Skocz do zawartości
cris6

250L Opti White

Rekomendowane odpowiedzi

dziś nastąpiła zmiana oświetlenia wyleciała lampa t5 i doszedł dodatkowy panel BP 160W

obecnie idą na 18000K

110W-80%

160W-60%

nie wiem czy to dobre ustawienia ale czas pokaże

fotka robiona kamerą ponieważ niestety i mnie dopadł pech przepadła mi moja lustrzanka nawet nie wiem gdzie :banghead

zauważam też bardzo szybki wzrost glonów wapiennych

1204-noweledy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego dobieram tak właśnie sprzęt

w moich planach jest większy zbiornik który będzie zamontowany w ścianie bo zawsze marzyłem o rafie widocznej z dwóch stron a sprzęt zamontowany w pomieszczeniu gospodarczym no ale to są plany obecnie mieszkanie wynajmuję więc powstaje coś takiego a w przyszłości mam nadzieję zrobię z tego sump oczywiście jak będę miał już tą wiedzę bo człowiek cały czas się uczy :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek się starzeje aparat się znalazł wisiał w szafie na wieszaku jak kurtka

zdjęć dalej robić nie umiem

tak wygląda baniaczek po 90 dniach

1204-img_0301.jpg

1204-img_0304.jpg

1204-img_0305.jpg

na dzień dzisiejszy walczę z cyjano oraz dalej z drobinkami w toni

1204-img_0306.jpg

oraz zdjęcie w RAW które chyba wychodzą najlepiej

1204-img_0311.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie już teraz wygląda super. Fajnie wszystko poustawiałeś, korale dobrze wyeksponowane - jak urosną będzie cudnie. :bump1

A cyjano się za bardzo nie przejmuj - masz młody baniak, wciąż dojrzewa, więc jeszcze niejedna niespodzianka się pewnie pojawi. Daj zbiornikowi trochę czasu, to samo przejdzie.

Co do drobinek w wodzie, to najlepszym patentem jest wata na spływie - wiem że trzeba często wymieniać, ale za to działa.

Choć ja od jakiegoś czasu stosuję jeszcze inne rozwiązanie - pod spływ podłączyłem filtr DIY by Skiba wypełniony częściowo kamykami do reaktora wapiennego, a częściowo węglem. Kamyki oczywiście nie spełniają tej funkcji co w reaktorze (albo może spełniają w minimalnym stopniu), ale za to robią za filtr mechaniczny. Na początku, zanim się wszystko nie ułożyło, było przez kilka tygodni trochę zabawy z ustawianiem poziomu przepływu, ale teraz nic się nie zapycha więc woda płynie równomiernie. Do tego gąbka na wierzch, którą wymieniam co 2-3 tygodnie razem z węglem i wodę mam czyściutką.

Śliczna Tracho. :love Tylko czemu tak rozjaśniłeś środek?


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Amor co do wat to stosuję bardzo często ale jest to chwilowy zabieg i strasznie uciążliwy w moim przypadku wata zapycha się w parę godzin i blokuje przepływ wody wtedy dolewka szaleje

myślałem nad kupieniem kubełka wypełniony watą chyba co jakiś czas załączony by sobie szybko z tym poradził tak mi się przynajmniej wydaje

co do Tracho tego nie wiem ale idealnych warunków pewnie jeszcze mu brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobinki wizualnie zniknęły i to przez przypadek ponieważ wziąłem metr i zmierzyłem na jakiej wysokości wiszą lampy okazało się że na 6 cm co zdecydowanie było za mało więc podniosłem je o 10 cm wyżej co skutkowało że już tak nie daje światłem i nie widać tego aż tak bardzo i w ogóle jakoś tak lepiej się zrobiło głębiej sam nie wiem po prostu inaczej

proszono mnie o zdjęcie ułożenia skały zrobione z boku

1204-bok3miesiace.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd te cyjano sie w tym piachu wzieło....

Odmulałeś dno? praktycznie od początku z akwarystyka morska jechalem na tym piachu , poza tym ze szczypte zielony sie zrobił to raczej zawsze sprawial wrazenie antycyjano...

Wez zrob uderzenie w dno i pompy daj niżej bo piach lubi miec ruch,przy tym skierowaniu pomp co pare zdjec wyżej to brudu na nim nie unikniesz...

Od paru dni nie mam tego piachu i ryb żebyś wiedział można odetchnąć z mega ulgą.

A w przyszlości wątpie abym chciał jakikolwiek piach...:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage dno jest odmulane teraz przy każdej podmianie a cyrkulacja wali po dnie bo to widać gołym okiem a przy odmulaniu syfu jest bardzo mało.

Co do cyjano pojawiło się tylko w tym miejscu gdzie nastąpiła zmiana oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walka z drobinkami w wodzie trwa

dziś zrobiłem kolejny filtr mechaniczny który będę zakładał co jakiś czas wszelkie wsadzanie czegokolwiek do mojego sumpa kończy się wariowaniem dolewki i pracą na sucho pompy ponieważ wata bardzo szybko się zapycha i tamuje przepływ wody

1204-filtrmechaniczny.jpg

przy okazji montażu filtra spotkała mnie niespodzianka wiedziałem że franca gdzieś się czai bo strzelała niemiłosiernie ale miała pecha bo wystawiła głowę ze skały więc nadarzyła się okazja

szybko wyjąłem kawałek skały i udało się

1204-pistoletowa.jpg

oraz małe video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walka z drobinkami w wodzie trwa

dziś zrobiłem kolejny filtr mechaniczny który będę zakładał co jakiś czas wszelkie wsadzanie czegokolwiek do mojego sumpa kończy się wariowaniem dolewki i pracą na sucho pompy ponieważ wata bardzo szybko się zapycha i tamuje przepływ wody

1204-filtrmechaniczny.jpg

przy okazji montażu filtra spotkała mnie niespodzianka wiedziałem że franca gdzieś się czai bo strzelała niemiłosiernie ale miała pecha bo wystawiła głowę ze skały więc nadarzyła się okazja

szybko wyjąłem kawałek skały i udało się

1204-pistoletowa.jpg

oraz małe video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zwierzak, idealny do sampa, chętnie się bym nim zajął, szkoda że mieszkasz w Krakowie.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zwierzak, idealny do sampa, chętnie się bym nim zajął, szkoda że mieszkasz w Krakowie.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super modliszka :nono

Mam nadzieję że i mi się trafi :) będzie pretekst do założenia jeszcze jednego małego baniaczka :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super modliszka :)

Mam nadzieję że i mi się trafi :) będzie pretekst do założenia jeszcze jednego małego baniaczka :waving


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#323894 helmofon :

Ładny zwierzak, idealny do sampa, chętnie się bym nim zajął, szkoda że mieszkasz w Krakowie.

Do sumpa?

- mialem w akwarium i nie bardzo wiem gdzie tu szukać różnicy w posiadaniu jej w akwarium czy sumpie

Zwierzak nie szkodliwy i jest czescią rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#323894 helmofon :

Ładny zwierzak, idealny do sampa, chętnie się bym nim zajął, szkoda że mieszkasz w Krakowie.

Do sumpa?

- mialem w akwarium i nie bardzo wiem gdzie tu szukać różnicy w posiadaniu jej w akwarium czy sumpie

Zwierzak nie szkodliwy i jest czescią rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pistoletkę od samego początku i czasem fajnie posłuchać jak strzela :nono Twoja "franca" bardzo ładna. Nie zabijaj, daj jej pozżyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pistoletkę od samego początku i czasem fajnie posłuchać jak strzela :) Twoja "franca" bardzo ładna. Nie zabijaj, daj jej pozżyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to ja taką chętnie przygarnę :nono

akwarium się znajdzie, bardzo ładna ta krewetka - istotnie :)\

Ben_sage - czy przypadkiem niektóre modliszki nie rosną do dużych rozmiarów - i czy nie są w stanie ryby upolować ?

nie zmienia to faktu, że jest częścią rafy :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to ja taką chętnie przygarnę :)

akwarium się znajdzie, bardzo ładna ta krewetka - istotnie :)\

Ben_sage - czy przypadkiem niektóre modliszki nie rosną do dużych rozmiarów - i czy nie są w stanie ryby upolować ?

nie zmienia to faktu, że jest częścią rafy :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.