Skocz do zawartości
Przemek

Mity czy prawda - świetlówki różnych producentów...

Rekomendowane odpowiedzi

baaardzo interesujace Przemku, swietna robota. Chcialbym jedynie dorzucic pytanie. Czy jest mozliwe aby dla oddzielnych swietlowek dokonac pomiaru troche od innej strony. Mianowicie interesuje mnie kwestia odblysnikow. Zastosowanie ich daje wyrazna roznice zauwazalna golym okiem w natezeniu swiatla. Jednak to troche "intrygujaca" sprawa w stosunku do tego co podaja producenci. Mozna sie spotkac ze skala procentowa. Uzycie ich podbija swiatlo od 25 do 50%. Da sie to jakos sprawdzic czy pozostaje to jednak kwestia wiary w to co podaje opakowanie? Chetnie poznal by jakies efekty pomiarowe dla potwierdzenia tego so sie wciska na pudelkach.

Pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy.

Jako ze dzis moj pierwszy dzien z Wami, wypada sie przywitac;-)

Mam tylko jedno pytanie w tym temacie.

Czy ktos robil pomiary firmy JUWEL? Chodzi mi konkretnie o porownanie swietlowek t5 actinic marine blue z innymi firmami.

Z gory thx za odpowiedz.

Pzdr..

Swiezak...

(sorka za brak pl znakow, ale pisze z tel)

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano umieszczę wyniki pomiarów pozostałych świetlówek Blau - w tym 10KK, 6500K, Reef Day 17KK, Blau High Blue.

Chcę tu podziękować osobom które dostarczyły świetlówki do naszego sklepu w celach "badań naukowych" - serdecznie w tym miejscu dziękuję Nie spodziewałem się aż takiego odzewu :).

Może podrzucisz obiecane materiały ? :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o świetlówkach firmy AQUA NOVA ?? Bo nikt o nich nie wspomina a są najtańsze na allegro i w sklepach. Czy na prawdę one są g... warte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka t5 z blue najlepiej dac na noc? Juwel jest stosunkowo jasna. Czy np. Blue plus daje lepszy, ciemniejszy niebieski efekt?

(led nie wchodza w gre)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki Blaua które dostałem okazały się "przechodzone" i pomiary takich źródeł światła byłoby krzywdzące.

Po wakacjach - jak będzie więcej czasu - to postaram się odświeżyć wątek - tym bardziej że będziemy robić pomiary innych źródeł światła również..

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat,ale ogólnej decyzji które świetlówki sa najlepsze nie ma...ilu użytkowników tyle rodzaji

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

pozdrawia snakecharner


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by potestowac chyba najtańsza świetlówkę jaka może byc tzn Diversa blue


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czekałem na te testy Blau ReefDay 17k i się nie doczekałem, więc zakupiłem i...

dno i kilometr mułu...

świeże świetlówki świecą dużo gorzej niż naprawdę wyyyyyyyyysłużone Sylvania

nie warte nic kompletnie - musiałem sobie przypomnieć gdzie mam włącznik do światła w pokoju, nie wspominam już o czytaniu czegokolwiek...

każdy komu przyszło do głowy to kupić niech walnie w ścianę ze dwa baranki i poczeka, aż mu przejdzie...

pozdrawiam z ciemnicy


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czekałem na te testy Blau ReefDay 17k i się nie doczekałem, więc zakupiłem i...

dno i kilometr mułu...

świeże świetlówki świecą dużo gorzej niż naprawdę wyyyyyyyyysłużone Sylvania

nie warte nic kompletnie - musiałem sobie przypomnieć gdzie mam włącznik do światła w pokoju, nie wspominam już o czytaniu czegokolwiek...

każdy komu przyszło do głowy to kupić niech walnie w ścianę ze dwa baranki i poczeka, aż mu przejdzie...

pozdrawiam z ciemnicy

Zgadzam sie w 100%'ach jezeli chodzi o świetlówki blau.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pozostaje przetestować świetlówki po 3 i 6 msc pracy.

a co ile wymieniac swietlowki jak poznac ze juz czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sps'ow to na pewno co pół roku,są tacy co i po 4 miesiacach wymieniają,ale dla miekasów to bym co pół roku nie wymienial,mysle ze 8-9 miesięcy spokojnie można poświecić.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co się stało z tym tematem? Gdzie te porównania?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem ciekawy dalszych testow, tym bardziej, ze do mojego akwarium jest baaardzo ograniczony wybor swietlowek-praktycznie tylko blau i redsea. chcialbym wiedziec czy warto oszczedzac?!?


f3a92633d0e0b0393b43814ccf440461u960a834.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oświetleniu nie warto


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem swietlowki halilea extra reef.

Po trzech tygodniach swietlowki świecą na szaro, zamiast na niebiesko.

Po za tym ich moc spadła, świecą równie jasno jak roczne swietlowki lub nawet ciut słabiej.

Świeciły po 12h dziennie przez dokładnie 3 tygodnie.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.