Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza yuma łamiąca stereotyp, że najpiękniejsze są floridy :)

dsc01476c.jpg

dsc01481wj.jpg

Zdjęcie oczywiście nie oddaje rzeczywistych kolorów, ale z drugiej strony nie jest tak przesycone jak to wcześniejsze (ktoś tam najwyraźniej lubi Photoshop'a :thumbup: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej aktualizacji nic się nie zmieniło, przybyło trochę glonów z którymi walczę, nowo nabyta R.yuma spłodziła już małego potomka, to samo tyczy się zielonej i pomarańczowej R.florida :whistle:

PO4 ~ 0ppm (mała Hanka)

NO3 ~ 5ppm (Salifert) powoli spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakupiłem filtr na żywice i wynik wody po RO+DI= 0ppm

Od dziś zaczynam stosować preparat PREIS'a Coral Energizer, dostałem również w paczce sól PREIS-MEERSALZ.

Z ciekawości zrobię testy solanki przed podmianą i później po jakimś czasie testy wody w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna ta Yuma Ci się trafiła :thumbup: Zdaje się, że widziałem ją kiedys w erybce ?!

Mam nadzieję że będzie długo żyła bo ponoc ciężko z nimi na dłuższą metę .


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem @Andretti, dlatego też po wymianie korespondencji z Preis RicordeaFarm zaczynam powoli stosować produkty które stworzyli z myślą o anemonach tarczowych :) Zobaczymy jakie będą rezultaty, co do Yumy, mam wrażenie, że przygotowuje się do wydania potomka na świat :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Łukasz trzymam kciuki !

Sam liczę że gdzieś pod koniec sierpnia

jakaś ładna Yuma do mnie przywędruje... :w00t:


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wyjmij absorber po4 na kilka dni to szybciej przy pomocy vsv zejdziesz z no3. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... 10-ty wypłata była? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widze, że z 5 % wody Ci sie podmieni :D

p.s.

Masz nowa pokrywe - napisz prosze porownanie barwy diod starej i nowej - slyszalem ze sa inne. Jakie wrażenia?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widze, że z 5 % wody Ci sie podmieni :D

p.s.

Masz nowa pokrywe - napisz prosze porownanie barwy diod starej i nowej - slyszalem ze sa inne. Jakie wrażenia?

Co do zmiany barwy się nie zgodzę, ale na pewno jest inny kąt świecenia, przez co lepiej doświetlona jest cała powierzchnia w nocy, wcześniej świeciła od przodu przez co tył i góra były zaniedbane, teraz wali centralnie z góry i jest supcio! :)

Co do dostawy, dotarły drobinki, najmniejsze chyba z obecnie dostępnych przedstawicieli zwierząt zaliczanych do ekipy sprzątającej, czyli:

Escenius bimaculatus

Gobiodon okinawae

Signigobius biocellatus (kolejne podejście, tymrazem ostatnie tfu tfu!)

2x Pterapogon kauderni

2x Lysmata amboinensis

2x Lysmata wurdemanni

ze szczepek tylko malutka szczepka Acanthastrea lordhowensis.

Co do aklimatyzacji, wszystko jest ok, kauderni pływają razem, mają może 1.5cm, mam nadzieję, że tak zostanie. Martwi mnie zachowanie Grammy loreto, strasznie goni wszystko i wszystkich hmm zobaczymy. Wszystkie krewetki są "zaciążone", także filtratory wkótce pojedzą, a może w panelu coś wyrośnie :) Ślizg skubie skały jak talala, tylko Gobiodon jakiś taki słabiutki, mam nadzieję, że się wykaraska :)

Musze się pochwalić, ostatnio co wieczór mam okazję oglądać przepiękne tańce mandarynów kończące się fajerwerkami w postaci lańcuszków jajeczek wypuszczanych do toni wody :p Przepiękny widok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale pod pompą, czyli w najmniejszej cyrkulacji ciągle zbiera się taki puch, syf, nie wiem jak to nazwać, jutro powinienem dostać Koralie Nano Evolution 1600 zamiast 900 (będzie do mieszania solanki), wczoraj też trochę zmieniłem ułożenie skał, nie ma już jamy w konstrukcji po lewej, ale dalej zostały 2 wyspy. Będę starał się, aby duza pompa nadmuchiwała w stronę grzebienia od tylu, a mniejsza waliła po przeciwnej ale od frontu, mam nadzieję, że spowoduje to mały ruch kołowy i będzie lepiej. YO!

Gramma dalej goni wszystko co się rusza, jak tak dalej pójdzie to ją eksmituje do większego lokum :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie takim wojownikiem jest pseudochromis, ktory nie chce dac sie schwytac.

U mnie tez sie zbiera syf tu czy tam, ale glownie dobrze przemielony detrytus, wiec jak od święta podmieniam wode to "odkurzam"

3 x koralia dmucha w tym tylko 1 z przodu. Niby słabo ale euphyllie szczęśliwe. Zreszta wszystko w miare szczesliwe tylko tego pseudochromisa wypieprzyc najlepiej z bryopsisem jedna taksówka :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie takim wojownikiem jest pseudochromis, ktory nie chce dac sie schwytac.

U mnie tez sie zbiera syf tu czy tam, ale glownie dobrze przemielony detrytus, wiec jak od święta podmieniam wode to "odkurzam"

3 x koralia dmucha w tym tylko 1 z przodu. Niby słabo ale euphyllie szczęśliwe. Zreszta wszystko w miare szczesliwe tylko tego pseudochromisa wypieprzyc najlepiej z bryopsisem jedna taksówka :)

Haha, tylko złowić takiego dziada w akwarium pełnym kryjówek i korali :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem Oliviera w Krakowie, przypadkowo też zrobili to Luft, spirou i Państwo Kocan, także mieliśmy małe spotkanie małopolskie :D

Przywiozłem:

1x Tridacna costata

2x samiczka Neopetrolishes oshimai (samiec wkrótce dotrze :thumbup: )

1x Mithrax sculptus

1x Seriatopora caliendrum

1x Pocillopora damicornis

1x Hydnophora grandis

Z części technicznej, dotarła dziś pompka Koralia Nano Evolution 1600 (jest tych samych rozmiarów co 900), teraz 2800 dmucha z prawej na tylna ściankę, 900 stoi obok niej, ale dmucha ostro na taflę wody, a 1600 jest po lewej stronie i dmucha na frontową szybę, teraz jest :thumbup: Mam nadzieję, że to koniec problemów z cyrkulacją :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc0370mx.jpg

Tridacna costata

dsc00412re.jpg

Ciekawska Mandarynka

dsc0388yj.jpg

Służby porządkowe w pogotowiu

dsc0402kg.jpg

Brzdąc- 2cm "ślizgacz"

dsc00417ez.jpg

Mam nadzieję, że się nie rozejdą :)

dsc00413k.jpg

Zdjęcie z serii, a ten z aparatem poszedł sobie już??

NOWE SZCZEPKI

dsc0391q.jpg

dsc0396d.jpg

dsc0389bt.jpg

dsc0401g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Pięknie, znowu zamówiłeś od @seb a mi nie dałeś znać :realmad:

Ogólnie piękne a i pteropagony super :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Co z tymi obiecanymi zdjęciami? :veryangry:

Wrzuć zdjęcie całego akwarium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą zdjęcia, będą :) tylko dziś w akwa kojec na gobiodona jest także poczekam do jutra, aż przyjedzie po niego nowy właściciel. Mały gnojek strasznie skubał acry, a że są małe szczepki, wolałem go wysiedlić, teraz pięknie polipują. Oczywiście namęczyłem się z jego złapaniem, cały dzień próbowałem .. aż w końcu wsadziłem do siatki mrożonke i zostawiłem w akwa, jak przyszedłem to Goby pałaszował i wtedy siatka do góry :D A wcześniej co wsadzałem siatkę do akwarium to nura do kryjówki, a jak tylko zrezygnowany wyciągałem to siadał na acrach i śmiejąc mi się w twarz skubał ... się doigrał, dostał ode mnie one way ticket, w nowym domu będzie mu lepiej :)

Ostatnio, przy okazji wizyty w zabrzu po mrożonki, przywiozłem małą Tridacna'e crocea.

Pomarańczowa florida wydała znów potomstwo, coral energizer chyba działa, mam nadzieję, że pozostałe siostry pójdą w jej ślady :)

@kawa93 jutro biorę paczke do biura :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.