Skocz do zawartości
Włodzimierz

Jest tak a będzie tak.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak: zaniedbane 400 l.

2553-400leda.jpg

będzie tak: klejenie nowego 1000 l.

2553-nowe%201000%20l..jpg


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest zaniedbane 400l to aż strach się bać jak będzie wyglądało te 1000L, bardzo ładny baniak i w końcu w całości go widzę:waving


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest CUDNIE !!!

:waving:clapping:clapping

A będzie jeszcze piękniej, tego jestem pewna!

gratuluję i życzę powodzenia.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne krzaczki Ci porosły w tej "zaniedbanej"czterysetce i szczerze to chyba szkoda ruszać takiego baniaka ale skoro masz dobrą łape do morszczyzny to w nowym może być tylko lepiej.

Włodek napisz jakie bedzie miało wymiary nowe szkiełko.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajowe stare... fakt, że zaniedbane - gdyby z takimi krzakami pobawić się kolorami i nieco zadbać ogólnie TOTM murowany!

ale mnie bardziej interesuje nowe :) opisz jakie wymiary, sprzęt itp... to będzie ciekawy wątek!

przekładasz po prostu korale bo się nie mieszczą czy będziesz coś innego kombinował?

ps

gdzie Ty się podziewałeś jak ja szukałem akwariów do kalendarza :waving


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładaj czym prędzej, bo zaraz korale Ci z wody wyjdą i pousychają :waving Niezły baniaczek, widzę kleiłeś na miejscu, nie lepiej było przezroczystym i front dać opti? To by spotęgowało efekt wizualny, choć i bez tego będzie jazda bez trzymanki podejrzewam :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniedbana 400-ka, taa...normalnie szlam jeden wielki :) Włodek, musisz zainwestować w aparat, bo kolorki na żywo bez porównania fajniejsze. Super, że projekt 1000 l. już w toku, na pewno będzie bajka :waving


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

@Robert K - baniaczek trzeba powiększyć, bo korale wyłażą z wody. Normalnie nie mam już wolnego miejsca, żeby cokolwiek dołożyć czy przestawić.

Nowy baniak 214 dług. x 75 szer. x 63 wys. 1011 l. brutto.

Odpieniacz DIY made by blue.wave:waving z Płocka.

Oświetlenie 4 x 250W HQI ( ewentualnie 3 x 400W) lub LED 3 x 160W BP. Muszę policzyć koszty inwestycji i opałaty za prąd i wymianę żarników.

@Mr_Garden - front jest z Opti szyba 12 mm. Na bezbarwnym silikonie widać wszystkie glony i inne brudy. Baniaczek klei firma ta od polskiej edycji czasopisma "Koral" Nie było możliwości wniesienia akwa.

@ Kamil - aparat posiadam dobry ale fotograf :waving, Canon 50D i obiektyw Tamron 17-50 f/2.8. Kolorki są jakie są, bo nie używam PS i zdjęcia nie korygowane. Akwa robi się bardzo trudno zwłaszcza całe. Ale masz rację trzeba się podszkolić.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez bym chcial miec takie zaniedbane akwa,dla mnie piekny baniaczek.

Wlodek z czego robiona szafka bo na stelaz mi to nie wyglada

nowy baniak bedzie piekny

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary baniaczka bardzo fajne i widze że na światełku też nie oszczędzasz a i jak czytam reszta też już zaplanowana i przemyslana. Ciekawi mnie z czego jest stelaż pod akwa zrobiony i jesli dobrze widze to sump będzie po prawej stronie a reszta gratów po lewej.

A jeszcze wróce do swiatełka, czy jakieś świetlówki są w planach??? czy tylko HQI.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się w fotkach nie podszkolisz, to będziesz miał całe wycieczki do obejrzenia baniaka na żywo. Eee, zresztą co ja gadam - i tak będziesz miał wycieczki :)

Fajnie, że nie ulegasz standardom i masz czarny silikon z opti, przynajmniej będzie odmiana :waving Ja osobiście wolę ciemny.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to czasem nie wina zdjecia ale ta spoiny silikonu od frontu jakies takie pofalowane... ogólnie baniak bajka:)


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka zrobiona z 26 słupków drewnianych obitych dwustronnie płytą OSB 12 mm. Na słupek przypada 58 kg obciążenia przy zakładanej masie całkowitej 1500 kg. Góra i dno też z płyty. Sump w tej wielkiej dziurze. Spływ 50 mm, rewizja i powrót 32mm. Świetlówki? Zależy czy mi się spodoba bez czy z:baby

Baniak jeszcze jest nie ukończończony. Mam zaufanie do Firmy bo nie takie zbiorniki kleiła. Kończą w piątek, łącznie z umyciem podłogi:playing.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te ,,zaniedbane'' akwarium szczególnie widząc je na żywo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli firma klejąca Ci baniak to ta co myśle to spokojnie spać bedziesz, widziałem pare ich baniaków i nawet pare postawiłem a i w domu mam ich dzieło.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert K - Oceanus p. Osmałka


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej oceanus.net, nie wiem czemu boicie się wymienić nazwę :waving porządna firma i ma renomę na świecie


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodziu, napieraj:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem odpieniacz u blue.wave:waving na pompie AM OR3500 z wirnikiem igiełkowym konstrukcji Piotrka.

Natomiast po przeliczeniu kosztów zakupu i użytkowania HQI zdecydowałem się na zakup 3 lamp Pacific Sun Black Python:

- jednej Master

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=7332

- i dwóch Slave

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=7333.

Dodatkowo zakupiłem pompę Aquarium Systems - New Jet 6000:

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1007_26&products_id=7132

i 3 szt. cyrkulacyjnych AquaEl - Reef Circulator 10000:

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1007_26&products_id=7570

Od Przemka pod choinkę dostałem dobre warunki zakupu i gwarancji na lampy::kapelusz

Jutro przyjeżdża zbiornik na dolewkę.

A Krzysiek L. dostarczy mi hydraulikę:waving.

Myślę, że po nowym roku zacznie się ruch testowy instalacji.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprzecik bedzie pierwasza liga choć odpieniaczy kolegi blue.wave nie znam ale opinie bardzo pozytywne czytałem. Jak byś mógł zdradzić czy bedzie reaktor czy balling bo tak dużego baniaczka podmianami nie pociagniesz choc nie wiem jak w staym biorniku to miałeś rozwiazane.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, na pewno Balling i żeby podgrzać atmosferę to CaCl2 o czystości technicznej tak jak ostatnio. Taki do posypywania dróg zimą z Nomi:tongues 5 kg. za 16 zł.:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.