Skocz do zawartości
tylna3c

Rodzinny ocean 2100L + sump

Rekomendowane odpowiedzi

Albo ja nie umiem czytać, albo Magic 8 ma 0,6 [kW], więc tu raczej żadnej ekonomii nie ma. Zdaje się snocho ma taką w swoim 2400l >> basenie << :clowning


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam się trochę na prądzie i raczej perpetum mobile niema żeby przy mocy pobieranej 100w dmuchało 12000 na 5m wiec musze się liczyć z opłatami a raczej ten problem pozostawię żonie i mój wybór padł pomiędzy PICO 5 - 6, 6m³/h przy podnoszeniu 8m, moc: 0,25kW

MAGIC 8 - 8m³/h przy podnoszeniu 8m, moc: 0,6kW


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest mozliwosc zrobic filtrownie pietro wyzej?(poddasze?) Wtedy odpada komin ktory robisz w sumpie. Wkladasz pompe bezposrednio do akwa ktora super bedzie sciagala caly detytrus. Od tafli wody do gornej krawdzi sumpa ile bedzie ? jakies 2,5 metra? Tak czy inaczej robilbym zamiast jednego duzego dwa filtry glonowe, jeden dzialajacy w dzien oswietlany swiatlem dziennym slonecznym, drugi w nocy standardowo.

Takie tam moje przemyslenia gdybym ja stawial duzy baniak.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak duży przewidujesz sump? ...albo inaczej ile wody sumarycznie będzie w obiegu? Piwnica daje pewnie spore możliwości na stworzenie systemu rodem z oceanarium :-)


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Magica 8, Picco 5 będzie trochę za słaba. Jedno "ale" - te pompy cholernie grzeją wodę. Pomyśl o hydraulice na dużych średnicach. Pomimo, że wylot pompy jest nieduży (z głowy 32mm) to pompy basenowe pracują dużo wydajniej, jeśli dasz im na wylocie i zaciągu dużą średnicę rury. Mniej też oddają ciepła. Na Twoim miejscu dałbym wylot 50mm, a zredukował dopiero przed wejściem do akwarium.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec już nie produkuje HLP, a że w e-sklepach nadal są to inna sprawa;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy o których mysie będą stały poza sumpem nie będą grzały wody co do wielkości sumpa następny problem do przemyślenia miejsca mam około 2m na 2m więc wystarczająco . Dziś zostało przyjęte zamówienie przez AQUA MEDIC

Akwa będzie miało dwa kominy a w każdym trzy otwory pod rury 40 30 30 na razie postanowiłem zastosować jedna pompę PICO 5 zostawiając sobie rezerwę na drugą papę ewentualnie przy zastosowani przy dwóch pompach mniejsze zużycie prądu i większa wydajność może wydatek na raz jest wieży na raz ale licząc w latach bo ma przacowac powiecmy kilkanaście lat moim zdaniem to jest najlepsze rozwiązanie jeśli się mylę proszę o poprawienie mnie i wyprowadzenie z błędu wracając do sumpa spylałem nad sumpem mniej więcej takim jak kolega Kubaaas dodając do tego jeszcz jeszcze glonowisko .


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest ostateczna wersja mojego sumpa. Po uplywie czasu nadal nic bym w nim nie zmienil. Jesli chcesz zrobic refugium to ja bym pewnie zrobil to jako oddzielny baniaczek przed (nad) sumpem i grawitacyjnie przelewal wode. Powinno u Ciebie spokojnie sie udac. W razie czego mozesz odlaczyc refugium z obiegu gdyby byla taka potrzeba. Sumpa zrob tak duzego jak rozsadnie da sie zmiescic. Wiecej wody = wiekszy bufor na zmiany. U mnie za miesiac/dwa bedzie w filtrowni drugi sump 700l w obiegu tylko z woda i skala. Planuje w nim zrobic szereg przegrod na poczatku zeby osadzal sie detrytus i byl latwy w usuwaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas Projekt twojego sumpa podoba mi się i chciał bym go adaptować z małymi przeróbkami do swoich potrzeb ja będę miał zewnętrzny odpieniacz i zewnętrzną pompę w miejscu odpieniacza było by miejsce na glonowisko zastanawiam się czy oświetlając gronowisko skała była by też oświetlana czy to nie zaszkodzi skale


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła pompa po wielu rozmowach i nie przespanych nocach decyzja zapadła na

Kripsol OK51

max. wydajność: 14 500 l/h

- max. podnoszenie: 14 metrów

- zużycie mocy: 0,37kW

- wymiary (dłxszexwys) 47,5 x 21 x 23,8cm


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się przyjechała ekip z Aqua Medic i po 12 godzinach walki akwa zostało sklejone teraz 3 tygodnie schnięcia w tym czasie zabawa z hydrauliką

post-10851-0-41857000-1306659450_thumb.jpg

post-10851-0-94233500-1306659485_thumb.jpg

post-10851-0-32030100-1306659516_thumb.jpg

post-10851-0-51145300-1306659529_thumb.jpg

Edytowane przez tylna3c (wyświetl historię edycji)

akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt !!!

Tak jak było juz powiedziane . Projekt podobny do Tomajka szkiełka .

Często bywam u Tomka więc wiem jak to wygląda na żywo .Super :clapping:blink:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za długo te schnięcie ? Silikon schnie 1mm na dobę,choć jeśli dla pewności i gwarancji tak fachowiec ustalił to mus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale będzie pojemnik świetny


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem z ciekawości, jak długo będziesz napełniał ten basenik wodą :)

Zakładając tempo produkcji wody z RO takie jak u mnie (~ 5l / 30 min) wyszło mi 8 3/4 dnia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego parkietu w okól akwarium nie widze-ja położyłem w salonie kafle-po pierwszym zalaniu podłogi wiedziłem ze to dobry pomysł-zona od razu wiedziała ze akwa morskie +parkiet =kłopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar wszystko się zgadza 1mm na dzień ale czym więcej tym coraz mniej przenika i jeżeli szybka spinająca ma szerokość 160 mm licząc na pół bo z dwóch stron idzie 80 mm dobrze że jest otwór na środku więc się jeszcze czas skraca żeby nie ta „dziureczka” pomyśl ile trzeba by było czekać :rolleyes: więc trzy tygodnie to mało :rolleyes: Bibik moje obecne akwarium stoi na tej samej podłodze i wszystko jest super nic się nie dzieje małe dylematy są ale od roku stoi więc to nowe też mam nadzieje nic się nie stanie co do stropu cześć stoi bezpośrednio na ścianie nośnej a część przy niej architekt przeliczył ze może się lekko ugiąć strop ale wytrzyma :rolleyes:

ejerzyk co do napełniania woda docelowo w obiegu będzie około 2800l gdzie mój RO daje 75l na dobę w dobrym ciśnieniu może nawet 100l wiec trochę czasu zejdzie pocieszające jest to że bede miał część wody z przenosin działającego zbiornika


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać kiedy twoje akwarium będzie zalanę.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc nadszedł czas akwarium zalane parę nowych fotek

post-10851-0-42015000-1310650065_thumb.jpg

post-10851-0-61042800-1310650077_thumb.jpg


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na fotki!

Z tym parkietem to serio nie żarty! Po roku widze, że minimalne chlapnięcia wody na podłoge, wycierane do 20 minut nie pozostały bez echa. Moze ma ktos jakis patent na konserwacje drewna wokół baniaka :) ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam parkiet teakowy polakierowany lakierem loba (wodnym) i mozna chlapac o woli, gorzej ze smugi z soli zostaja.

wazne aby raz na 3 miechy podloge zakonserwowac odpowiednim preparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jaki jest odpowiedni :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jaki jest odpowiedni :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.