Skocz do zawartości
premiero

Salifert - Instrukcje do testów

Rekomendowane odpowiedzi

Ogromna prośba do Moderatorów - czy można poniższy tekst wrzucić do bazy z uwzględnieniem tagów html-owych? Narobiłem się jak głupi, w podglądzie działa, ale po wysłaniu posta ignoruje mi znaczniki html i robi się kupa. :clowningObiecuję przetłumaczyć wszystkie testy na język polski, ale najpierw zróbcie coś z tymi tagami albo dodajcie tabele do BBCode Jako że wiele osób pyta o instrukcje do testów, podaję na talerzu prawie wszystkie oryginalne instrukcje Saliferta. Mam nadzieję, że się przydadzą. Na końcu zamieszczam wzorniki do testów NO2,NO3,PO4,PH i NH3+NH4. [table][tr][td]4908-b.jpg[/td][td]4908-no3.jpg[/td][td]4908-no2.jpg[/td][td]4908-nh4.jpg[/td][/tr][tr][td]B - Bor[/td][td]NO3 - Azotany[/td][td]NO2 - Azotyny[/td][td]NH3+NH4 - Amoniak[/td][/tr][/table] [table][tr][td]4908-po4.jpg[/td][td]4908-ca.jpg[/td][td]4908-mg.jpg[/td][td]4908-kh.jpg[/td][/tr][tr][td]PO4 - Fosforany[/td][td]Ca - Wapń[/td][td]Mg - Magnez[/td][td]dKH - Alkaliczność[/td][/tr][/table] [table][tr][td]4908-ph.jpg[/td][td]4908-i2.jpg[/td][td]4908-sr.jpg[/td][td]4908-o2.jpg[/td][/tr][tr][td]Ph - Odczyn[/td][td]I - Jod[/td][td]Sr - Stront[/td][td]O - Tlen[/td][/tr][/table] [table][tr][td]4908-si.jpg[/td][td]4908-cu.jpg[/td][/tr][tr][td]Krzemiany (Silikaty)[/td][td]Cu - Miedź[/td][/tr][/table] [table][tr][td]4908-nh4-wz.jpg[/td][td]4908-no2-wz.jpg[/td][/tr][tr][td]4908-no3-wz.jpg[/td][td]4908-po4-wz.jpg[/td][/tr][tr][td]4908-ph-wz.jpg[/td][/tr][/table]


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert silicat Profi-Test

* Silikaty występują w wodzie pitnej lub czystej wodzie po odwróconej osmozie lub de jonizującego wkładu nie działającego prawidłowo.

* Silikaty mogą spowodować wzrost okrzemek i mogą blokować niektóre podstawowe pierwiastki śladowe, takie jak wanadu i molibdenu.

* Salifert Zestaw testowy krzemianów jest bardzo szybki,czuły i dokładny

* Wystarcza na 60 testów.

* Może być stosowany w wodzie morskiej,słodkiej i oczku wodnym

Błędne wyniki mogą być uzyskane, gdy twardość węglanowa jest wyższa 20dKH.

Uwaga!

TRZYMAĆ Z DALA OD DZIECI. W przypadku kontaktu ze skórą, przemyć dużą ilością wody. W przypadku kontaktu z oczami przemyć dużą ilością wody i skonsultować się z lekarzem.

Si-1 i Si-2 są kwaśne i Si-3 zawiera reduktor. Nie do spożycia.

Instrukcja:

1. Dodaj 1ml z strzykawki z badaną wodą do fiolki

2. Dodaj do tego 4 krople Si-1 odczynnika i obracać fiolkę delikatnie 10 sekund. Odstawić na 5 minut.

3. Dodaj do tego 4 krople Si-2 odczynnika i wirować zawartość delikatnie przez 10 sekund.Odstawić na 1 minute

4. Dodaj do tego 1 miarkę Si-3 odczynnika i obracać fiolkę 20 sekund.

5. Porównać kolory patrząc z góry.

Należy unikać używania wody z kranu czy RO, który zawiera więcej niż 2 ppm krzemu. W wodzie morskiej rozpuszczone zawartości krzemu powinny być poniżej granicy wykrywalności testu.

1946-si%5B1%5D.jpg


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do przyklejenia. A potem mój post do wyczyszczenia : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie testu na azotany. W instrukcji piszę żeby użyć 1ml wody, ale gdy wlewam 1ml wody do naczynka które dostałem razem z testem to nawet jego dno nie jest równomiernie zakryte wodą. Czy tak ma być, czy mam jakąś niewłaściwą próbówkę??

pozdrawiam


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie juz zakrecilam bo wykonalam kilka tych testow ale mam problem z NO3. Jak mam zadecydowac czy mam korzystac z Low range czy medium range bo na tym samym kolorku wychodzi kurcze abo 5 albo 50 a to roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Najpierw robisz low range i jak masz poza skalę to robisz wtedy high/medium range.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy test na MG i kolejna zmiana w jego stosowaniu,zamiast dużej niebieskiej łyżeczki jest malutka czerwona.Samo stosowanie pozostało jak w nowym poprzednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym robił reklamę, ale instrukcje w języku polskim, zrozumiałe dla laika znajdują się też >> TUTAJ <<

Jest tam też instrukcja na nowy rodzaj testu saliferta na NO3 - z płynem zamiast proszku.

I pamiętajcie - są różne wersje testów. Opakowanie może wyglądać identycznie, ale należy się kierować dostarczoną instrukcją (na niej zawsze powinien być numer serii testów)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tych lyzeczek w salifercie wiele osob, w tym i ja staje przed dylematem "lyzeczka". Nie zawsze podaja czy ma byc czubata czy plaska, mam cztery tesy saliferta i tylko w jednej instrukcji podaja "plaska", jak sie to ma do reszty nie mam pojecia, wale i plaska i czubata a np test na amoniak i tak nie reaguje a API test przwie chcil explodowac, tyle go bylo :harhar:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za "orty", dopiero wstalem po noworocznej imprezie...wybaczcie :wallbash:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posta możesz swojego edytować,co do łyżeczki to płaska.

Dzieki, juz napisalem sobie na czole... :unworthy:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym robił reklamę, ale instrukcje w języku polskim, zrozumiałe dla laika znajdują się też >> TUTAJ <<

Jest tam też instrukcja na nowy rodzaj testu saliferta na NO3 - z płynem zamiast proszku.

I pamiętajcie - są różne wersje testów. Opakowanie może wyglądać identycznie, ale należy się kierować dostarczoną instrukcją (na niej zawsze powinien być numer serii testów)

Hallo nie działa mi odnośnik..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie za 100 punktów jak robię test na Mg, Ca, Kh to przy zakrapianiu już ostatniego odczynnika mogę to trochę przyśpieszyć? Chodzi mi o to, że jeżeli wiem że np. Mg jest w granicach 1450 to spuszczam od razu trochę więcej odczynnika żeby nie kapać go przez pół godziny? :smoke:


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz spodziewaną wielkość, możesz dodać od razu około 70-80% i dokładnie wymieszać. przez około 30 sekund. Ja przynajmniej tak robiłem i pomiary - niezależnie czy były wykonywane kropelka po kropelce czy tak jak napisałem wcześniej - wychodziły takie same.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedyś próbowałem i wyniki były różne,ale też wtedy nie sprawdziłem czy wyniki były by takie same jak bym zrobił kolejne testy prawidłowo.Zawsze jakoś mnie to ciekawiło,ale nigdy potem nie chciało mi się tego sprawdzić.Najwięcej roboty jest z Mg bo trzeba prawie do końca kropelkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy kropelkujac na przyklad test saliferta na Mg, powinienem to robic az roztwor zmieni sie calkowicie na blekit, czy przy zaobserwowaniu delikatnej zmiany koloru dokonac odczytu? (oczywiscie pod koniec 'kropelkowania' dokladnie mieszam po kazdej).


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie z erybki pamiętam,że pisało,że jak jest pierwsza zmiana.Ja zawsze to pośrodkuję.Poproś Zielonego Mintaja to wyśle Ci Polski opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o moment zmiany koloru, a nie jego nasycenie

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie dokonuje odczytu w sposob jaki opisuje luft. Jednak intrygowal mnie zawsze ten piekny blekit, po kilku kroplach dalej.


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.