Skocz do zawartości
alien77

Chaetodon Lunula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu kupiłem te sliczną rybkę ,ale mam problem bo rybcia nie chce pobierać pokarmu ,oczywiście je ale tylko to co znajdzie w skałkach ,a co gorsza widzę że zaczyna się czasem już dobierać mi do zoantusów !!!

Czy ma ktoś pomysła jak ją skusić i czym do jedzenia tego co podaję ????


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje podręczne źródło (liveaquaria.com)

"The Raccoon Butterflyfish is a peaceful fish that may reside in a 70 gallon or larger fish-only aquarium with other butterflyfish. It should not be kept in a reef tank since it will eat invertebrates and is deemed unsafe with corals.

When first acquired, if it will not eat, it may be tempted with a small anemone. Once acclimated, it can be fed a varied diet of meaty foods, crustacean flesh, mysis shrimp, and frozen preparations several times daily."

w wolnym tłumaczeniu nie nadaje się na rafę bo zjada bezkręgowce i korale - tak więc nic dziwnego że ci zjada zoa :)

a żeby spróbował jeść możesz dać mu małego ukwiała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pobiera pokarmu? Przecież sam napisałeś że je.... i to swój ulubiony - zoa.

Dobrze byłoby jednak wiedzę zdobywać zanim kupimy piękne, kolorowe zwierze a nie dopiero podnosić larum jak już wpływa w zbiorniku


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z forum poczestawał mnie tą piekną rybą :)..Nizły bajzel mi porobiła w koralach ...Tomek słusznie zauważył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Tomaszu ja kupiłem i ja będę miał straty - jak Ci nie pasuje moje pytanie to nie odpowiadaj .....

Każdy popełnia błędy ,Piona też pisala że od kogoś dostała te rybkę ,i też to był błąd czyżby nie czytała przed jej wzięciem ?????

Ciekaw jestem czy Twoj baniak jest idealny ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, z tego co wiem, to Piona jest z męskiej części ludzkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc przepraszam nick raczej mówi coś innego ,ale bez względu na to kazdy popełnia błędy czy facet czy kobieta zajmująca się morszczyzną -


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy tak, ale Twój błąd to taki głupi ... w sensie otwierasz googla wpisujesz nazwę ryby i już wiesz że nie jest reefsafe

nie wiem jak Ty i inni, ale ja przy zakładaniu zbiornika już miałem listę ryb, potem mała weryfikacja z Łukaszem (i rezygnacja z kilku ryb w tym pięknego białobrodego) i teraz nie kupuje nic z poza listy. druga sprawa to gdzie kupiłeś rybę i ci nie powiedzieli że nie jest reefsafe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

niedawno dodałem do obsady :

Centropyge vroliki - Half Black Angelfish

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_601&products_id=6180

mam ten sam problem :)

jak pisze ze niebardzo do rafy ale jakos niewidze żeby cos świrowała korale zostawia spokoju

to tak namarginesie a mrożonki wcina jak szalona

ja bym spróbował tak :

do sumpa na pare dni i mrożonki podawc - spróbowac można :D ale zawsze moge sie mylic :googleye

inni nie takie rybcie przykoralach czymają i jest spoko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ja oddal czym predzej bo zostanie Ci baniak fish only:-)))


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jak już zaczęła jeść korale, to nie przestanie. Chyba że się zoa skończą a zostanie coś niesmacznego. :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie musze pomyslec gdzie ją odstawić :googleye


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś więcej o tej rybce. W jakich dokładnie się lubuje. U mnie dość skromnie w baniaku korali ale nie chciałbym żeby poczęstował się tymi co mam. Euphylie,dunci,gorgonie,capnelle,cladielle,rhodactisy,rico, anthelia,xenia.i jedna Skałka z palythoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.