Skocz do zawartości
ralph

Świetlówki Sylvania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę doradzcie jakie świetlówki zastosować do akwarium chodzi mi konkretnie o Sylvanie bo mam dobrą cenę i na miejscu. Wszystkich świetlówek przewidziałem 8 szt po 54 waty do wyboru mam marinestar 15000 coralstar iaqua star 10000 w jakich proporcjach czyli ile których.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pol na pol Marinestar i Coralstar.Aquastar to nie do solniczki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek dzięki za odpowiedz - czy 1-1 nie będzie za bardzo niebiesko?


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:1 nie bedzie za niebiesko.

A nie myslales o ATI ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani dzięki - ale mam bardzo dobry układ cenowy - i co ważne na miejscu żadne wysyłki itd - a z tego co czytałem to również forumowicze chwalą te tubki.Czyli jak rozumiem 4 Marinestar i 4 Coralstar i powinno być ok - jeszcze zapytam o podział podłączenia elektryki - chodzi mi o oświetlenie nocne - czy niebieskie w nocy a w dzień jedne i drugie czy w nocy wyłączać i świecić jakieś diody co polecacie? Jakie czasy świecenia lamp stosujecie czyli ile godzin jaki rodzaj światła chodzi mi o standardowy ziornik czyli spsy i parę rybek


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralph:Stani dobrze radzi!!!Świetlówki Sylvani są do ....bani.Rozumiem że możesz je kupić w dobrej cenie,ale dobre światło w akwarium to podstawa wzrostu koralowców i ładny widok dla oka.Fajnie jak byś mógł porównać światło sylvani i ati i sam byś zobaczył w czym rzecz.Miałem Sylvanie i już nigdy więcej,miałem Ati i są ok.A jak szukasz naprawdę dobrej aktyniki to polecam "starego" Philipsa tlo3 T8.Jest już też odpowiednik tej świetlówki w T5 Philips Aquacoral.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roman763,a ja mam swietlowki Sylvani i ATI i kompletnie nie widze miedzy nimi roznicy,wiec juz ATI wiecej nie kupie,bo po co przeplacac.

Poza tym ATI swietlowek nie produkuje tylko zleca to innej firmie,nawet nie jestem pewny czy to nie jest Sylvania:clowning


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek:świetlówek Sylvania Coralstar używałem w 2007r i wówczas wg mnie były beznadziejne.Ale faktycznie wiele się mogło zmienić? i skoro piszesz że "światło" jest zbliżone do ati to być może Sylvania zmieniła producenta świetlówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek ati to to samo co sylvania

sylvania produkuje świetlowki dla ati i AM


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim zdecydowałem 1-1 sylvania - a co z czasami świecenia - jak macie ustawione - kto z was stosuje diody jako światło nocne ? pozdrawiam


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat, tylko że u siebie będę miał 3x24 i teraz nie wiem, dać dwie marine i jedną coral, czy dwie coral i jedną marine ?

z góry dzięki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat, tylko że u siebie będę miał 3x24 i teraz nie wiem, dać dwie marine i jedną coral, czy dwie coral i jedną marine ?

z góry dzięki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj po 1 szt a trzecią różową fiji lub ati. Jeśli nie będzie Ci się podobać zmień róż na niebieską lub białą - niestety to indywidualna sprawa co Ci się będzie podobać. Ja od 3 lat nie znalazłem swojego optimum, ale jestem blisko :D


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Miałem 1:1 sylvania aquastar i ati blue plus, najładniejsze światło jakie widziałem :)

Aquastar ma 10.000k, LEDy cree białe montują do lamp 9.000-10.000k i są ok, więc nie wiem czemu świetlówka ma nie być glupek2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiesiłem ostatnio sylvanie koło ati i dla oka przynajmniej zero różnicy a cena.... :thumbsup:


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ati i mam Sylvanie (Osram) sa to takie same swietlowki tylko cena inna :thumbsup: mam juz 3 zmiane w ukladzie 3xcoralstar 2xmarine 15000 1x Ati purple super swiatelko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj po 1 szt a trzecią różową fiji lub ati. Jeśli nie będzie Ci się podobać zmień róż na niebieską lub białą - niestety to indywidualna sprawa co Ci się będzie podobać. Ja od 3 lat nie znalazłem swojego optimum, ale jestem blisko :D

dobrze mówi, polać mu! :p myślę że 3:1 powinno być optymalnie (u mnie rano/wieczorem jest ati blue +purple 1:1 i jest zdecydowanie zbyt różowo... za to w dzień jak włącza się HQI aktynika to naprawdę ten róż daje delikatnego, ale jednak kopa!)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad akwarium 60x30x30 miałem zamontowane jedną coralstar i marinestar i było bardzo ładnie. nie za niebiesko nie za biało idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów może mi odpowiedzieć jaki jest tańszy odpowiednik świetlówki ATI aquablue special ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma zdjęcia żeby można było porównać kolorystykę Sylvanii CoralStar z Ati blue Plus i Sylvanii MarineStar do Ati blue special. Może ktoś gdzieś widział porównanie w internecie?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert miałem sylvanie i zmieniałem na Ati różnicy nie widziałem i nie widzę chyba że w żywotności świetlówek.

Ale ciekawe swiatło ma ati coral plus mam jedną i dość ciekawie świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma zdjęcia żeby można było porównać kolorystykę Sylvanii CoralStar z Ati blue Plus i Sylvanii MarineStar do Ati blue special. Może ktoś gdzieś widział porównanie w internecie?

proszę bardzo:

20131221_225041.jpg

u góry ATI Blue Plus, na dole Sylvania Coralstar

20131221_225054.jpg

a tu po kolei od góry:

ATI Blue Plus

Sylvania Marinestar

ATI Aquablue Plus

Sylvania Coralstar

generalnie na zdjęciach tego nie widać ale Marinestar jest świetlówką o bardziej zimnym widmie także, jako samodzielna dzienna w/g mnie się nie nadaje, podobnie Coralstar choć tego nie widać jest bardziej aktyniczna niż Blue Plus ale w zestawie jw jest całkiem ok

pzdr

Jarek

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia.

Jest bardziej aktyniczna- to znaczy mocniejszy (ciemnieszy) kolor niebieski, czy bardziej wpada w fiolet?

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia.

Jest bardziej aktyniczna- to znaczy mocniejszy (ciemnieszy) kolor niebieski, czy bardziej wpada w fiolet?

niebieski jest taki sam, jak w ATI - do tego ma coś w sobie z prawdziwej aktyniki, taki bonus :)

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.