Skocz do zawartości
Raffy14

[500L] Miękkasowa zupa

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie że się udało z powiększeniem szkła :) apropos pifkaaa ... nie wiem sam się nie miałem niestety okazji przekonać ale słyszałem że naprawdę dobre ... w okolicznych sklepach niestety nie takiego widziałem :googleye


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@cekWro, pifko zobacz w sklepach "Piotr i Paweł"


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pifko rewelacyjne, ciekawy głęboki smak, bez goryczy ale też nie jest słodkie. Podobne w pewnym stopniu do piwa z czarnkowa, tego jasnego... To było piwo.. Ja znalazłem w Chacie Polskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacznę po kolei... moje kroki w morskim, które słyszałem i widziałem tylko w TV i akwarium gdyńskim :)

Było sobie fajne 60L roślinne... i miałem go dosyć, jakieś extra podłoże uwalniało coś do wody, ciągle glony, pewnego dnia zielona woda się pojawiła i zadałem sobie pytanie, po co mi 2 roslinniaki... ROBIĘ MORSKIE!

Zalałem 60L, popędziłem do sklepu po 2 kraby Calcinus Elegans ... :):waving:shocking I w świeżej solance wylinki przechodziły :)

Oto Zbysio :)

obraz4812.jpg

2dni później przyszła skała, tydzień później pierwsza rybka - C.cinctus, potem 2nemo, parka kauderni, parasema, chromis :)

10769137.jpg

Wszystko sobie spokojnie żyło, kauderni wypuścił raz młode.

Zbysiu na skałce :)

calcinus_elegans.jpg

Pierwsze glony wyższe, racemozy

caulerpa_racemosa.jpg

I wtedy siadłem na forum.... ile wiedzy :waving A caulerpa jest złaaaa.

I cyjano się pojawiło :)

10908481.jpg

11234792.jpg

Później...

nano_rafka.jpg

11108334.jpg

Doszedł mandaryn wspaniały...

11368280.jpg

Dostałem go w stanie agonii, skrajnie wychudzony był, ale u mnie zaczął na wadze przybierać i tył z dnia na dzień, byłem dumny z tej rybki... :) Ale niestety pewnego razu zapomniałem zasłonkę na pompę nałożyć i ... RIP :)

Xenia...

11368353.jpg

Cyjano już było wspomnieniem prawie, glony wyższe też zaczęły ginąc...

11368354.jpg

Pozniej...

11485189.jpg

Doszła debelius :)

11485533.jpg

:)

11621536.jpg

...

11773233.jpg

11824907.jpg

doszedł kolejny mandaryn, tym razem pikturatus... tez wychudzony i doszedł do siebie :)

11824911.jpg

Uważam, że było to UDANE akwarium...

12245955.jpg

powolna likwidacja akwarium i przenosiny do większego...

12433059.jpg

12825956.jpg

Skała i życie przeniesione do wiekszego... szkło z osprzętem sprzedane koledze Sebastianowi i w nim rozpoczyna aktualnie swoją przygodę z morskim.

A w większym...

12846550.jpg

12901354.jpg

12901356.jpg

12904418.jpg

12914374.jpg

13050620.jpg

13106088.jpg

i wteeeedy przybyły pierwsze pokolce, bandyta scopas Bruno, borsuk Bolek uratowany z malutkiego akwa za 5dych, kaczka tominiesis za sprawą kolegi Gotter :) Pozniej flavescensik doszedl, ktory okazał się większym bandytą od scopasa, no i malutki hepatusik. Do tego salarias, POWRÓT mandaryna wspaniałego, wargacz chrysus.... ahh.

Pierwszy pokolec, scopas Bruno od razu się wziął za glony :)

13182958.jpg

A Bolek rozprostował ości

13214476.jpg

i chrysus :)

13250440.jpg

przybył doktorek, a później Bubbles - szef akwarium :)

13454787.jpg

a tu se mandarynka pływa i porownajcie ją z zdechlakiem na wczesniejszych fotkach :) drugi, splendinus nie daje sie cyknąć.

13454823.jpg

A Zbysio,pierwszy zwierz morski nadal żyje i łazi po wielkiej rafie i zrzuca mi szczepki, czasami mam ochotę go na mielonkę przerobić, a czasami go kocham:D Ech te sentymenty :)

CIĄG DALSZY NASTĄPI..

ps. akwarystyka morska jest piękna, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14594163.jpg

Setny dzień, wciąż wiele pracy zostało i ulepszenia, obecnie jest tak jak widać :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widać postęp :)

jakieś zmiany w sprzęcie robiłeś? dalej jedziesz na odpieniaczu weipro?

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że na weipro :) Lekka modyfikacja(pompa z igla, kostka lipowa w srodku na mega napowietrzaczu i pieni elegancko, co 2-3dni wylewam kubek brazowej mazi :) Oświetlenie dalej na 8x54w, cyrkulacja 2x10500l/h i 1x6500l/h. I to na tyle, korale stawiam tylko na miękkie - kiedyś było kilka twardych, ale z czasem zastąpiłem je miękkimi :) Akwa ma być ładne, proste w obsłudze i takie jest, cieszy bardzo moje oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna opowiesc, piekne rybki, duzo i kolorowo.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę dalej :)

15522983.jpg

Doszło 30kg piachu, dojdzie więcej skały, także skały do sumpa i zrobię refugium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium i bardzo mi się podoba :clapping

życzę dalszych sukcesów :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu dawno w akwarium nie zrobiłem podmianki, dzisiaj walnąłem 40L... i Chromisy się wytarły :)

16244861.jpg

A tak to:

16218801.jpg

16218789.jpg

16218813.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba.Uwielbiam baniaki z miekkimi, tylko tak szczerze to brakuje mi tu jakiegos kontrastu.Jakies 3-4 kolorowe Lps-y dodaly by kolorow.Fajnie wieksza tuba by u Ciebie wygladala.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie, narazie jestem miękkasami zafascynowany :D

Nie wiem już co się dzieje w akwarium, wczoraj chromisy się wytarły, cała tylna szyba była obsypana ikrą, którą zacięcie broniły ale w nocy służba sanitarna zrobiła z nią porządek. Do tego dziś kauderni któryś tam raz z kolei się wytarły, a przed chwilą patrzę i widzę, jak parka mandarynów wspaniałych bezwładnie, przytulone do siebie unoszą się ku powierzchni, po czym nagle się rozrewały od siebie i cała gama ikry poszła do wody :w00t: A w sumpie jakieś przecinki ponad półcentymetrowe pływają, mam pewne podejrzenia co do gatunku ale wierzyć mi się nie chce, czas pokaże co to jest dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny zbiorniczek :). Jak postawie większy u siebie pamiętaj że po grzybki się do Ciebie zgłoszę :)


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio od forumowiczów nakupowałem trochę pojedynczych szczepek grzybków, dosłownie za piwo :) I cekam, aż się rozmnożą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz od kogo?? to też sie z piwerkiem zgłoszę :). Nie wiem czy zakładać swój wątek w naszych akwariach. Zbiorniczek ma już 4 miechy, a prowadzę go a zasadzie low tech.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledź dział giełdy tutejszego forum, czasami ludzie pozbywają się grzybków za grosze :) Z Gdańska to ostatnio nabylem od Łukasza ładne, zielone grzybki fluo - chłopak co jakiś czas ogłasza się na targowisku, więc czyhaj na okazję :) Jeszcze mam upatrzoną skałkę grzybków mix w reefshopie, z kilkoma gatunkami na jednej skałce - za 180zł, czekam na kasę z orzeczenia niepełnospr. i jadę od razu kupić :thumbsup:

A baniaczek pokazuj, nikt cię nie zlinczuje za to ;) A małe nanorafki z grzybkami ostatnio są w modzie, bo mało miejsca zajmują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te combo skalki z grzybkami to ja tez sobie zeby ostrze bo jest to swietna okazja choc z 180 zeta trzeba wyskoczyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba, w morskim jest to nieuniknione :thumbsup: Ale jak zobaczyłem pomarańczowego czy różowego grzybka, to słabo mi się zrobiło :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie olivaceusa

14 maja

14872153.jpg

15117757.jpg

Obecnie, jak się wkurza to widać już 'pasek' tam gdzie szary będzie :)

17406732.jpg

17474452.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urósł niesamowicie, ciekawe kiedy się całkowicie wybarwi, pokaż inne ryby!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.