Skocz do zawartości
Raffy14

[500L] Miękkasowa zupa

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny jest,ciekawe czy by się zgodzily razem z bialobrodym.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płatki mu pasują to może spróbuj z tropicala 3 algae flakes (mix of chlorella, ascophyllum, laminaria 12%) + aloe vera

U mnie to nawet wargacze i midas wpieprzaja jak małpa kit, choć niby wolą mięcho. To pokarm dla skodich i morskich rybek, na obrazku jest bialobrody.

Serio u mnie jest szał na te płatki.

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropical ma chyba niezastąpione płatki roślinne :D stosowałem to dawno, dawno temu jak jeszcze tu, zamiast morskiego pływały Tropheusy :) dzięki @Nik@ :)

Tylko japoniec jest ślepy na mrożonki, nawet ich do pyska nie bierze... trudny zawodnik, pewnie kwestia czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał japonicusa, ale się właśnie introdukcji boję. W każdym razie w osbadzie są 2 nieobsadzone miejsca dla pokolcy. I będzie jakiś acanthurus i zebrasoma - scopas lub xanthurum.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katani zerknąłem do Twojego baniaka :) Widzę, że masz tam większego żółtka... może być ciężko :( ale xathurum są rzekomo agresywniejsze, a moja parka zamilkła jak japonicus wpłynął :) ale japoniec jest większy od moich xanthurum, może dlatego? Nie wiem.

Z pokolcami jest to tak, że nie dowiesz się póki nie spróbujesz :) one mają totalnie przeróżne charaktery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żółtek jest spory, bo kilka lat pływał w poprzednim akwarium. przy wpuszczaniu ctenochaetusa ze 2-3 dni go ganiał. Teraz jest spokój. Przy czym nowy jest o połowę mniejszy.

Ale masz rację, z pokolcami trochę loteria. Tak czy inaczej będę musiał przez nią przejść, jak zdecyduję się na uzupełnienie obsady.

PS. Mój Ctenochaetus też nie widzi wrzucanego do akwarium jedzenia. Ani mrożonki, ani nori nie są w stanie go zainteresować. Za to non stop skupie skałę i tylną szybę. Permanentnie na żerowaniu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Raffy14 napisał:

:wub:

zdjecie.jpg

Jeszcze nigdy nie robiłam zdjecia od góry,muszę spróbować bardzo ciekawe:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor Raffy14 ,wspomniales ze pienidlo,wodka przez dozownik,jakie obecnie podajesz bakterie?,jaka obecnie jest konfiguracja swietlowek?,gratki acropory rosna u ciebie jak na sterydach,pozdrawiam i zycze gestego lasku acroporek,widac ze kochaja warunki jakie maja u Ciebie,pozdrawiam 


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po restarcie odstawiłem wódeczkę, w sumpie mam filtr z pelletami xl i odpieniacz :) i 0 problemów

Bakterie ostatnio daję colombo po podmianie.

Świetlówki to 7x blue plus i 1x coral plus, lampa stara poczciwa diuna 8x54w

 

W dniu 16.10.2018 o 21:57, Raffy14 napisał:

zdjecie.jpg

 

10 wrzesień

 

zdjecie.jpg

16 pazdziernik

 

Strasznie pruje do przodu :)

 

To ta sama tricolor :) a teraz taaakiego kopa ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię ten baniaczek ostatnio:wub:

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Już się dotykają :)

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość skały to żywa która była wcześniej.

Dołożyłem suchej, a jakiej to nie wiem - pierwsza lepsza z brzegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Raffy14 napisał:

zdjecie.jpg

A co to za patyki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo.... i nad moim baniakiem zawisły czarne chmury... lampka dead :( 

 

 

Święcę tymczasowo HQI, ale jedną 150W... 

 

Pamiętacie akwaria sprzed 15laty, gdzie morskie świecono tylko HQI? :)

 

zdjecie.jpg

 

 

No i w moim zbiorniku czekają 2 zmiany...

 

-Nowa lampa ATI

- reaktor wapnia

 

cdn... :)  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, a co tu taka cisza :D

W dniu 1.03.2019 o 17:58, Raffy14 napisał:

Nooo.... i nad moim baniakiem zawisły czarne chmury... lampka dead :( 

 

 

Święcę tymczasowo HQI, ale jedną 150W... 

 

Pamiętacie akwaria sprzed 15laty, gdzie morskie świecono tylko HQI? :)

 

zdjecie.jpg

 

 

No i w moim zbiorniku czekają 2 zmiany...

 

-Nowa lampa ATI

- reaktor wapnia

 

cdn... :)  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy to by chciał oglądać a pisać to ni ma komu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co tu pisać T5? Reaktor? Panie idziesz na łatwizne pokazałbyś akry pod jakimiś ledami a nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktora jeszcze nima, akry wychodzą spod ciemności jaskiniowej:ph34r:

Okok, poprawiam się :p kupuję leda xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.