Skocz do zawartości
Ziemniok

Odpieniacz !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

ReefMax to dobry sprzęt - ale jego najważniejsza część - obieg i główna filtracja - odpieniacz to najwieksze g*wno na świecie! Jestem totalnie wpieniony tym beznadziejnym wynalazkiem. ReefMaxa mam od początku kwietnia- od poczatku tez byly problemu.

1. Brak pienienia - nieszczelność u góry wężyka doprowadzającego powietrze.

2. Brak pienienia - nieszczelność na dole wężyka doprowadzającego powietrze. Oba przypadki rozwiązane za pomocą opaski samościągającej.

3. Zacięcie pompy (po 1,5 miesiąca!).

4. Luzy przy wirniku - wirnik nie obracał się z odpowiednią prędkością, ślizgał się.

5. pęknięcie kolanka przy wirniku... -> opaska.

6. Nierozbieralna konstrukcja- w środku zbiera sie mase syfu! Piach, gó*no, śluz - praktycznie niemożliwe do usunięcia.

Nie mówiąc o wydajności samej pompki i odpieniacza.

A dziś? Czemu jestem wkurzony? Nie działa mi od dwoch dni - NO3 mi skoczyło. Rozbierałem dziś caly odpieniacz, czysciłem, przedmuchiwałem - wirnik chodzi, wszytko pieknie. Wszystko jest szczelne, a bąbli nie ma.

CO JEST? .... :cursin

Staraj się nie pisać tematów dużymi literami.

mintaj


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - dmuchałem osobiście przez rurkę, ciągnąłem powietrze również - jest pełen przepływ. Przedmuchałem również sprężonym powietrzem - bez rezultatów.

Również próbowałem dmuchać gdy odpieniacz "chodzi" - to co wdmucham wylatuje, ale więcej zasysać nie chce.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedykolwiek udało Ci się ustawić ten odpieniacz tak, żeby piana nie była bardzo mokra? U mnie niby sobie pieni, ale wywala mokrą pianę, która się od razu rozpuszcza. Czyli nie udaje się wybrać tego syfu co niby wywalać powinien. Walczyłam z nim ja, walczył Robert i NIC. Dalej to samo.

Poczytałam tematy posiadaczy RM, obejrzałam foty i na każdej z nich ten odpieniacz nie pienił jak powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oryginalny odpieniacz eksmitowałem z mojego Reefmaxa (nie udało mi sie go dobrze ustawić przez kilka miesiecy), teraz mam zewnętrzny i wydaje mi się że znacznie wydajniejszy...niestety + 500 pln :-(


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemniok,

U mnie pieni i jest wszystko ok :strutin

Zadzwoń do serwisu.

Kontakt z serwisem 22 644 76 16 w. 138

:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewaise - to norma. Sztywnej piany nie uświadczysz - zawsze wylewam brudną wodę.. a nie pianę.

Sprytny - masz szczęście :strutin zaraz dzwonie i napisze co doradzili.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269941 sPRYTny :

Ziemniok,

U mnie pieni i jest wszystko ok :strutin

Nie chcę wyjść na wredną babę, ale czy widziałeś jak pieni dobry odpieniacz a nie zabawka? Przejrzałam zdjęcia w Twoim dzienniku i też w hm.. odpowiedniku kubka normalnego pienidła masz wodę. Wygląda to tak samo źle jak u mnie. Nie jestem odpieniaczowym ekspertem, ale widziałam kilka zbiorników i w kubku powinien się zbierać syf i sztywna piana, a nie woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że mój nie pieni jak odpieniacze za 1500zł ale swoje robi.

Tel komórkowy do serwisu 605-991-096 :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak robi, jak nie wywala piany tylko wodę? :strutin Zawsze mi się zdawało, że powinno to nieco inaczej wyglądać.

Za 1500zł to można kupić dobre pienidło do akwarium 500l, te do małych są tańsze, a jednak pienią dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baddboy,

Wstaw zdjęcia jak Ty to masz teraz rozwiązane.

Ja dziś swój rozłożyłem na części pierwsze w celu wyczyszczenia, nie było w nim zbyt wiele syfu.

Mój odpieniacz wywala mokrą piane która po jakimś czasie przemienia się w zasyfioną wodę.

Wiec lepsza mokra piana niż brak jakiejkolwiek piany i czy mokra piana jest taka zła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak czytam te narzekania na odpieniacz, wiadomo budowa jest dość "nieszczęśliwa" ale tego już się nie zmieni. Zestaw jest kompaktowy i ma pewnie sporo plusów. Co do odpieniacza - nie lepiej zainwestować 160zł i mieć święty spokój z tematem odpieniania ?? Słyszałem że ten odpieniacz wchodzi idealnie do panelu reefmaxa

http://www.erybka.pl/product_info.php?manufacturers_id=69&products_id=2790

(nie wiem czy tak mogę wklejać link do sklepu ... upps)

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten odpieniacz praktycznie nie działa. Po kilku minutach gromadzi się w górnym pojemniku woda, powstała z bardzo mokrej piany i tyle. Za wiele to on zanieczyszczeń nie wywala. Nie wiem czy lepsze to co jest, czy całkowity brak odpieniacza. Możliwe że cały pojemnik wody jest lepszy/porównywalny do pojemnika piany i syfu (warto sobie zajrzeć i powąchać taki kubeczek w normalnym pienidle) a ja tej innowacji nie dostrzegam. Ot spotkałam się z opiniami doświadczonych morszczaków, że skimmer w RM to tylko chwyt marketingowy i zgadzałoby się to z moimi obserwacjami.

lukiblack - gdyby nie to, że właśnie zamówiłam większe akwarium, to zastanowiłabym się nad lepszym pienidłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269962 Natan :

nie wiem dlaczego narzekacie ze wywala mokrą piane, i co z tego ?

u mnie jak ustawie odpieniacz na sucha piane to przez tydzień zbiera się 1 cm syfu, a jak ustawie na mokrą to pół kubka. im więcej syfu wywala tym lepiej, prawda ?

Ale tu "kubek" jest zapełniony wodą w kilka minut. I nie jest to specjalnie zasyfiona woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zwiekszenie srednicy rury reakcyjnej pomoze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemniok,

Dzwoniłeś do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek- nic z tego.

Sprytny - dzwonilem. Pracownik miał poprosić drugiego, 5 min czekałem. Pisałem numer, maja oddzwonic... I cisza.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że serwisant musi to ustalić z inżynierem odpowiedzialnym za odpieniacz w RM.

Jak oddzwonią daj znać co Ci powiedzieli. :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

"pewnie nie ma co liczyć w dniu dzisiejszym na odpowiedź z Aquaela

inżynier odpowiedzialny za odpieniacz w RM sam nic nie zrobi bez inżyniera od pompy

a ten jak znam życie jest pewnie na urlopie i wraca w poniedziałek

Jak to w życiu :strutin

a tak poważnie czytam ostatnio sporo tematów o RM ponieważ sam się przymierzam do zakupu "Tego cuda"

Więc czytam i czekam na rozwiązanie problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny - rozumiem Twoje podejście do firmy, bo jesteś zadowolony z ich produktu i masz z nimi dobry kontakt. Nikt jednak nie mówił o konsultacjach tylko "zaraz kolega do pana oddzwoni".

"Skąd Pan jest?" - "z Katowic" - "Łoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo.. hm".

Ostatnia szansa - zrobie kąpiel odpieniacza w kwasku cytrynowym - tak ze 3-4 godziny. Przepłukam i ma działać boo....!


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269958 lukiblack :

Witam,

Tak czytam te narzekania na odpieniacz, wiadomo budowa jest dość "nieszczęśliwa" ale tego już się nie zmieni. Zestaw jest kompaktowy i ma pewnie sporo plusów. Co do odpieniacza - nie lepiej zainwestować 160zł i mieć święty spokój z tematem odpieniania ?? Słyszałem że ten odpieniacz wchodzi idealnie do panelu reefmaxa

http://www.erybka.pl/product_info.php?manufacturers_id=69&products_id=2790

(nie wiem czy tak mogę wklejać link do sklepu ... upps)

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Mam ten odpieniacz z erybki.Po lekkiej przeróbce działa jak należy :strutin Piana sztywna i lekko brudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panda,

Wstaw zdjęcia jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odpieniacz wywala mokrą pianę, ale woda jest zasyfiona więc uważam że tragedii nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, pojemnik brudnej wody+trochę gęstszej mazi na dnie produkuje około tygodnia.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.