Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Heh ale pierwsza lampa i tak wisi u mnie już :harhar:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie czy nie za biało/żółto?? u mnie w jednym panelu jest 10 RB do 5 białych i to w binie 0.. a nie 1 (czyli zimniejszym) miałem takie XR-E a binie 1 i jak dla mnie to one żółte były...

Dawajcie zdjęcia spod tych gotowych "paneli LED"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie czy nie za biało/żółto?? u mnie w jednym panelu jest 10 RB do 5 białych i to w binie 0.. a nie 1 (czyli zimniejszym) miałem takie XR-E a binie 1 i jak dla mnie to one żółte były...

Dawajcie zdjęcia spod tych gotowych "paneli LED"

Jak ma być żółto pod lampą z regulacją barwy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizadr regulacja, regulacją! Chodzi mi o to, że większość osób "puszcza" ledy na konkretnych prądach... rozumiem, że można dusić niebieskie na maxa, a przycinać białe ale jaki to ma sens?

chciałbym chociażby zobaczyć jak same białe świecą... czy nie ma się wrażenia, że świecą na żółto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię , że nic na żółto nie świeci.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans by za tobą nadążyć. Ledwie napisałeś, że jesteś zadowolony z oświetlenia i nagle bum... masz zmianę na LED :whistle:

Mogę jedynie z niecierpliwością czekać na foty :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła dziś lampa, montaż prosty jak budowa cepa, wyciągam 2 szpilki, odkładam starą obudowę i wsadzam nową wkładając 2 szpilki z powrotem. Na koniec podłączenie zasilacza do wtyczki jak do laptopa i i i .. szczęka mi opadła :D

BLIKI! a więc to tak one wyglądają :D

Szybkie ustawienia kolor 60:99 moc 60% i wio! Mija godzina, patrze na korale i zaczynam się bać.. Acropora tak wyciągnęła polipy, że boje się, że zaraz odpadną, caulastrea 2x większa, wszystko napompowane jak nigdy, nawet ryby pokazały ukryte kolory! Babka która do tej pory była biało-szara okazało się, że ma piękne moro z niebieskimi kropkami i żółte oczko na płetwie, tridacny otwarte jak nigdy :unworthy:

A to na szybko zrobione zdjęcie, o lepsze postaram się wieczorkiem, teraz strasznie słońce wali przez okno :)

akwariume.jpg

WARTO BYŁO! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unworthy:

Ciekaw jestem jak z temperaturą i czy latem nie będzie większych problemów niż przy świetlówkach..

60% mocy a i tak nieźle wali po oczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam temp. 25.5 a lampa jest włączona od 10:30 ;)

Następnym punktem modernizacji jest filtracja, nie ma żadnego magika na forum który podjąłby się stworzeniem odpieniacza do panelu dla RM? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa porcja zdjęć pod LEDami :)

seb'owe Acropory polipują, oblały podstawy, mam nadzieje, że pod nowym światłem pójdą do góry :)

beznazwy1ye.jpg

beznazwy2jh.jpg

Trochę pozostałych SPS widać przyrosty :) szczególnie zielona monti!

dsc00635yy.jpg

Reszta

dsc00637kk.jpg

dsc00638wg.jpg

Tridacny :)

dsc00639ac.jpg

dsc00640o.jpg

Ten jegomość też powoli się wybarwia :)

dsc00641iw.jpg

A tu widok na całe zaglonione bagienko eh

dsc00649sq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tridacna wygląda po prostu kosmicznie :unworthy:

A jak z zielonymi gloniskami? Zanikają, czy pod nowym oświetleniem zwiększają przyrosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tridacna wygląda po prostu kosmicznie :unworthy:

A jak z zielonymi gloniskami? Zanikają, czy pod nowym oświetleniem zwiększają przyrosty?

Jeszcze zbyt wcześnie by o tym mówić, ogólnie glony odpuszczają, zostało jeszcze kilka skupisk włośów, mam nadzieję, że ekipa czyszcząca, podmiany i dozowanie bakterii pomogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

:thumbup:

To jest to.Ledy dają piękne bliki według mnie.A jak wrażenia z samymi niebieskimi???.

Zacznij czytać o bailingu :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

wszystko padło - przecież to ledy ;) zbielało i poleciało ;)

to ładnie piszesz bo to samo masz :wacko::rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ładnie piszesz bo to samo masz :wacko::rofl:

ta :) z własnego doświadczenia ;) hheheheh

dobra ale koniec tych żartów one mają zachęcić jedynie do aktualizacji tematu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe koledzy mili, fotki będą i same pozytywy jak na tą chwilę :) Korale pięknie wybarwione, twarde mają wreszcie widoczne przyrosty, acropory w RM oblewają podstawy i pną się w górę :thumbsup:

Przepraszam, że trochę zaniedbuje, ale może też dlatego, żeby następna aktualizacja wniosła dużo więcej treści niż dotychczas :) Chciałem też dać trochę czasu lampie, żeby móc się na jej temat wypowiedzieć :) Glony odpuszczają, w niedziele o ile wrócę z Krakowa po zlocie, do akwarium powinien trafić mały salarias co by dopomógł w egzekucji zielonych pozostałości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy czyszczeniu odpieniacza wyciągnąłem ze środka jedną rurkę, chodzi mi o tą, którą wydostaje się woda z pompy i powietrze w komorze odpieniacza, jest zagięta w dół i zakończona taka nasadka jak na typowe filtry aquaela, taki "koszyczek". Wywaliłem go i podłączyłem wszystko na nowo. Po 10 minutach już mam ładną pianę, czy lepiej? Nie wiem, zawsze byłem zadowolony z pracy odpieniacza, sprawdzcie u siebie ;)

Po ostatnim spotkaniu w Krakowie, do akwarium trafił Salarias i szczepka fioletowej monti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam sobie skrobnę. Akwarium ma się dobrze. Glony wycofują się, zastosowałem metodę podniesienia Mg, w tym celu leje Magnesium Pro liquid z GroTech'a i SuperBuffer dKH z Kent Marine. Do akcji "glony" dołączył również Salarias z Krakowa, który z moją szczoteczką do zębów Colgate, świetnie daje sobie radę.

Ostatnimi czasy do akwarium trafił ukwiał, Entacmaea quadricolor, jaki kolor? HMM kupiony jako red, ale póki co jest zielono-różowy (250 PLN). Już od samego początku po wsadzeniu zwierzaka do akwarium zauważyłem, że bardzo interesują się nim wurdemani, pomyślałem sobie, że może są wygłodniałe, więc dostały "mrożonkę especially for them". Jednak nie wystarczyło, ukwiał dalej był dręczony i zamykał się w końcu zwinął manatki i powędrował z prądem wody, na szczęście byłem tego świadkiem i żaden koral nie ucierpiał. O godzinie 22 wsadziłem rękę do akwarium i próbowałem delikatnie przytrzymać anemona, tak, żeby przywarł do wybranego przeze mnie miejsca... jedna godzina... druga... mniejsza, przywarł koło 00:55, ucieszyłem się bardzo. Wyciągnąłem łape z baniaka, poszedłem ją umyć, wracam, patrze, znów wurdemanii :wallbash: No to znów do wody. Chwila konsternacji, w której dostrzegłem swojego kraba porcelanowego, myślę sobie, przecież to krab symbiotyczny, wziąłem delikatnie do ręki i posadziłem na ukwiale. To był strzał w dziesiątkę!! :thumbsup: Teraz nawet nie mam jak gołą ręka nakarmić ukwiała, tak go krabik broni :D Mam spokój z krewetkami, oshi jest zadowolony, a i ja jestem spokojny. Dziś ukwiał dostał kawałek mintaja, ale podałem go pęsetą innej opcji nie ma :)

Co do lampy, minęło już trochę czasu więc mogę się wypowiedzieć. Nie chcę tu wspomnieć o jej funkcjonalności, bo ten temat już poruszałem. Temperatura w akwarium jest niezmienna i niezależna od pory dnia, lampa przy pracy na 70% (2x Panele 48W) nie nagrzewa wody. Korale są pięknie otwarte, tridacny wystawiają dywaniki nawet nocą, bo płynny zachód w ogóle ich nie stresuje i te chyba nawet nie zauważają, że jest noc :) Nie da się tu wiele napisać, to trzeba zobaczyć :)

Szukam jeszcze sposobu na dopracowanie filtracji, może ktoś z Was zna jakiegoś magika, który podjąłby się skonstruowania odpieniacza do RM? Nie zależy mi na dorabianiu komina i sumpie, to bez sensu przy tych rozmiarach zbiornika. Chciałbym, żeby baniak pozostał kompaktem, więc w rolę wchodzi tylko przestrzeń panelu. Zobaczymy, może coś uda się załatwić, mam pewną osobę na celowniku tylko nie mogłem się do tej pory zebrać, żeby do niej napisać i poruszyć ten temat.

Podsumowując SPS, LPS rosną i się dzielą. W końcu dobra jakościowo woda średnio sprzyja zoa i rico, ale salarias nad tym ciężko pracuje, więc myślę, że i te wkrótce ruszą z kopyta :)

To tyle. Zdjęć nie ma, bo jest opis, w następnej aktualizacji będą zdjęcia :p a tak serio to nie chce mi się poprostu, wole sobie usiąść i popatrzeć, dlatego kończę już pisanie. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.