Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

#341241 LiZaRd :

Właśnie byłem świadkiem jak moje mandaryny zajadały się mrożoną artemią :p

to kiełży już brakło?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341249 luft :
#341241 LiZaRd :

Właśnie byłem świadkiem jak moje mandaryny zajadały się mrożoną artemią :p

to kiełży już brakło?

Dalej są, już mniej :D ale bardzo mnie cieszy, że jedzą mrożonki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341241 LiZaRd :

Właśnie byłem świadkiem jak moje mandaryny zajadały się mrożoną artemią :D

:D

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisac swoją całkowitą obsadę?

Bo troche się pogubiłem :/

P.S. Sweetaśny (xD) zbiornik, będę się starał zrobić taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafaf.jpg

Wszystko powoli sobie hula, mam nadzieję, że będzie sobie rosło.

Spis zwierzaków wkleję dziś pod wieczór jak wrócę z pracy.

Od niedzieli za uprzejmością kolegi nikel dozuję Korallen-zucht - Amino Acid Concentrate i Korallen-zucht - Coral Vitalizer. Mam nadzieję, że przyniesie dobre rezultaty.

Po prawie dwumiesięcznym stosowaniu PurpleUp, śmiało mogę powiedzieć, gówno! To się winno nazywać CaUp i żadnych alg wapiennych. Zresztą z podobnymi opiniami spotkałem się podczas jego używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może coś więcej, szczególnie o widocznych efektach. Ja obiecałem jednemu koledze wyżej, że sporządzę listę posiadanych zwierzaków, także muszę przysiąść hehe i chętnie poczytam :D

W sumie zacząłem stosować PurpleUp w celu przyrostu alg wapiennych i uatrakcyjnieniu wyglądu skały, ale im bardziej się zastanawiam, to chyba tylko zaszkodziłbym tym w filtracji, algi bez jakiegoś naturalnego eliminatora, np. w postaci jeżowca nie wpływają korzystnie na filtrację biologiczną (IMO). Po prostu zarastają pory, dziurki etc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale:

1x Tubastrea aurea

1x Clavularia

3x Rhodactis sp. (zielony)

5x Discosoma sp. (różne odmiany)

3x Ricordea florida (różne odmiany)

Xx zoa (różne odmiany)

1x Protopalythoa (rzadka, fioletowo-różowa odmiana)

1x Pavona cactus

1x Lobophyllia corymbosa

1x Blastomussa wellsi

1x Cynarina lacrymalis

2x Favia (różne odmiany)

1x Favites

2x Euphyllia (różne odmiany)

1x Cycloseris tenuis

1x Echinophyllia echinata

1x Caulastrea echinulata

1x Caulastrea furcata

2x Cirrhipathes (żółty i różowy)

1x Diodogorgia sp. 01

1x gorgonia (gatunek nieznany, czerwona)

1x gorgonia (gatunek nieznany, żółta z białymi polipami)

1x gorgonia (gatunek nieznany, różowa z niebieskimi polipami)

1x Montipora talerzowa (czerwona)

1x Seriatopora hystrix

1x Seriatopora caliendrum

1x Montipora sp. (zielona)

1x Montipora sp. (czerwona)

1x Montipora sp. (stalowo-szara)

1x Acropora (zielona)

1x Acropora tenuis (Australian Super Blue)

1x Acropora millepora (Sky Blue)

1x Acropora valida

1x Acropora (gatunek nieznany)

Chyba wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x Neopetrolishes ohshimai

1x Lysmata wurdemani

1x Stenorhynchus seticornis

2x Astrea tecta

1x Astropecten polycanthus

2x Amphiprion ocellaris

2x Pterosynchiropus splendidus

1x Halichoeres chrysus

1x Gramma loreto

... i stadko kiełży :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie spodziewałem sie, że tutaj takie rzeczy nt. wapiennych przeczytam :D btw chociaż byś stosował tego samego środka co Mintaj to rezultaty mielibyście z gołą inne za sprawą różnego KH: Z. Mintaj pisał, że jego KH oscyluje nawet w granicy 4, a u Ciebie Lizard obstawiam, że w okololicach 8. Aż przeczytałem skład chemiczny tego Coralline Algae Accelerator - wygląda na nie wyróżniający się niczym szczegolnym suplement za sprawą, którego podnieść można CA/MG - klucza w tworzeniu glonów wapiennych. Skoro tak to lepiej postawić na balling, jasny i rzetelny sposob. Pozdro.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342014 luft :

no nie spodziewałem sie, że tutaj takie rzeczy nt. wapiennych przeczytam :D btw chociaż byś stosował tego samego środka co Mintaj to rezultaty mielibyście z gołą inne za sprawą różnego KH: Z. Mintaj pisał, że jego KH oscyluje nawet w granicy 4, a u Ciebie Lizard obstawiam, że w okololicach 8. Aż przeczytałem skład chemiczny tego Coralline Algae Accelerator - wygląda na nie wyróżniający się niczym szczegolnym suplement za sprawą, którego podnieść można CA/MG - klucza w tworzeniu glonów wapiennych. Skoro tak to lepiej postawić na balling, jasny i rzetelny sposob. Pozdro.

Mariusz, do balinga powoli się przymierzam, narazie pogłębiam wiedze i oszczędzam na dozownik :D

Acropory już powoli się dźwigają do góry, także zapotrzebowanie na pierwiastki śladowe będzie rosło, muszę mieć to na uwadze, a chyba nie ma nic lepszego jak wymieniona przez Ciebie metoda, żeby je dostarczać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342114 LiZaRd :

Mariusz, do balinga powoli się przymierzam, narazie pogłębiam wiedze i oszczędzam na dozownik :D

Acropory już powoli się dźwigają do góry, także zapotrzebowanie na pierwiastki śladowe będzie rosło, muszę mieć to na uwadze, a chyba nie ma nic lepszego jak wymieniona przez Ciebie metoda, żeby je dostarczać :D

W moim przypadku zrobiłbym koralom i sobie wielką krzywdę, gdybym miał na dzień dobry luksus posiadania dozownika. Powoli "recznie" ballingiem podbijałem parametry do wskazanych i później przekroczyłem normy. Dolewając zobaczyłem, że mam bardzo małą konsumpcję CA w baniaku (testy ca/mg przez około 3 tygodnie co ok 4 dni max robiłem. Po przekroczeniu CA przestałem go lać przez 2 tyg. dolewajac sam mg). Gdybym miał dozownik całkiem możliwe, że przez tydzień dozowałbym preparaty bedac przekonany, że robię dobrze a po tygodniu przy tescie wyszłyby mi gały z orbity :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342140 luft :

W moim przypadku zrobiłbym koralom i sobie wielką krzywdę, gdybym miał na dzień dobry luksus posiadania dozownika. Powoli "recznie" ballingiem podbijałem parametry do wskazanych i później przekroczyłem normy. Dolewając zobaczyłem, że mam bardzo małą konsumpcję CA w baniaku (testy ca/mg przez około 3 tygodnie co ok 4 dni max robiłem. Po przekroczeniu CA przestałem go lać przez 2 tyg. dolewajac sam mg). Gdybym miał dozownik całkiem możliwe, że przez tydzień dozowałbym preparaty bedac przekonany, że robię dobrze a po tygodniu przy tescie wyszłyby mi gały z orbity :D

Ale to oczywiste, zanim zaczynasz coś lać sprawdzasz ile jest w stanie Twój baniak przyjąć, najgorsze jest chyba ustawienie dawek, później wystarczy już tylko sprawdzać wartości. Widzę, że jesteś w temacie :D Jak będę w krk zadzwonie i przy kawie pogadamy na temat prochów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luft

nie mów dwa razy, bo mój Łukasz w końcu dzięki Tobie, odwiedzi i mnie w Krakowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342574 Sara :

@luft

nie mów dwa razy, bo mój Łukasz w końcu dzięki Tobie, odwiedzi i mnie w Krakowie ;)

hehe, coś czuję, że temat wykracza poza wodę morską ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :clowning

1x Tubastrea aurea

1x Clavularia

3x Rhodactis sp. (zielony)

5x Discosoma sp. (różne odmiany)

3x Ricordea florida (różne odmiany)

2x Ricordea yuma (różne odmiany)

Xx zoa (różne odmiany)

1x Protopalythoa (rzadka, fioletowo-różowa odmiana)

1x Pavona cactus

1x Lobophyllia corymbosa

1x Blastomussa wellsi

1x Cynarina lacrymalis

2x Favia (różne odmiany)

1x Favites

1x Turbinaria mesenterina

2x Euphyllia (różne odmiany)

1x Cycloseris tenuis

1x Echinophyllia echinata

1x Caulastrea echinulata

1x Caulastrea furcata

2x Cirrhipathes (żółty i różowy)

1x Diodogorgia sp. 01

1x gorgonia (gatunek nieznany, czerwona)

1x gorgonia (gatunek nieznany, żółta z białymi polipami)

1x gorgonia (gatunek nieznany, różowa z niebieskimi polipami)

1x Montipora talerzowa (czerwona)

1x Montipora talerzowa (zielona)

1x Seriatopora hystrix

1x Seriatopora caliendrum

1x Montipora sp. (zielona)

1x Montipora sp. (czerwona)

1x Montipora sp. (stalowo-szara)

1x Acropora (zielona)

1x Acropora tenuis (Australian Super Blue)

1x Acropora millepora (Sky Blue)

1x Acropora valida

1x Acropora (gatunek nieznany)

1x Acropora fioletowa-zielone tipy

1x Neopetrolishes ohshimai

1x Lysmata wurdemani

1x Stenorhynchus seticornis

2x Astrea tecta

1x Astropecten polycanthus

2x Amphiprion ocellaris

2x Pterosynchiropus splendidus

1x Halichoeres chrysus

1x Gramma loreto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, więcej luzu, jest weekend - napijmy się :clowning i nie offtopujmy ( Lizard a Ty proszę pohamuj ozorka - proszę)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz.

Akwarium naprawde ladne, ale to nie powod do usuwania minusow z opini uzytkownikow.

Wiec szczerze sie pytam kto tym manipuluje?

A ja napiszę po raz ostatni. Wyjaśnijcie sobie to na PW.

Lizard napisz Grześkowi który mod wywalił Ci minusa i już bo zaczyna to być już lekko upierdliwe.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi zajmujących się rico, co może być powodem tego, że z 5 ricordei jakie mam, które żyją na jednej skale, jedna z nich przestała się pompować, jest biała, a była niebieska, ma napompowane może 3-4 cycki. Przestawiałem całą skałkę w inne miejsce, wszystkie są dalej otwarte, a niebieska dalej nic..

Edit:

Dziś miałem okazję montować lampę Pacific Sun BP 160W, pierwsze wrażenie, wykończenie 10/10, płytka z oprogramowaniem 2/10, zawartość pudełka 5/10. Czego zabrakło? Na płytce mamy programik, ale żeby go uruchomić musimy zaktualizować net framework do wersji 4.0 minimum.. Nie wiem dlaczego pliki z programem były spakowane, rozpakowana aplikacja waży ~1.5 MB. Są odnośniki do wersji pocket i mobile, ale brakuje ich na płytkach, faq po angielsku hmm. W samym pudełku zabrakło zwyczajnych kołków do powieszenia lampy, są linki, są zapięcia, ale na tym się kończy. Sama praca lampy jednak rekompensuje wszystko :) Chciałbym taką mieć u siebie, ale droga :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.