Skocz do zawartości
bestiakol

sklepy w Łodzi????

Rekomendowane odpowiedzi

oj dajcie spox. Ja mam właśnie takiego z tulipana :wallbash: odkąd wiem ile tam czynsz wynosi to trochę ich rozumiem. Ale z naciąganiem i naiwnością ludzi nigdy się nie pogodzę. Cieszę się z prezentu dla mnie i mojego syna (ponad 2 lata temu) - też miałem borsuka w reefmaxie ale niestety nie żyje :( . Dopuki ktoś będzie kupował to będą mieli takie ceny i już. Tylko dlaczego nie może być tak jak w Wawie ? sklep w centrum handlowym , dobrze zaopatrzony i ceny normalne.

Pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem pewna sytuacja ktora chcialem sie z Wami podzielic jednak nie bede uzywal nazw ani imion zeby bo mozliwe ze znacie ten sklep. Zreszta ja nie mam zamiaru krytykowac w zaden sposob. Chcialem tylko przedstawic pewien obraz.

Jestem w Polsce i akurat listonosz przyniosl Panorame Firm. Zaczalem ja przegladac i patrze ze 5minut pieszo ode mnie jest sklep z morszczyzna. Kurcze, mysle, no super sprawa. Ide i szukam. Doszedlem do ulicy, okazuje sie ze adres firmy jest w bloku mieszkalnym. Akurat wychodzil ktos z klatki i zapytalem o sklep akwarystyczny. Oczywiscie facet nie mial pojecia mimo ze tam mieszkal. Wrocilem do domu i sprawdzam w necie adres internetowy i widze ze na stronie sklepu jest inny adres. No coz znow sie ubralem i powedrowalem pod nowy adres. Hehe, sytuacja dokladnie taka sama jak poprzednim razem. Adres to blok mieszkalny bez zadnej reklamy sklepu czy chociaz nalepki na drzwiach. Na stronie internetowej pelen wypas jesli chodzi o sprzet i chemie. Moglaby sie tam znalezc informacja ze to sklep tylko internetowy i nie prowadzi sprzedazy bezposredniej.

Nie bylem zly ani nic bo stracilem moze 45 minut. Jednak jakbym jechal z daleka to juz nie bylbym taki spokojny


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! Długo mnie na forum nie było ale powoli wraca temat akwa to i nano-reef się uruchomił. ;)

Mieszkam na terenie Niemiec (zachodnich) i to co widzę w moim mieście to przypomina mi sytuację, którą opisujecie jaka jest w Łodzi, a może nawet jest jeszcze gorzej. Swojego czasu kiedy miałem jeszcze morszczyznę było nawet tego sporo w okolicy. Od tamtego czasu jeden sklep padł a w innych temat morszczyzny trochę podupadł. Z rybami jeszcze jest jako tako, koralowce miękkie dla początkujących też się znajdą.

Jeśli chcesz twardziele to już może być problem, przynajmniej z tymi, które są ciekawsze.

Wydaje mi się, że dużą rolę w upadku tej sprzedaży odgrywa mały handel prowadzony przez samych akwarystów sprzedających szczepki.

Już te kilka lat temu poprzez kontakty na forum kupowałem szczepki od innych akwarystów z okolicy.

Tridacny odbierałem kiedyś na parkingu przy autostradzie bo koleś jechał akurat na wakacje i przejeżdżał obok.

Jeśli chodzi o sprzęt to nigdy go w sklepach nie było wiele.

W jednym sklepie królowało Tunze i koleś miał jeszcze takie zabytki w sprzedaży, które chyba tylko jakieś stare katalogi pamiętają.

Inne sklepy to w sumie AquaMedic. Nie wiem jak jest teraz ze sprzętem ale dla mnie to nic nowego, że jeśli idzie się już do sklepu i chce się jakiś sprzęt, który gdzieś się tam upatrzyło to trzeba go zamówić. Czy wy jednak tak robicie?? A może wpisujecie w wyszukiwarce i szukacie kto sprzeda ten sprzęt najtaniej?? I tutaj jest moim zdaniem pies pogrzebany. Sprzedaż internetowa króluje!!

Mój brat nawet karmę dla psa (właściwie to pieska) kupuje w sieci bo taniej go wyjdzie aniżeli w zoologiczno-wędkarskim na rogu. :)

Dlatego nie narzekajmy na sklepy bo nie wszystkie są złe i nie łatwo je utrzymać a jest to hobby dość specyficzne i nie dla laików. Róbmy w nich od czasu do czasu zakupy to i one będą istnieć.

Pozdrawiam i jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | Deltec 1000i | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś z Was numer telefonu na tą Graniczną? Będę w środę w Łodzi i chciałabym po drodze wjechać po małą skałę ruszam z kostką 30 l ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawę to w tobie internetu, sklep stacjonarny miałby trudności z utrzymaniem Podatki,Prąd,Woda to już jakie były by koszty i zainteresowanie też takimi Akwariami w Łodzi i okolicach nie jest za duże a żeby koszty utrzymania sklepu się zwróciły, dla większości po prostu to jest nie opłacalny wydatek po koło tego trzeba chodzić i pilnować a słodkie to zalejesz obsadzisz i od czasu do czasu wodę podmienisz i z stąd ta przewaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś z Was numer telefonu na tą Graniczną? Będę w środę w Łodzi i chciałabym po drodze wjechać po małą skałę ruszam z kostką 30 l ;-)

patrz priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep stacjonarny utrzymuje się nie tylko z handlu.Prawdziwe żniwo ma na zakładaniu i serwisowaniu zbiorników.Na tym się kręci najlepsze lody :ice: .


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek się wybiorę na Przestrzenną 121 do Marcinów o ile będzie otwarte, Bo gdyby nie ten sklep to chyba skałę dopiero po trzech królach Rybarium by sprowadziło, a w Zgierzu czy w śródmieściu w Łodzi to o Morskim można jedynie pomarzyć :) swoją drogą to chyba w Okolicy jedyny sklep gdzie coś jeszcze jest, W Kutnie nie ma, W Piotrkowie też nie ma, Włocławek świeci pustkami z morszczyzną i można by tak wymieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w czwartek na Granicznej i skały był ogrom. Tylko zadzwoń najpierw i zapytaj, czy ktoś będzie, bo czasem zdarza się tak, że jadą na serwis i nikogo tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz przyjemność być na granicznej i byłem zachwycony ilością gatunków ryb i ich cenami. Mieszkam co prawda 390km od Łodzi ale planuję już kolejny wypad po ryby na Graniczną. A tak poza tym widzę, że strasznie narzekacie na Łódź. Zapraszam na podkarpacie. Tutaj jest morski ARMAGEDON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby to mają ale z koralami to wielka lipa jestem z morszczyzną rok i graniczna w szybkim tępie podupada a wielka szkoda bo jak zostanie tylko jeden z koralami (botia) to zacznie ceny podnosić


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ryby się lepiej sprzedają niż Korale przecież niektórzy się szczepkami wymieniają więc też zapotrzebowanie się zmniejsza, W Rybarium też Błazenki,Chromisy, I Pokolce Żółte mają na sklepie a skały i korali nawet sztuki na sprzedaż, a Botia to czasami nie jest tylko dla sklepów ( znaczy się Hurtownia) bo tak coś mi się o uszy obiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Botia nie jest tylko dla sklepów i można tam też czasem kupić koraliki, ale nie polecam. W Rybariumie też lepiej tylko w sprzęt się zaopatrywać chyba, że mają coś pewnego - widać, że zwerzak jest 100% zdrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym roku w Łodzi otwiera się nowy sklep :) ale nie pytajcie o szczegóły bo nie powiem gdzie i kto otwiera. welcome.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę ,może nareszcie się doczekamy czegoś konkretnego i funkcjonującego jak typowy sklep :thumbsup: ,ciekaw co będzie ? jak będzie ? i za ile będzie ?

a gdzie będzie ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w Łodzi ale w którym miejscu to na razie owiane tajemnicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu :thumbsup:


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jeszcze nie zapadła ale wszystko jest na dobrej drodze, że w Zgierzu na Ul.Gałczyńskiego w sklepie u Sylwi stanie już w tym roku Reef Maxx jako reklama (Aquela zależy od nich bo szpargały mają udostępnić) i ogólnie ozdoba będzie to też nie jako temat wprowadzający w piękną dziedzinę Akwarystyki, co do chemii i Sprzętu jeszcze nie znam szczegółów ale obecnie są dwa sklepy w Zgierzu które należą do niej i męża jeden na Gałczyńskiego i drugi na Długiej warunki w tym pierwszym są dość ok pod ten temat, drugi jest nieco mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na dniach do Łodzi. Tylko nie wiem gdzie jechac, graniczna czy botia? Starfish w Aleksandrowie ma jakieś życie?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

star-fisch chemia dobre ceny graniczna możesz podjechać ale z moich obserwacji lecą na łeb na szyje w dół botia była dostawa i było na czym oko zawiesić ale dzisiaj było sporo kupujących :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.