Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

W optymalnych warunkach srodowiskowch i przy obfitości jedzenia mikroorganizmy mogą namnażać sie szybciej niz zwykle. Częstym objawem tego zakwitu jest zmetnienie wody.

Samo to nie jest jednak problemem, tylko przyducha spowodowana spadkiem poziomu tlenu. Ta przyducha może spowodować pomór ryb i innych bezkręgowców np krewetek.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tester napisał:

W optymalnych warunkach srodowiskowch i przy obfitości jedzenia mikroorganizmy mogą namnażać sie szybciej niz zwykle. Częstym objawem tego zakwitu jest zmetnienie wody.

Samo to nie jest jednak problemem, tylko przyducha spowodowana spadkiem poziomu tlenu. Ta przyducha może spowodować pomór ryb i innych bezkręgowców np krewetek.

No tak 

Tylko co to oznacza mierzyłeś to masz jakieś złe wspomienia czy na podstawie czego to wnioskujesz ?

 

Edytowane przez Caban (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich akwariach maiłem dwa razy zakwit. I w obu przypadkach straciłem większość ryb. I tak, mierzyłem poziom tlenu w akwarium podczas zakwitu.

Poczytaj o zapotrzebowaniu na tlen przy zakwitach bakteryjnych. 

Czemu biologiczne oczyszczalnie scieków maja potężne aeratory w basenach z bakteriami? Zobacz np tu: H2O_P%C5%82ywajacy_aerator_powierzchniow


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fresz33 napisał:

2 posty wyżej masz odpowiedź emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

dzieki prawie caly watek przeczytany,a tu masz 2 posty wyżej :czapkizgłów:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tester napisał:

w obu przypadkach straciłem większość ryb. I tak, mierzyłem poziom tlenu w akwarium podczas zakwitu.

Zastanawiam się czemu męczyłeś więc zwierzęta wiedząc o tym .

i to  jeszcze mają do dyspozycji aktualny poziom tlenu ?

Na dodatek piszesz że dwa razy i kiedy pokazujesz takie ładne zdjęcia wydaje mi się że wiesz o czym piszesz a zwierząt nie udało Tobie się uratować .

CZemu ?

czy to tak szybko postępuję czy po prostu testowałeś na zwierzętach czy o co chodzi o nie kumam ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Caban napisał:

Zastanawiam się czemu męczyłeś więc zwierzęta wiedząc o tym .

i to  jeszcze mają do dyspozycji aktualny poziom tlenu ?

Na dodatek piszesz że dwa razy i kiedy pokazujesz takie ładne zdjęcia wydaje mi się że wiesz o czym piszesz a zwierząt nie udało Tobie się uratować .

CZemu ?

czy to tak szybko postępuję czy po prostu testowałeś na zwierzętach czy o co chodzi o nie kumam ?

 

Proponuję poczytać 

https://reefhub.pl/metna-woda-w-akwarium-morskim/


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Caban napisał:

Zastanawiam się czemu męczyłeś więc zwierzęta wiedząc o tym .

i to  jeszcze mają do dyspozycji aktualny poziom tlenu ?

Na dodatek piszesz że dwa razy i kiedy pokazujesz takie ładne zdjęcia wydaje mi się że wiesz o czym piszesz a zwierząt nie udało Tobie się uratować .

CZemu ?

czy to tak szybko postępuję czy po prostu testowałeś na zwierzętach czy o co chodzi o nie kumam ?

 

Nie wiem czemu pomyślałeś że robiłem to celowo :/ 

Mam elektroniczny miernik O2 - jak zauważyłem rano mleko w akwarium to już było za późno, więc po prostu go uzyłem aby sprawdzić poziom tlenu.

Post który cytowałeś jest sprzed 7 lat - nie pamiętam już kontekstu, ale napisałem w nim, żeby stosować napowietrzanie, bo w przypadku przedawkowania łatwo o zakwit i bardzo szybki spadek rozpuszczonego tlenu. U mnie obie sytuacje były wynikiem awarii. Nie pamiętam już co to było, ale w obu przypadkach rano było mleko w akwarium i martwe ryby na dnie.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.