Skocz do zawartości
bestiakol

sklepy w Łodzi????

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie są sklepy oprócz giełdy, rybarium ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz obok giełdy czwartkowej jest sklep na rogu ul. granicznej i przestrzennej, który bardzo polecam. Namiar mam od sPRYTnego i RA345.

a rybarium jeżeli chodzi o morskie, to chyba się kończy. Ostatnio byłem tam po puszki malawi, to nie mieli ani jednego koralika, a "wystawowy" reef-max był cały zarośnięty glonami, światło zgaszone i chyba jakieś badyle tam włożyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam star-fish.com.pl , całkiem bezinteresowanie, Marcin praktycznie wprowadził mnie w temat akwarystyki morskiej, zawsze doradzi, pomoże i wyceni tak, że ja jestem zadowolony i moja Sara też :D

:clap::thumbsup::unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecę Marcina


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybarium pomińmy litościwym milczeniem.

Na giełdzie jest w zasadzie jeden sklep, bo w drugim zwykle pustki. Sporo zależy od tego, jak się trafi - z wyborem bywa różnie.

Na Graniczną trafisz prędzej czy później, nie ma bata - tak to już jest w Łodzi :) Mają dość przystępne ceny, sporo ryb, z koralowcami już różnie.

Po sprzęt, chemię i LPSy najlepiej uderzyć do star-fisha, zdecydowanie polecam. Bardzo fajne podejście do klienta.

Ale jak mi ktoś znowu wykupi czerwoną blastomussę, to nie będzie litości :cursin:

;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Ja też polecam Star-Fish - zdrowe zwierzaki, przyjemne ceny, a podejście do klienta świetne jak w mało którym sklepie :) No i kontakt - praktycznie zawsze dostaję natychmiastową odpowiedź na pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam "Marcinów" z Granicznej mają bardzo dobrej jakości ryby i zawsze sprzedają po kwarantannie!!! Jak się trafi na dostawę jest w czym wybierać :) Co do morszczyzny na giełdzie to kupować można u Michała też ma fajne korale, w drugi sklep jest bardziej ustawiony pod serwisowanie zbiorników u klientów. U Star-fisha nie byłem jeszcze ale najwyższy czas pojechać i chyba kupić czerwoną blastomussę :vava::lol:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Również chcę polecić zakupy u Marcina w Star-Fisch.

Jak dla mnie podejście do klienta - celująco:)

Serdecznie Pozdrawiam,


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwarantanna to było dobre a gdzie w łodzi sprzedają po kwarantannie w nocy dostawa a rano sprzedaż


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek.

Na Granicznej kupujesz ryby po kwarantannie.

Zawsze mówią kiedy była dostawa i kiedy będzie sprzedaż.

Chociaż są rybki które podobno tej kwarantanny nie wymagają (ale ja się na tym nie znam).

Możesz też na własne ryzyko kupić zaraz po dostawie.

Ja na swojego Hełmona czekałem ponad trzy tygodnie zanim zdecydowanie już przyjmował pokarm mrożony.

Możesz zrobić rezerwację, tak jak ja i czekać.

Pozdrawiam. :excl:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bau

Jestem z morszczyzną od 8 miesięcy i nie spotkałem się w Łodzi z kwarantanną koniec i kropka

pozdrawiam


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklepy w Łodzi ?????? one nie istnieją ,najbliższe w stolicy,i nie wiedział bym tego gdybym nie zobaczył,w Łodzi można kupić w jakiś piwnicach ,komórkach czy garażach,z całym szacunkiem dla właścicieli ale nie o to chodzi a ceny są takie same,tak naprawdę to można sie dziwić że tak chłonny region w morszczyznę a nikt nic fajnego nie otworzył ,dziś dostawa -jutro sprzedaż-pojutrze nie ma po co jechać :cursin:

zajrzę do słownika co to jest kwarantanna :outtahere:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Łodzi można kupić w jakiś piwnicach ,komórkach czy garażach,z całym szacunkiem dla właścicieli ale nie o to chodzi a ceny są takie same,

Niestety Piotrze, takie są łódzkie realia, gdybym dzisiaj zrobił sklep jak w Warszawie to za pół roku bym zwijał interes.

Ceny takie same mówisz ?? Słabo się orientowałeś.

Nie jest mi fajnie tułać się po jakiejś piwnicy, ale niestety w Łodzi nie ma szans,żeby sklep z morszczyzną się utrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by w centrum Łodzi otworzyć coś na zasadzie akwarium w manufakturze. Wchodzisz, to płacisz np. 10 zł za bilet, a przy okazji możesz coś kupić. Sklep utrzymywałby się pewnie głównie ze zwiedzania, a przy okazji szeroki asortyment przyciągałby też kupujących. Oczywiście dla tych co kupują, wejście free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak ktoś chce od ręki kupić wyposażenie akwarium to tego nie ma, to jest a tego też nie ma. Później się każdy dziwi, że ma mały zarobek. Dostawa 5 boksów max 2 dni później pustki a że dostawa była 7 a wypłata 10-go to jedziemy do stolicy.Ceny w Łodzi mamy niższe a niby gdzie? 2 dni po dostawie jest co kupić później można się ...,

kupujesz ryby bez kwarantanny, jak chcesz po to kupisz sobie rybke raz na rok.

Więc lecisz z rana po dostawie kupujesz sobie 3 rybki po 100zł, średnio 1 padnie więc wychodzą ci po 150zł i jeszcze się zastanawiasz czy cała obsada nie padnie, po prostu kupujesz prawie za darmo :veryangry:

Edytowane przez robertk26
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Piotrze, takie są łódzkie realia, gdybym dzisiaj zrobił sklep jak w Warszawie to za pół roku bym zwijał interes.Ceny takie same mówisz ?? Słabo się orientowałeś.Nie jest mi fajnie tułać się po jakiejś piwnicy, ale niestety w Łodzi nie ma szans,żeby sklep z morszczyzną się utrzymał.

Marcin, mysle, ze nie musisz sie tu nikomu tlumaczyc, choc chyba ktos wyraznie do Ciebie "pije"...

Tez chcialbym miec sklep "za rogiem", w ktorym plywa okolo stu gatunkow ryb, jest 10000 szczepek koralowcow do wybrou, ale nie oszukujmy sie to nie gupiki i molinezje :no

zastanowmy sie ile jest w calej Polsce sklepow, ktore spelnilyby zyczenia, pojawiajace sie w tym poscie... to chyba nie jest problem tylko Lodzi, ale raczej calej Polski... :(

IMHO, zawsze mozna cos zamowic, zarezerwowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pisze o sklepach ściśle z terenu Łodzi.

Rozumiem, że utrzymanie kosztuje, ale jak wchodzisz do sklepu i jest 10 rybek i 5 koralowców to, jakim cudem sklep ma być super dochodowy. Według mojej skromnej opinii klient jakiś wybór powinien mieć. Chyba nikt nie będzie kupował 50-go garbika. Ale to takie "Polskie" jest chcieć mieć najlepiej zarobek na utrzymanie sklepu z 1 boksu towaru.

Kończę swoje wypowiedzi w tym temacie, każdy robi biznes po swojemu.

Pozdrawiam i bez urazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pisze o sklepach ściśle z terenu Łodzi.

Rozumiem, że utrzymanie kosztuje, ale jak wchodzisz do sklepu i jest 10 rybek i 5 koralowców to, jakim cudem sklep ma być super dochodowy. Według mojej skromnej opinii klient jakiś wybór powinien mieć. Chyba nikt nie będzie kupował 50-go garbika. Ale to takie "Polskie" jest chcieć mieć najlepiej zarobek na utrzymanie sklepu z 1 boksu towaru.

Kończę swoje wypowiedzi w tym temacie, każdy robi biznes po swojemu.

Pozdrawiam i bez urazy

Powiem tak, jeśli byłby z tego super biznes, to na każdym rogu były by sklepy z morszczyzną i każdy właściciel jeździłby mercedesem. Widać na Łódzkiej ziemi podobnie jak na Wrocławskiej, nie ma aż tak wielkiego zapotrzebowania. Jeśli sądzisz że sklep utrzyma się bo 10 osób co 2 miesiące kupi korala za 120 zł to jesteś w błędzie. Widziałem jak się sprawa toczyła we wrocławiu. Koleś otworzył sklep, ceny miał rozsądne, i co? I Psińco, ile razy wpadałem sklep był pusty(w sensie bez kupujących), każdy płakał że sklepu nie ma, ale jak już był, to nikt nie chciał kupować...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po trochu niestety można powiedzieć, że jacy klienci - takie sklepy...

Jeżeli po haśle "dzisiaj dostawa" na drugi dzień wszystko jest przetrzebione, to znaczy, że grono świadomych świeżyzny akwarystów pojechała na zakupy, w poważaniu mając kwarantannę czy przeżywalność zwierząt, byle wyprzedzić innych. Skoro więc klienci sami się pchają, to po co martwić się o kwarantannę? Wbrew pozorom giełda też nam nie pomaga, bo hurtowo pozwala sprzedać duże ilości zwierząt - również bez zawracania sobie głowy kwarantanną i dbaniem o szczególną różnorodność dostępnego życia, na czym tracą klienci lokalni. Dopóki taki sposób handlu będzie dostarczał wystarczający obrót i klientów, dopóty się nic nie zmieni. Widocznie siła nabywcza osób preferujących bardziej poważne podejście do klienta jest zbyt mała, żeby skłonić sprzedawców do zmian. Rynek rządzi się własnymi prawami.

A co do samych sklepów - jeżeli zwierzęta są w dobrej kondycji, rozsądnej cenie i obsługa jest na poziomie, to dla mnie sklep może być nawet na strychu. Bardziej to do mnie przemawia, niż koszmarki typu marketowe zoologi czy mój ulubiony sklep na "r".

Nie chcę tu nikogo bronić, bo też chętnie kupowałbym w sklepie gdzie jest kanapa, kawka, zwierzaki po kwarantannie, setki gatunków do wyboru, kupa sprzętu na miejscu i pokolce za 50 zł (czego sobie i wszystkim życzę), ale każdy medal ma dwie strony. Niestety.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widzę temat się rozwinął bardzo :) Ale tak prawdę mówiąc w Łodzi nie ma zbyt wielu osób, które posiadają akwaria morskie:) a z drugiej strony utrzymać tyle zwierzaków i wielki sklep to też trzeba mieć duży kapitał i wiedzę :)

A wiadomo, że na naszym targowisku też się sporo kupi :)

Może znajdzie się jakiś chętny i otworzy nowy sklep w Łodzi o wielkiej powierzchni i o super cenach ????

Obiecuje, że jak wygram w lotka to spełnię to życzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w CH Tulipan i patrzę a w tym zoologicznym co tam się znajduje stoją RMy i BOYU, i pływają w nich błazenki pośród lasku aiptasji. Z ciekawości spytałem się o błazenka. Dialog wyglądał tak:

Ja: Przepraszam, ile kosztuje błazenek?

Pani: 160 zł

Ja: 160 zł? Jeden błazenek?

P.: Tak, bo to jest ryba MORSKA (ze sporym akcentem na MORSKA).

Ja: Wiem, mam takiego, ale kupiłem za 45.

P.: No widzi pan, takie są u nas ceny...

:rofl:

Ale nie to jest najgorsze... najgorsze jest to, że w tym 80 litrowym BOYU pływał też hepatus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to jeszcze nic a widziałeś cenę zestawu reefmax z kilkoma skałami i dwoma błaznami i skałką zoa ????

to jedyne 8 tys za używanego rocznego reefmaxa z takim sprzętem:)

skałę maja po 70 złoty :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.