Skocz do zawartości
tylna3c

Rodzinny ocean 2100L + sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rozpocząłem budowę nowego akwarium będzie ono w kształcie litery L napotkałem wiele problemów w związku z tym akwarium będzie miało dwa kominy szkło opti wymiary jak na rysuneczku poniżej i co na razie rozważam jak ma wyglądać filtracja umieszczona w piwnicy ilość miejsca prawie nie ograniczona chcę aby filtracja była przesadziście wydajna oparta na odpieniaczu turboflotor 5000 twin zastanawiam się nad pompami zwrotnymi muszą podnieść na 4m przy takiej ilości wody jakie pompy j akie otwory w kominie wstępnie rozważałem trzy otwory 40 30 30 w dwóch kominach tak samo stelaż pod akwa już stoi szkło wykona aquamedic zamówienie poszło jeszcze muszę im powiedzieć dokładnie jakie maja być otwory w kominie


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt, ale czy lewa strona będzie w przejściu do jakiegoś pomieszczenia ? 40 cm przejście, jak ustawisz zbiornik będziesz musiał przechodzić tam bokiem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodałem zdjęcie co do odległość od ściany

Edytowane przez tylna3c (wyświetl historię edycji)

akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to rozumie . :) Na drugim planie też już stoi konkretny zbiornik,teraz to będzie konkret oceanarium, albo nie chce ci się malować ścian i chcesz je zakryć :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale baniak! Kolejny bardzo ciekawy projekt. Szkoda ze tego filara nie da sie wyburzyc.

Jezeli chodzi o pompy do ppdnoszenia to tu juz chyba nie ma miejsca na pol srodki. Iwaki lub Deltec

Bede kibicowal.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szałowy zbiornik :clowning

3mam kciuki za powodzenie projektu. Powiedz jeszcze czym zamierzasz oświetlać ? :waving


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość maksymalna jaka można było postawić w moim domu po konsultacjach z architektem o wytrzymałość stropu , kształt po rozmowie i przemyśleniach z moja żoną taki a nie inny aby uzyskać odpowiedni efekt :clowning co do oświetlenia rachunki mnie przerażają ale przypuszczam ze będzie docelowo 3x250w 4x80w t5 i druga strona 2x150 2x54 t5


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEheh, większość zbiorników (wielkość) jest taka a nie inna właśnie po rozmowach z żonami :clowning


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku było tak że musiałem pochamować żone z jej chęciami wielkośc akwa i musiałem ie ciut zmniejszyć od jej zapedów


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli maz taka żone inmar może ciebie przebije moja tesciowa powiem tak peściowej to bym nogi umył i wode wypił :clowning


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie teściowe i obie w USA siedzą,też nie narzekam,ale wodę sobie bym odpuścił.

Wracając do tematu chyba marzeniem każdego z nas jest ogromny zbiornik.Przerażają tylko koszty utrzymania takiego zbiornika.Przed chwilą liczyłem ile ja soli sypię do podmiany a ile Tobie wyjdzie.Czytałeś wątek Tomajka na AR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar dzięki za podanie info o sobie Tomajka przed chwileczka z nim rozmawiałem z nim przez telefon i co okazało sie mieszka ode mnie 80 km naświetlił mi bardzo dużo i wyjaśnił parę spraw super gość znający sie na rzeczy


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obieg to bardziej chyba Iwaki niż Deltec chociaż patrząc z drugiej strony Deletec bardziej dostępny w PL. Pogadaj ze Skibą on bardziej doradzi.

@ "Chcę aby filtracja była przesadziście wydajna oparta na odpieniaczu turboflotor 5000 twin" hmm nie wiem czy to jest dobry pomysł opierać na nim filtracje.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pompy zwrotne pomyśl o Badu Speck jest seria przeznaczona dla akwarystyki, polecam super pompki.

@Azja- z dostępnością delteca to Ci się chyba pomyliło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę zbudować sump z odpieniaczem 5000 twin turboflotor bo takiego już mam myślałem nad filtrem glonowym i w razie czego zmniejszać lub zwiększać oświetlenie do tego skała w sumpie co do pompy rozważam pico5 lub MAGIC 8 po rozmowie z Tomajka i jego zbiornika prawie identyczny jak będzie mój nie wiem czy nie zrobić tylko jednego komina


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś potrzebował wykresy wydajności tych pomp powinienem je gdzieś miec. Pico 5 spokojnie podnosi na 5m i pozostaje duży zapas mocy, tak więc przy 4m nie będzie problemu. Pytanie jaka wydajnośc pompy przy tym odpieniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zowu schody się zaczynają jak to wszystko spasować zaczyna mnie głowa boleć od myslenia :clowning


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na spokojnie sobie wszystko teraz policzyc niz pozniej czegos zalowac :clowning. Jesli dobrze pamietam to mowiles, ze odpieniacz ma dwie pompy po 2500l/h. Teoretycznie obieg pomiedzy akwa a sumpem powinien byc minimum te 5000l/h. Straty na podnoszeniu 4m moga byc spore wiec tutaj zapas jest potrzebny. Dla mnie pompa obiegowa jest najwazniejszym urzadzeniem w calym systemie. Dla bezpieczenstwa mam 2 gdzie jedna jest w stanie podtrzymac wszystko.

Akurat tutaj bym nie szukal oszczednosci. Wiem, ze podobne rozwiazanie (filtrownia w piwnicy) jest u Andrniew'a. Moge sie mylic ale chyba tam jest pompa typu Triton albo podobna. Oczywiscie sam zadecydujesz co i jak ale ja bym zrobil na dwoch pompach tak aby kazda dawala te 5000+ l/h netto. Moze sie to wydawac duzo ale u mnie chodza dwie 8000l/h i nie ma wielkiego szalu w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Olek nie chce nic krakać ale chyba jednak prędzej dostaniesz Delteca niż Iwaki - patrząc na oferty sklepów.

No chyba że chodziło ci o tą literówkę :clowning


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cos takiego co wy na to http://www.basentech.pl/katalog/54-57.pdf uprzedzę protesty basenowe te pompy ma w swojej ofercie Aquamedic mmyslę nad wyborem Magic 8.Patrząc na deltec hlp 8070 ekonomia 130w a mnie 250w też przemawia


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi Iwaki prądożernymi i Deltacami sypiącymi się? :waving Fajny projekt, oby wszystko wyszlo tak jak sobie wymyslileś:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, już widzę rachunki za prąd przy takiej pompie o mocy ~200W:googleye

Ale generalnie życzę powodzenia bo masz zacny projekt:) tylko ten odpieniacz..:clowning


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa to malutki pikuś hqi to jest coś wtej chwili u mnie chodzą jako główne 2x or3500 wic dużego szału więc nie będzie i tak mam rachunek za światło w granicy 150-200 zł na miesiąc


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.