Skocz do zawartości
slawomirdyl

Otwarcie konkursu fotograficznego 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem być może temat jest zbyt ciężki bo jak w tak kolorowym świecie jakim są nasze małe rafki zrobić coś w czerni i bieli z tego co widzę po nadesłanych fotkach odbiegają one znacznie od tematu konkursu.


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki przychodza do mnie na pw jak narazie sa 3 zgłoszenia. wiec jeszcze ich nikt poza mna nie widzial.

Zreszta kto powiedział ze zdjęcie musi być całe czarno-białe.

Zgadza sie ze lepiej jest walnąć kolorowe makro i jest ok i jest fajnie i wogole kolorowo... ale czy tak ciezko jest sie troche postarac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to Konkurs wstaw tutaj swój przykład jak ty się starasz/jak to powinno wyglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:clowning norma, jak nasza reprezentacja w piłce nożnej - "chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zwykle"... Nie wiem dlaczego się dziwicie że temat zdechł. Sławek chciał to zrobić w formie zabawy, później wybrałoby się kilka najfajniejszych fotek i zrobiło z nich kalendarz, ale widać to za mało, trzeba było dopieprzyć sto punktów psu na budę potrzebnego regulaminu, zakazów, nakazów i innego badziewia i z zabawy zrobić kolejny wyścig szczurów... Żal Panowie, żal po prostu... Co się kurna z Wami dzieje? Zrobiłem sobie przerwę od forum na jakiś czas i teraz patrzę troszkę z dystansu i przeraża mnie to co widzę. Serio. Trochę chyba nie w tym kierunku to wszystko idzie niż miało iść. Mam wrażenie że zamiast hobby, spokoju, relaksu, odskoczni od codziennego wyścigu szczurów, zafundowaliście sobie kolejny wyścig szczurów... I po jaką cholerę? Po co ten pęd żeby mieć lepiej, czysciej, bardziej kolorowo niż kolega? Po co ta chora rywalizacja? Świat rafy koralowej jest tak kruchy i ulotny że sama próba naśladowania go w domu już jest wyczynem, cieszcie się z tego co udało Wam się osiągnąć, a przestańcie skakać sobie do gardeł. Jak tak z dystansu patrzę to jedyne tematy które mają powodzenie to spinki i kłotnie. Szkoda kurde, szkoda, bo to naprawdę piękne hobby, a równie łatwo je zniszczyć jak załamać system w baniaku. Macie tu prostu przykład, miała być zabawa, miał być kalendarz, a wyszła kupa z wisienką, zwycięzca spośród trzech startujących bedzie mógł sobie powiesić link na ścianie w formie kalendarza...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło Mi o jakieś kłótnie wstawiłem Moje fotki nie dla "lansu" czy jakiejś rywalizacji tylko tak po prostu bo fajnie wyszły temat z kalendarzem jest fajny i fajnie byłoby zobaczyć fotkę swojego zwierzaka na ścianie ;-)

Seb masz rację w tym co piszesz. Pozdrawiam

A najlepszym podsumowaniem tego będzie cyctat z Jana Brzechwy

A kapusta rzecze smutnie.

- Moi drodzy, po co kłótnie,

po co wasze spory głupie -

wnet i tak zginiemy w zupie.

- A to feler jęknął seler.


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamoo, nie piłem do Ciebie, chodziło mi o ogólny świński pęd do... No właśnie do czego? Gdzie jest cel, granica, szczyt i czy warto za wszelką cenę się na niego wspinać? Nawet kosztem tego że za czas jakiś nie będzie się z kim na piwo umówić, bo większosć ludzi w taki czy inny sposób się opluło na forum... Warto?

Pozdrawiam

seb

ps. Adam, a fotki bajka po prostu, bajka. Jak dla mnie autorem zdjęć do kalendarza mogłaby być jedna osoba, na przykład Ty, czy ktokolwiek inny, jeśli zdjęcie byłoby dobre, dostępne w dobrej jakości, to co za różnica kto je robił, i czy wygrał jakiś konkurs czy nie...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalność, spontaniczność, odrobina fantazji = dobre fotki, dużo fotek = super kalendarz

PozdrT

P.S.

Seb w końcu wróciłeś :strutin a już się nudno robiło :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb zamysłem konkursu nie był wyścig szczurów, tylko pokazanie rafy z trochę innej strony niż same foty makro albo ryb, które wszyscy mogą zamieszczać w swoich tematach.

Jeżeli kogoś na prawdę jara robienie fotek, to chyba może ruszyć mózgiem i strzelić jakąś dobrą niestandardową fotkę.

Myślałem że ludzie którzy już w tym temacie umieścili dobre zdjęcia umieszczą równie dobre ale w innej tematyce, ale chyba temat przerasta.

Konkurs nie jest wyścigiem szczurów ale fajnie by było jak by ktoś mógł dostać chociaż szczapkę, bądź jakiś pokarm za to że jego zdjęcie okazało się naprawdę fajne.

@sPRYTny - jedna z fotek jest zrobiona w kolorze - ale mimo to pozostaje czarno biała.

A żadnego przykładu Ci dawać nie będzie, bo sam powinieneś ruszyć głową i strzelić coś fajnego, chociaż nie, podam Ci jeden taki najprostszy jaki przychodzi do głowy - czarny błazenek.

...

Jak na razie z konkursu wychodzi to co zawsze - czyli nic, ale nie wińcie mnie za to że ustaliłem reguły, które jedynie miały mi ułatwić sprawę pod względem technicznym, tylko wińcie siebie za to że wam się nie chce.

jest czas do jutra do 21, jak na razie są zgłoszone 3 fotki.

więc jeśli komuś się chce ruszyć tyłek od kompa to niech go ruszy, wiem że krytykuje się najlepiej... taka mentalność tego narodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie ważne czy w kolorze czy czarno-białe lub też czerń czy biel chyba ważne żeby każdy miał przyjemność z oglądania super fotek zwierzaków które trzymamy w naszych baniakach. Zasada jest prosta wysyłasz zdjęcia w formacie narzuconym przez organizatora i koniec dyskusji a jak się coś nie podoba to zdjęcia za drobną opłatą wysyłasz do Radia Maryja :strutin


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie wszystkim fotografującym akwarystykę i nie tylko polecam wysyłanie fotek do banków plików.

Tam jest już wszystko zorganizowane, określone reguły zabawy. Za pracę płacą w USD (a USD drożeje), nikogo nie obchodzi kto i po co kupuje fotki. Jak ktoś jest zainteresowany wrzucaniem na is z chęcią podejmą współpracę. A może ktoś wrzuca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :strutin będzie z czego wybierać


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ten konkurs jest zbyt malo widoczny. Nie da sie jakos tego tematu z fotkami dac na głowna strone alno przykleic jakos ten temet...


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ja rozumiem , że fotki miały być przysyłane ne PW @Konkurs, ale w tym temacie jest tyle pięknych ujęć... dlaczego ich nie wykorzystamy w tym m-cu do konkursu?

w potencjalnym kalendarzu super było by mieć i "czuwające oko" i inne piękne makro...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sie fotki nie podobaly albo wszyscy sa tak leniwi ze nie chce sie wysylac wiadomosci na pw. Widac konkursy na tym forum jakos nie maja wziecia;p


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może warto podjąć jeszcze jedną próbę z małym zabiegiem ??

Ja osobiście bardzo chętnie wziąłbym udział w takim konkursie ale:

- dotarłem do niego, dzień po terminie nadsyłania prac

- nie zagłosowałem bo na głosowanie "wpadłem" dzień po terminie głosowania

Wszystko logując się na forum codziennie.

Może warto przesunąć informację o konkursie na główną listwę albo tuż nad strzałką forum_new.gif na stronie głównej forum ??

Wtedy konkurs będzie bardziej zauważalny i sądzę że więcej osób weźmie udział zarówno w głosowaniu jak i samym konkursie.

Pomysł naprawdę fajny i szkoda żeby umarł bez walki.

Jeżeli potrzeba "czwartego do brydża" to chętnie się włączę. Mam spore doświadczenie w zajmowaniu 4 miejsca w konkursach :)

Na forum pokazywanych jest wiele bardzo ciekawych ujęć naszych zwierzaków a jeszcze więcej pewnie jest na HDD naszych użytkowników, szkoda żeby tam pozostały.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, ze patrząc pozytywnym okiem uda nam się wystartowac (udanie) kolejną edycje konkursu fotograficznego. na forum widać wielu zapaleńców, ludzi chcących się zaprezentowac. i dobrze. Po ostatnim konkursie (projekt koszulka kubek) myślę i że długo nie będzie trzeba prosić odpowiedzialnych ludzi za forum o cos takiego. Zawsze tez mozemy zrobic cos sami: kto moze zaproponowac jakis upominek, nagrode ze swojej strony niech napisze. i nie tyle o materialna kwestie chodzi co symbolu. ramy konkursu też mozemy zaczac ustalac, majac doswiadczenie z poprzedniego oraz zapodawać własne propozycje.

Pomysł Lukiblaka z pozycjonowaniem konkursu na pierwszej stronie jest bardzo trafiony. także koleżanki koledzy do dzieła!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień od ostatniego posta w temacie minął jak z bata strzelił.

konkursy foto mozna bardzo rozne robic. jest potencjał, pozytywny lekki ekshibicjonizm panujący na forum to pokazuje: widzimy swoje koty, psy, motocykle, rozmawiamy o winie, nie boimy sie pokazac swoich wnętrz z baniakiem.

Każdy miesiąc może zaskakiwać nową formułą tematyczną. przykład: styczeń - zabawa sylwestrowa z baniakiem w tle:), luty - "rozmnażanie" czyli scenki rodzajowe... tarło, składanie ikry, młode w paszczy etc, marzec - najoryginalniejsze zdjecie makro, kwiecień - największy kataklizm (zdjęcie+ historia - opisujące wpadkę, nieszczęście jakie nam sie przytrafilo z baniakiem, życiem), maj - "przeprowadzka" (czyli ciekawe zdjęcie oddające klimat przeprowadzki baniaka z miejsca na miejsce lub wymiana na nowy/przekładanie życia).

To na luźno wymyślone właśnie przykłady. Co myślicie?

Kazdy konkurs startowałby z pierwszym dniem miesiąca, kończył się np ostatniego w ktorym robimy ankietę do głosowania (głosujemy tydzień, ogłoszenie konkursu w 7/8 dzień). konkurs kolejnego miesiąca w trakcie trwania glosowania od 1 dnia miesiąca, tak zeby nie martwych przestojów.

Żeby nie było na sucho to moge na styczen ufundowac symbolicznie jakis kubek/koszulke forumową czy kalendarz.

(mile widziane Wasze propozycje, sugestie!)

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306092 Natan :

hahaha, nie na tym forum.

pozatym do konkursu wrzuca zdjecia 3-5 osob z czego dwa beda dobre.

Sory że tak prosto z mostu ale takie realia :)

Wiesz, tak było wcześniej :waving a wierze ze realia sie zmieniaja na lepsze (konkurs na projekt koszulki, kubka no i duzo zdjec, ktorymi ludzie maja ochote sie podzielic podpowiadają, że jest potencjał). Niczym i tak nie ryzykujemy. Kto się pisze na zabawę niech wrzuca tutaj swoje 3 grosze.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potwierdzam wcześniejszą deklarację - bardzo chętnie wezmę udział. Rozważcie również to o czym pisałem wcześnie, co powtórzył również luft - "Może warto przesunąć informację o konkursie na główną listwę albo tuż nad strzałką na stronie głównej forum ?? "

Sądzę że to pomoże w "rozreklamowaniu" konkursu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.