Skocz do zawartości
Raffy14

[500L] Miękkasowa zupa

Rekomendowane odpowiedzi

No mam wrażenie że coraz mniej pielęgnujesz baniaczek coś się szykuje czy zapał opadł ?

Wszystko widzę że ma się dobrze ale tak jakby mniejszy porządek panował właśnie przypomniałem sobie o tym poście jak pytałem o tominensis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ten wystroj jest juz historia ;) w ruch poszedl cx5, liczba miekkasow zredukowana, poleczki pod sps orobione, na dole pod lps rowniez. Czeka mnie zakup koralowcow i rozwazam biopellets, ale musze poczytac i zrozumiec ta metode. Wiosna przyszla, to porzadki trza bylo porobic ;) na ten sam wystroj od paru lat patrzec juz nie moglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie, przydałaby się jakaś aktualizacja, nawet na szybko :) Niestety z telefonu. Akwarium się zmieniło trochę, mam nadzieję ze na lepsze :)

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupa stwardniała x).

To teraz temat nie pasuje :)

Lepiej.. :)

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole jakieś miękkie zostały :) No ale fakt, góra stwardniała...

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ bajka panie kolego. Napisz czy te łany koralowców to ze szczepek, czy już takie kupiłeś i jak teraz prowadzisz zbiornik?


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uznaję nigdy wkładania dużych koralowców, najbardziej mnie fascynują jak najmniejsze szczepki i satysfakcja z tego, jak duży koral z tego wyrasta :) Acropora hyacinthus ze zdjęcia jest wielkości talerza i została wklejona jako mały fragment z 3-4cm jakieś 2lata temu :) Jest to moja pierwsza Acropora w życiu i mam teraz ogromną frajdę z tego, jaka jest wielka.

A jak prowadzony? Na VSV podpiętym do dozownika, w filterku kręci się absorber na Po4. Metod jest wiele, niech każdy wybierze swoją. Byle No3 i Po4 było bliskie zeru, drugie mierzone tylko hanką.

Do tego balling, obecnie 150ml na dobę. Zasolenie 1025, staram się Kh utrzymywać koło 7.

No i dobry, mocny odpieniek. To wszystko, cudów nie ma :)

Koralowce karmię codziennie, dla mnie to podstawa. Na rafie korale żywią się w każdą noc, w akwarium staram się podobnie - małe porcje, ale codziennie w miarę możliwości. Kolory mi się podobają, są zdrowe, rosną i nie marudzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce karmię codziennie, dla mnie to podstawa. Na rafie korale żywią się w każdą noc, w akwarium staram się podobnie - małe porcje, ale codziennie w miarę możliwości.

Czym karmisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riffy daj fotkę całości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A węgiel i bakterie używasz. Jaka lampa tam świeci?


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym karmisz?

Czym popadnie :) Zooplanktonem w płynie, suchym z Microbe-lift czy tam AF, mrożonkami... dla każdego coś dobrego :)

A węgiel i bakterie używasz. Jaka lampa tam świeci?

Węgiel sporadycznie, w zasadzie to ostatnio wcale :) Bakterie leję, ale nie trzymam się ściśle jakiejś firmy, troche probiotycznych z AF, trochę microbelife, ostatnio AkweSan (te co stosuje Jacek56 z tego forum) ... po tych ostatnich woda zrobiła się fajna, mega kryształ. Lampa to Pacific Sun Diuna 8x54W

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy zajebiaszczo :) U mnie to jeszcze daleka droga bo zbiornik od roku mam sps'owy i 2 wpadki zaliczone i po kolorach poszło. Na szczęście wyszedłem na prostą i idziemy w kolory :)

Nie myślisz o reaktorze?

Edytowane przez Dantee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Porządny odpieniacz" tzn. jaki konkretnie w Twoim przypadku ?

P.S.

Akwarium piękne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy zajebiaszczo :) U mnie to jeszcze daleka droga bo zbiornik od roku mam sps'owy i 2 wpadki zaliczone i po kolorach poszło. Na szczęście wyszedłem na prostą i idziemy w kolory :)

Nie myślisz o reaktorze?

:)

I to właśnie mnie trapi w ostatnich dniach - reaktor. Coraz częściej myślę o tym. Niestety nie widziałem jeszcze na żywo jak pracuje to urządzenie, a wydawać kupy kasy też nie chcę na ślepo. Postanowiłem, że narazie skoro wszystko dobrze idzie, zatrzymam się na ballingu. Będę musiał poznać od strony praktycznej reaktor, wtedy się zdecyduję - to raczej nieuniknione w przypadku każdego SPS-owca...

Dan, trzymaj No3 i Po4 nisko, pilnuj Kh!!!! I karm koralowce, a będzie piknie :D

Niby spsy trudne, wyższa półka i różnych bajek się nasłuchałem. Obok tego akwarium mam 240L holendra, i szczerze Wam powiadam - spróbujcie utrzymać rzadsze gatunki ludwigii (inclinata, senegalensis itp.), toninę itp. w doskonałym stanie na dłużej... To rafowe przy tym, to pikuś.

"Porządny odpieniacz" tzn. jaki konkretnie w Twoim przypadku ?

P.S.

Akwarium piękne ;)

Pracuje od lat BK 250 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również po głowie chodzi reaktor i to kilka razy dziennie ;) he he

Jak patrze na zbiorniki na reaktorku i słucham opinii to widzę same superlatywy. Myślę, że do końca roku go odpalę u siebie choć mam podobnie jak Ty z tym poznaniem od strony praktycznej :)

Parametry trzymam stabilne. Jakiś czas temu miałem problem z cyjano i poszedł w ruch Colomo - mycosidol. Było całkiem dobre buuum systemu ale pozbierałem system do kupy bakteriami od Jacka z Rumi :) Parametry poszły w górę i za bardzo skupiłem się na Po4, a olałem No3. Wyzerowałem Po4, a na teście ostatnio No3 koło 15 :D Na szczęście sytuacja jest już pod kontrolą. Co dziwne przy tak wysokim No3 jeszcze kolory się poprawiały :D?

p.s. Przyznaje, że roślinne bardziej upierdliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przejżałem ten temat i muszę powiedzieć iż nieżle to teraz wygląda .

Tylko temat pewno trzeba zmienić z miękasowa na sps-owa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu o reaktorze... Ja wlasnie ostatnio duzo sie nasluchalem (i naczytalem rowniez), ze przy reaktorze kolory juz nie te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wygląda,ale tytuł wątku to chyba trzeba już zmienić ;)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeeee a gdzie miękasy :D

Super to wygląda. Bardzo ładne korale.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się świetnie ! Będę śledzić i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie.jpg

Poranne widoki, kolory coraz fajniejsze mi wychodza :) udalo mi sie podbic Ca do 390, 25ml Ca z ballinga leje sie co godzine. Po4 rano bylo 0.03. Nie ma tragedii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.