóre podobno nie chcą jeść - chętnie kupiłbym to cudo, ale nie mam dostępu do żywych rozgwiazd. Sorry za zaśmiecanie tematu :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Krewetka zjada mrożonki bardzo chętnie. Próbowałem już kiedyś przestawić taką na inny bardziej dostępny pokarm - kalmary. Niestety dość uparte stworki - gorsze od Chelmonów.

Wczoraj do akwarium dotarły dwie nowe ryby : Gramma Loreto i Zebrasoma Scopas. Tak się naczytałem na forum jaka to Gramma jest płochliwa i strachliwa. Byłem troszkę zły czytając że będę ją widział tylko w porze karmienia i to przez chwilkę. Na szczęści moja jest odważna i widzę ją cały czas.

Fotka zatytułowana - spotkanie na szczycie :waving w lewym narożniku dotychczasowy bojownik, pan i władca akwarium a właściwie Pani :waving w prawym nowy mieszkaniec

3849-gramma_02_21.01.2011.jpg

Niestety scopas dostał przydomek - Zebra cykor :) pewnie się przyzwyczai ale do tej pory reaguje alergicznie na widok aparatu, no i mój. Zdziwiło mnie to że nie było wojny między Ctenochaetusem a Scopasem, pływają prawie razem :) Pewnie pilnują się żeby ten drugi nie zjadł więcej glonów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i było by zbyt pięknie... Amnor jeżeli czytasz wątek - Jak Ty wpuszczasz te ryby do zbiornika że nikt nic nikomu nie robi ??

Miałem wcześniej pomidory i zamęczyły mi Magnificę w 2 dni. Sprzedałem je, teraz mam Clarki to po 1 dniu spokoju zaczęły gonić Grammę. Ręce mi opadają, ryba piękna ale bardzo przestraszona. Stara się pływać po zbiorniku - pierwszego dnia po wpuszczeniu zarówno Scopas jaki Gramma pływały po całym akwarium i było wręcz bajkowo.

Stan na wczoraj - Gramma i Scopas wysypane ospą. Gramma goniona przez samicę Clarka. Zastosowałem sporo jedzenia z czosnkiem - wszystkie ryby jadły + podniesienie temperatury + obniżenie zasolenia + lampa UV.

Stan na dziś - zero kropek na rybach. Gramma goniona przez samicę Clarka i ... Ctenochaetus'a. Pytanie co ta ryba ma do Grammy ?? Słyszałem o wrogości względem innych pokolców i ryb glonożernych (jak Salarias ) jakby nie patrzeć Gramma Loreto nie zalicza się do żadnej.

Pytanie - jak pomóc Grammie przetrwać?? Na razie zjada co rzucę i stara się pływać. Podobnie niestety było z Magnificą - pływała pływała aż zaczęła nie wychodzi ze skał i padła. Scopasa obecnie wszyscy ignorują jakby był niewidzialny - co mnie cieszy.

Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam... I to regularnie. :)

Z tym wpuszczaniem to zawsze jest loteria. U mnie pierwszego samca Pseudanthias'a pokolce zgodnie zatłukły, a drugiego, wpuszczonego kilka dni później, całkowicie zignorowały.

Z mojego doświadczenia najlepiej wpuszczać nową rybkę na około godzinę przez zgaszeniem światła, tak żeby miała okazję choć trochę rozeznać się w baniaku i znaleźć sobie bezpieczną kryjówkę (czyli taką w której nie mieszka homar). Zaraz po wpuszczeniu wrzucam wieczorną porcję mrożonek (tyle że nieco więcej niż na codzień). Przez kilka minut ryby są zajęte jedzeniem i ignorują nowego mieszkańca, a później są objedzone więc im wszystko jedno. Rano obfite karmienie i później zwykle jest spokój.

Poza tym zauważyłem że jak ryby są zestresowane (np po podmiance, albo świeżo po jakichś pracach w baniaku), to bardziej nerwowo reagują na nowych mieszkańców.

Co do ulżenia nowej rybie, to spróbuj przez jakiś czas trochę częściej i trochę więcej karmić. Najedzone ryby stają się podobnie jak ludzie nieco bardziej leniwe.

Trzymam kciuki żeby Gramma się zadomowiła.

Pozdrawiam

R

PS. Masz Doktorka bo nie pamiętam? Jeśli nie to zakup - to najlepszy sposób na ospę. No i ryby bez pasożytów też są mniej nerwowe i agresywne.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Ja swoje wpuszczałem przy zgaszonym świetle, jak reszta obsady już spała. Rano jak wstałem to rybki już nie spały i pływały wszystkie wspólnie.

Szkoda mi tej Grammy bo naprawdę przeganiają ją dość konkretnie. Scopas jest śliczny :) taka moim zdaniem nie doceniana ryba :)

Karmię więcej, tylko problem z Ctenochaetus'em jest taki że on nie przyjmuje pokarmów. Na razie żywi się tylko glonami. Widziałem jak jadł w sklepie mrożonki więc nauczony jest na pewno. Sądzę że na tyle lubi swoją dietę glonową że olewa artemię i algi Nori. Doktorka nie mam - od paru miesięcy chcę kupić i kurcze bez sukcesów :/ Fajna ryba miałem ją ale krab mi ja upolował w nocy.

Planuję po wieczornym karmieniu wstawić dwie rurki z PCV możę to trochę zdezorientuje Ctenochaetus'a i błazenki.

Chętnie wysłucham innych pomysłów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318488 lukiblack :

Planuję po wieczornym karmieniu wstawić dwie rurki z PCV możę to trochę zdezorientuje Ctenochaetus'a i błazenki.

Właśnie o tym miałem Ci pisać, wstaw ich więcej i gęsto (u siebie robił tak Kris chyba, ale nie pamiętam czy pomogło).

P.S.

Pamiętasz pomysł Roberta z naklejaniem na szybę pokolców ? :) próbuj wszystkiego i daj znać


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety mimo rurek i odstawienia 2 dni temu błaznów, Gramma dzisiaj stała się śniadaniem dla krewetki boksującej. Wczoraj prawie nie wychodziła ze swojej jamki, nie pobierała pokarmu. Szkoda jej bo piękna ryba. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Grammy Loreto :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj dokupiłem kilka rybek a parę dni temu Acroporę millepor'ę w związku z tym mała aktualizacja. Nowe ryby to:

- Labroides dimidiatus - w końcu, szukałem od paru miesięcy

- Nemateleotris magnifica - dokładnie jw.

- Chromis viridis x 3szt. - żeby coś pływało w toni :D

- A. Ocellaris x 2 szt. - pozbyłem się Clarków więc ostatecznie padło na oklepane Nemo, obecnie są tak małe że Ctenochaetus goni je jak artemię więc tymczasowo trafiły do mniejszego zbiornika.

Z Acroporą którą kupiłem parę dni temu dostał się do akwarium krabik Tetralia nigrolineata - po tym co czytałem na forum zdecydowałem się go zostawić ale... jeżeli ktoś ma informacje o jego złym zachowaniu to proszę o interwencję.

akwa0211022011.jpg

3849-spsy_11.02.2011.jpg

3849-acra_blue_11.02.2011.jpg

3849-acropora_millepora_blue_11..jpg

3849-magnifica_11.02.2011.jpg

Parę nowych fotek :clowning

drogą Amnora... trafił do akwarium ładny LPS

3849-blasto_20.02.2011.jpg

SPSy

spsy0220022011.jpg

spsy20022011.jpg

i kilka z fotek góry

spsyup0220022011.jpg

3849-spsy_up_20.02.2011.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no elegancko coraz lepiej :D a acra to super!!! :clowning


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajnie że Ci się podoba, niedługo będę musiał sprzedać trochę szczepek bo już zaczyna brakować miejsca na "balkonikach" :clowning Zastanawiam się nad zmianą układu skał, tak żeby było więcej miejsca na spsy. Za każdym razem jak któryś z kolegów pokazuje zdjęcia swojego zbiornika mam wrażenie że moje ustawienie skał jest do kitu :/ Podobają mi się aranżacje Krisa_77, Efendi. Potrzeba tak nie wiele a wyglądało by inaczej, nie wiem czy robić czy zostawić tak jak jest ??

Pozdrawiam czytających wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dość długo nic nie pisałem a w zbiorniku działo się sporo. Miałem problem z SPSami (jak zwykle), mianowicie bielały od dołu (jedna Acra nawet zieleniała i odeszła na wieczną rafę). Szukając przyczyny takiego stanu zmieniałem po kolei właściwie wszystko. Po przeczytaniu wątku kataklizmu KIDULT'a znalazłem jeden wspólny punk - sól KZ'ta. Zamieniłem ją na IO (i takiej używam po dziś dzień). Niestety nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów, wymieniłem płyny do Ballinga a także świetlówki. Odstawiłem wszystkie preparaty i czekałem. Jak to z naszym hobby bywa czas okazał się najlepszym lekarstwem - biorąc pod uwagę że miałem ostatnio (2miesiące) dużo mniej czasu dla zbiornika.

Obecnie wszystko wychodzi na prostą wielkie podziękowania w kierunku Tomasza który ratował mnie dobrą radą i wodą z podmianki :bow

SPSy wszystkie praktycznie przeżyły, z jednym wyjątkiem szczepki przyniesionej ze zbiornika z dużo większą ilością światła. Dodatkowo cieszą mnie dwa fakty - zmieniłem ustawienie skały i obecne podoba mi się 100% bardziej od poprzedniego, jest więcej miejsca dla SPSów i udało mi się lepiej rozplanować cyrkulację. Drugim moim osobistym sukcesem jest wzrost i wybarwienie Seriatopory Hystrix (nareszcie różowa) oraz zielonej Montipory talerzowej (nareszcie rośnie).

Fotki oczywiści nie przedstawiają nic nadzwyczajnego do cukiereczków pokazywanych na forum jeszcze daleka droga ale korale w końcu zmierzają w ich stronę a nie w kierunku wiecznej rafy.

Do zbiornika dotarło jeszcze parę nowych zwierzaków. Dwie L. Debelius oraz Macropharyngodon bipartitus. Reszta bez zmian z czego bardzo się cieszę, spokój po odejściu Ctenochaetus'a jest nie do opisania :) Obsada rybna na dzień dzisiejszy to:

Zebrasoma Scopas

Nemateleotris Decora

Chromis Viridis x 3

Gramma Loreto (nareszcie zaaklimatyzowała się wzorcowo)

Amphiprion Ocellaris x 2

Salarias Fasciatus

Macropharyngodon bipartitus

Synchiropus ocellatus

Wspomniane już Montipora talerzowa

gallery_9586_1816_129478.jpg

gallery_9586_1816_77837.jpg

gallery_9586_1816_45296.jpg

oraz S. Hystrix

gallery_9586_1816_89077.jpg

gallery_9586_1816_34351.jpg

M. Biparus

gallery_9586_1816_30651.jpg

najbardziej cieszę się że tą szczepkę udało mi się uratować

gallery_9586_1816_29718.jpg

Fotka N. Decory która jest u mnie od października wcześniej nie udało mi się zrobić tak ostrej fotki.

gallery_9586_1816_59378.jpg

Jedna z dwóch nowych mieszkanek

gallery_9586_1816_60639.jpg

oraz reszta koraloców

gallery_9586_1816_99202.jpg

gallery_9586_1816_7152.jpg

gallery_9586_1816_98560.jpg

gallery_9586_1816_120820.jpg

gallery_9586_1816_115790.jpg

gallery_9586_1816_98139.jpg

gallery_9586_1816_35173.jpg

na koniec zoaski :)

gallery_9586_1816_8973.jpg

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Łukasz, coraz fajniej. Jutro powinienem zdarzyć z plexi dla Ciebie to wpadne obejrzeć...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.