Skocz do zawartości
daimen

Naso- białe plamy ???

Rekomendowane odpowiedzi

to.jpg

wie ktoś co to jest ?? :/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale gdzie ten naso pływa?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne plamy dostaje, ale tylko na chwilę, jak się zdenerwuje. Wtedy cały zmienia kolor na ciemniejszy i pokazują się takie białe plamki, tyle że gęściej i na całym ciele. Pytanie, czy u Ciebie jest to cały czas?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak cały czas... :/ zły dzień mam doktorek też dziś padł... nie wiadomo czemu 2 dni temu wcinał wszystko , wszystko jak najlepiej a wczoraj zaginął a dziś ledwie dyszy jak go znalazłem....

nikt nie ma pomysłu??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce straszyć ale mój miał dokładnie takie same plamy i po paru dniach zszedł :-(


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś coś? ??ja się zastanawiam czy to nie orzęski ...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białe plamy są coraz większe :/ dalej nikt nic nie wiem cokolwiek


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris a podajesz coś ja się zastanawiam czy nie odłowić może SERA baktopur podać? ja jeszcze chore miejsca posmaruje rivanolem jak wyłowie ...:tongues


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybe mam 2 dni - pierwszy raz coś takiego widzę - na początku pomyślałem, że to stres i jak każdy pokuleć jakoś to okazuje... teraz to już nie wiem ...

ale ogólnie kondycja ok - nie jest jak żyletka - je - pływa - więc zobaczymy

najgorzej jak teraz zacząć ją stresować polowaniem ... więc się zastanowię ...

coś ostatnio mam strasznego pecha do ryb :tongues


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 tygodnie i na początku myślałem identycznie ale plamy nie znikają a wręcz przeciwnie coraz więcej czosnek już podawałem i nie skutkuje więc trzeba chyba obrać inna drogę i kurde nie wiem co robić kupiłem jeszcze manganian potasu ale też się trochę boję :tongues


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288295 Kris_77 :

(...) też mam z tej dostawy (...)

Skąd, jeśli można zapytać? Może wszystkie są chore z tego samego powodu?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też ostatnio brałem z reefshopu i u mnie też ma takie plamy .........

Ale póki co pływa normalnie.

Ale nie wygląda jak z reklamówki:

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_601&products_id=7610


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fakt :tongues nie wygląda tak samo :D)))))

smuci mnie fakt że często kupujemy w necie bo nie mamy możliwości kupić na żywo i wybieramy na podstawie zdjęć z internetu a nie konkretnych ryb - ja kupuje zdjęciem i ceną - a potem przychodzi coś co przypomina noc żywych trupów a nie modela jakby ktoś w 3d zrobił ideał :D

żeby nie było - praktykowane to jest w kilku miejscach/sklepach

nakazałbym wprowadzenia wszędzie opcjo WYSIWYG* jako obowiązkowej! uniknęlibyśmy wielu nieporozumień - ale czy wtedy sprzedaż nie zmniejszyła by się o połowę ? rozumiem ze czasem trafią się sklepowi słabo wyglądające egzemplarze i co - ma je wyrzucić ? ale przynajmniej dobrze wiedzieć co się kupuje i np te brzydsze mogły by mieć nieco inną cenę...

WYSIWYG - what you see is what you get - dostaniesz to co widzisz


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrobiłem roztwór 20 litrów i 2 gramy manganianu potasu wrzuciłem niech sie miesza do jutra i zobaczymy zrobię rybci kąpiel 8 minut i wrzucę do innego baniaka mam 3 akwaria w chacie więc dam rade tylko rybka będzie przez jakiś czas w mniejszym akwarium mam nadzieje że to pomoże...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokolec1.jpg

tak wygląda mój naso

i rzeczywiście ni wygląda jak ten z oferty :tongues

pokolec3.jpg

tylko proszę dyskutujmy jak tym rybom pomóc lub jak zmienić mentalność sklepów - bez szykanowania któregokolwiek ... bo to dotyczy wielu...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój niestety wygląda podobnie i nijak ma się do oferty reefshopu :cursin

Jutro wkleję fotki


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naso w agoni rano był ale i tak już nic nie ryzykowałem i go wykąpałem 6 minut ,dalej trzymam kciuki za niego ale to już chyba na nic się zda ....:tongues:D:D:D:):D:)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojemu też raczej nie daje szans - pomimo, ze je i pływa - to jego stan uznałbym za fatalny ... nie mam zbiornika kwarantanny - nie mam chwilowo jak go złapać - więc poczekam jeszcze kilka dni - jak nie zejdą plamy lub nie zajdzie ryba to odławiam :tongues


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:tongues łączę się z tobą w bólu.

Myślę też, iż z uwagi na to, że to nie jest to odosobniony przypadek, powinieneś zawalczyć o drugiego. Kris_77 dotknął ważnego aspektu. Jako kupujący przez neta nie mamy żadnej możliwości wyboru konkretnego egzemplarza (wyłączając niektóre sklepy, gdzie stworzono WYSIWYG, ale dotyczy to też bardziej koralowców). Stwarza to furtkę dla sprzedawców do pozbycia się słabszych zwierząt (nie twierdzę, że akurat w tym przypadku było to celowe działanie). Z drugiej strony, ciężko oczekiwać, iż sprzedawca będzie każdą konkretną sztukę wystawiał na zdjęciach w sklepie. Niemniej jednak, oczekiwałbym od sklepu uczciwości polegającej na informacji, iż zwierzę jest w słabej kondycji, chore, nie po kwarantannie, albo np, że w sklepie w zbiorniku panuje choroba. Wiadomo, że różne są zbiorniki i ich właściciele. Wiadomo, że dbałość o odpowiednią aklimatyzację ma kluczowe znaczenie przy wprowadzaniu życia do zbiornika, a pośpiech jest złym doradcą. Mi szczerze mówiąc brakuje gwarancji na kupowane życie. Dwa razy miałem sytuację, że zakupione życie albo w transporcie, albo po kilku dniach w zbiorniku padło. Jeden ze sklepów - w którym już nie kupuję, nie chciał ze mną nawet rozmawiać o zwrocie kasy lub dostarczeniu kolejnego egzemplarza. Sklep w którym kupuję obecnie, choć też idealny nie jest, podchodzi do klienta zupełnie inaczej, przede wszystkim uczciwie i zawsze się można dogadać. Niestety kupując przez neta godzimy się na pewne ryzyko. Całe szczęście, że w przypadku powtarzających się niepowodzeń z nowymi zwierzakami, zawsze możemy wybrać innego dostawcę.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do opcji WYSIWYG - to uważam ze powinna być nie tylko przy koralach ale i rybach - jasne, że jak przyjdzie stado 50 anthiasów to nie ma co cykać każdego z osobna - ale jedna fotka na całe akwarium czy uchwycenie w zbliżeniu z 10 sztuk dała by jakiś pogląd

pływa 6 naso w akwarium to można cyknąć fotkę całego baniaka z możliwością powiększenia, żeby popatrzeć na szczegóły - tu chodzi o ogólne wybarwienie ryb, ich stan ogólny (czy nie są tzw żyletkami) - a nie o jedną kropkę czy coś - tym bardziej, że różne gatunki mają w rożnym okresie różne ubarwienie ...

z całym szacunkiem ale jak się prowadzi sprzedaż internetowa to zrobienie zdjęcia powinno być obowiązkowe - nie kupujemy pustaka tylko życie ...

dlaczego regulamin forum zawiera zapis że muszą być aktualne fotki danego korala ryby czy sprzętu - a nie z netu ??? tu to obowiązuje a już sklep to nie tak? żaden argument że to ciężko że to dużo do mnie nie przemawia - kupujemy kota w worku - zapewnienia telefoniczne nie są wiarygodne

pewnie to walka z wiatrakami - ale szkoda - bo tracimy na tym MY ale i sklep - bo nie wiem czy ktoś ponownie tam coś zakupi..

myślę, że jedyna rzecz która mogła by to zastąpić to uczciwość sprzedawcy - ale wszyscy wiemy jak działa branża

tylko bez awantur proszę :tongues to ogólne spostrzeżenia nie mające na celu szykanowanie któregokolwiek ze sklepów


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.