Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Solniczka pierwsza klasa :)

Prawdziwy dowód na to, ze nie potrzeba pół tony skały by uzyskać doskonały efekt :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cukiereczki piekne

(tylko ten pseudochromis oby nie byl taki zbój jak mój byl :) )

no to juz wiem co bylo w tych wszystkich workach, boxach

piekne

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Gramma loreto :) Uspokoiła się póki co.

NO3 spada co widać ewidentnie po cofaniu się glonów ze skał. Ostatnio byłem świadkiem zrzucenia wylinki przez kraba porcelanowego. Spadł na piach jakby był martwy i miotany prądem wody kulał się przed przednią szybą, nagle zobaczyłem jak otwiera się od tyłu i wychodzi, trwało to 3 sekundy nie więcej :) świetny widok, wylinka wyciągnięta od razu, ułożona na kartce i zasuszona :) Zauważyłem też ostatnio, że nie są to tylko filtratory, wzbogacają swoją dietę o niższe glony które skubią dużymi szczypcami. Po wysiedleniu Gobiodona acry pięknie polipują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

Na zdjęciu trzecim w poście 251 po lewej stronie jest to koral Echinopora.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

Na zdjęciu trzecim w poście 251 po lewej stronie jest to koral Echinopora.

Pozdrawiam

Mateusz

To Turbinaria reniformis tylko na tym zdjęciu nie ma wyciągnietych do końca polipów. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Turbinaria reniformis tylko na tym zdjęciu nie ma wyciągnietych do końca polipów. :welcome:

Dzięki :thumbsup:


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odganiałem jedną z wurdemani od Ricordea'i yuma'y, spotkaliście się, by krewetka rwała tkankę tym anemonom tarczowym? Najzwyczajnie siedziała na jednej i rwała bomble zajadając się heh .. dobrze, że siedziała na tej brzydkiej, ciemno zielona z fluo mordką, mam ich kilka .. ale zaniepokoiło mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odganiałem jedną z wurdemani od Ricordea'i yuma'y, spotkaliście się, by krewetka rwała tkankę tym anemonom tarczowym? Najzwyczajnie siedziała na jednej i rwała bomble zajadając się heh .. dobrze, że siedziała na tej brzydkiej, ciemno zielona z fluo mordką, mam ich kilka .. ale zaniepokoiło mnie to.

Łukaszu może ricordea ma ubytki i wurdemani tylko podjada... a nie jest główną przyczyną...

chociaż wydaje mi się, że ktoś raportował problemy z wurdemani i podgryzaniem korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to powiedziała moja córa ... wurdemani zwiększyła wartość bo ma ricordea w brzuchu ;)

jak zapuścisz wyszukiwanie na forum to znajdziesz kilka postów na temat wurdemani i ich rzekomego podjadania korali... większość jednak była wywołana jakimiś ubytkami lub problemami z atakowanymi "obiektami"- tak to uznali przynajmniej autorzy tamtych postów. stąd tak napisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość jednak była wywołana jakimiś ubytkami lub problemami z atakowanymi "obiektami"

Moja Favia problemów nie miała a krewety ją dopadły. Wurdemanni jest takim typem, które jak widać jak tylko jest głodne to zawsze sobie jakieś papu znajdzie :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony, glony, glony, rosną sobie, a ja je szczotkuje, szczotkuje i szczotkuje, robie podmiany i szczotkuje i szczotkuje.. Dziś również szczotkowanie i bakterie zaraz po i sama aktynika przez cały dzień.. SPS mają ładne przyrosty, acry od seb'a już zalały podstawki, monti ciągną się do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony - obstawiam "za bogatą wodę", czyli moze warto by sie zastanowic nad uboższymi podmianami wody.

p.s.

jak sie odrobie to wrzuce fotki oshimai od Ciebie, ktory kilka dni temu znalazł quadri!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj, dawaj zdjęcia :)

Co do glonów spróbuje robić raz na 2 tygodnie, zobaczymy jaki da to rezultat :)

Jakby Ci się quadri podzielił to chętnie przygarnę dla swoich porcelanek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś powinan być podmiana, ale nie ma jej, będzie za tydzień, spróbuje podmian co 2 tygodnie.

Od dziś też zacząłem stosować 2 nowe środki:

MICROBE LIFT Bacterial Aqaurium Ballancer

MICROBE LIFT Nite-Out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobophyllia corymbosa po prostu powala na kolana :unworthy:

Co ty człowieku robisz, że twoje zwierzaki są tak oszałamiająco wybarwione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Super.Widzę że pteropagony szaleją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Lobo, właśnie średnio jestem zadowolony z jej ubarwienia, kiedyś wyglądała zdecydowanie atrakcyjniej:

dsc01137m.jpg

.. a teraz strasznie rozjaśniała. Chyba dam ją do mniejszego światła.

Co do Pterapogonów, liczyłem na to, że będą parą, ale niestety, pływają samotnie, nie atakują się, wręcz przeciwnie, tak jakby siebie nie zauważały, ale może jeszcze coś z tego będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam masz super wybarwione korale jakie masz t5 bo ja coś nie mogę dobrać mam za niebiesko


ReefMAX ::: 15kg LR, 9kg LS start 01.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI actynic 24 W + ATI Blue Plus 24 W + ATI Aquablue Special 24 W + blue Night LED

Dla mnie jest optymalnie, choć i tak rozmyślam jeszcze nad dodaniem jednej Fiji Purple :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed weekendem powinna trafić do mnie nowa obudowa.

2x 48W LED (6x XP-G białe 1T + 6 szt. Cree CP-E Royal + 3 szt. Blue XPE)

+ komputer zaimplementowany w obudowie (tak, żeby nie zmieniać jej wyglądu) z modułem BT, symulujący wschody i zachody słońca, sterujący mocą i barwą lampy etc.

reefmax019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zaobserwowałem przy włączaniu sie pierwszej swietlowki, ze jest to gwaltowny skok... ktory przestraszył strombusa....

Czy mozesz zdradzic za ile takie cacko/przerobke mozna zamowic ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.