Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

i smierdzi :w00t:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies dwa tygodnie temu rozpoczalem hodowle. Obwiazalem 5 litorwa butelke wężem ledów, wrzucilem napowietrzanie, wlalem szczepke, i dolałem solaki (w stosunku 1:1) i zakropilem nawozem do roslin akwariowych.

Obecnie zrobila mi się zielona zupa, ktorej raczej daleko do przezroczystosci.

Ciekawi mnie czy wszysko jest w porzadku...

Intryguje mnie kwestia temperatury hodowli. Jaka jest optymalna ? Zauwazylem, że te ledy troche grzeją mi butle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies dwa tygodnie temu rozpoczalem hodowle. Obwiazalem 5 litorwa butelke wężem ledów, wrzucilem napowietrzanie, wlalem szczepke, i dolałem solaki (w stosunku 1:1) i zakropilem nawozem do roslin akwariowych.

Obecnie zrobila mi się zielona zupa, ktorej raczej daleko do przezroczystosci.

Ciekawi mnie czy wszysko jest w porzadku...

Intryguje mnie kwestia temperatury hodowli. Jaka jest optymalna ? Zauwazylem, że te ledy troche grzeją mi butle.

wszystko jest jak najbardziej ok, temperatura chyba nie odgrywa tutaj dużej roli no chyba że minusowa :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wszystko jest dobrze a temperatura tak koło 18-25 stopni jest najlepsza


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale które? Te jasnozielone, czy te ciemnozielone? :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru, mniej więcej taki powinien być (zielony):sxc.hu_plankton-in-jars-in-lab_224373_5857-300x225.jpgFota z http://redtideflorida.org

a że tak zapytam a te żółte to inny gatunek fito??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tetraselmis jest raczej jasnozielona, natomiast "zielona woda" wyhodowana z akwarium jest ciemnozielona. Jakaś hodowla któą karmimy glonami bedzie jana i dość przeźroczysta.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemnozielone :p a jasne to jakiś zooplankton, moja hodowla brachionusa wyglądała podobnie.

aha :) moja hodowla wrotki wygląda trochę inaczej woda jest przejrzysta a w niej same wrotki :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkwit życia trwa w najlepsze pojawiły się nowe gatunki widłonogów znacznie większe od tych co miałem dotychczas (fotka numer 3)

post-11106-0-83340700-1318681824_thumb.jpg

post-11106-0-11942100-1318681832_thumb.jpg

post-11106-0-21167300-1318681838_thumb.jpg


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja je miałem od początku, ale coś jest w tym fitoplanktonie. Od kiedy przestałem podmieniać na wodzie morskiej to liczba robaczków jakby spadała :crybaby:

Te z drugiego zdjęcia przywędrowały do mnie na szczepce kilka sztuk, po miesiącu były ich już setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja je miałem od początku, ale coś jest w tym fitoplanktonie. Od kiedy przestałem podmieniać na wodzie morskiej to liczba robaczków jakby spadała " podmieniac w hodowli czy w baniaku?

czy tyo fito ma byc pol na pol slodka RODI ze swierza solanka? czy moze byc sama czysta solanka + zarodki fito?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

"Ja je miałem od początku, ale coś jest w tym fitoplanktonie. Od kiedy przestałem podmieniać na wodzie morskiej to liczba robaczków jakby spadała " podmieniac w hodowli czy w baniaku?

W baniaku, startowałem na wodzie z morza i podmieniałem wodą z morza. W ostatnim czasie podmieniałem na RO+sól, a potem wykryłem fosforany/azotany i odpuściłem wodę morską. Po kilku tygodniach widać że liczba 'robaczków' spadła. Naturalna woda na pewno była bogata w różne rzeczy widzialne dopiero pod mikroskopem (zupka) i teraz ich zabrakło.

Na 100% zacznę własną hodowlę fito w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luka nie kusi Cie zeby wylaczyc odpieniacz na jakis czas a zamiast tego dac jakies napowietrzanie. Fito bedzie roslo na fosforanach i azotanach. Wtedy dopiero zobaczysz eksplozje szczegolnie po LPS-ach


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja je miałem od początku, ale coś jest w tym fitoplanktonie. Od kiedy przestałem podmieniać na wodzie morskiej to liczba robaczków jakby spadała " podmieniac w hodowli czy w baniaku?

czy tyo fito ma byc pol na pol slodka RODI ze swierza solanka? czy moze byc sama czysta solanka + zarodki fito?

fito hoduję się i pomienia na tej samej solance to mamy w akwarium

Luka nie kusi Cie zeby wylaczyc odpieniacz na jakis czas a zamiast tego dac jakies napowietrzanie. Fito bedzie roslo na fosforanach i azotanach. Wtedy dopiero zobaczysz eksplozje szczegolnie po LPS-ach

na pewno byłoby to ciekawe rozwiązanie ale wiesz najpierw trzeba mieć nadmiar żyjątek by to zjadły wszystko ale nie wiem czy bym się odważył wyłączyć odpieniacz jednak wolę swoją metodę wlewam wyłączam pompę obiegową i wszystko jakoś rośnie

W baniaku, startowałem na wodzie z morza i podmieniałem wodą z morza. W ostatnim czasie podmieniałem na RO+sól, a potem wykryłem fosforany/azotany i odpuściłem wodę morską. Po kilku tygodniach widać że liczba 'robaczków' spadła. Naturalna woda na pewno była bogata w różne rzeczy widzialne dopiero pod mikroskopem (zupka) i teraz ich zabrakło.Na 100% zacznę własną hodowlę fito w najbliższym czasie.

dokładnie tak jest w wodzie z morza mamy wszystko fito i zooplankton którego nie mamy w akwarium dlatego stosuję fito i chociażby wrotkę by jakoś ten cały cykl był choć w małym procencie zaspokojony, a chyba jest bo życia mam bardzo wiele :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpieniaczu, krewetkach przawdziwej eksplozji nie uswiadczymy nigdy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpieniaczu, krewetkach przawdziwej eksplozji nie uswiadczymy nigdy

dlatego jak będę zakładał w przyszłości akwarium z konikami to zamiast odpieniacza zastosuję Algae Scrubbe i przy zastosowaniu fito jak i zoo będzie na pewno o wiele większy wysyp życia co przy tych rybach jest konieczne :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konikariach algae scruber jest zbedny, nawet sumpa nie ma potrzeby robic. Glony wyzsze jake sa porzrebne do stworzenia warunkow tym ryba wycinal z wody wszsytko. Ale nie bedziemy tu oftopowac :coffee:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz zawsze środek do obniżenia zawartości azotanów i fosforanów nie zaszkodzi a sprzyja to rozkwitowi życia ponoć (na zagranicznych forach o tym mówią) że pomaga to w rozmnażaniu widłonogów :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można podawać zoo z fito jednocześnie????? czy nie bardzo i czy wo gule ktoś spotkał się na forum że ktoś miał zoo na sell?????

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie można chyba ja podaję albo wrotkę albo fito :)

oj chyba tutaj nikt nie sprzedaje zooplanktonu ja swój kupiłem na alledrogo albo ebayu :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej link do firmy ktora ma i wysyla czego tylko dusza zapragnie na cala europe. Sprawdzona polecam

http:// http://www.reefphyto.co.uk/all-products/coral-target-feeder-pro.html


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa opcja szkoda że u nas takich sklepów nie ma bo inne gatunki fito i zoo by się przydały :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A orientujecie się czy da się fito wyżywić Artemię? Mam sporo wolnej przestrzeni w domu i zastanawiam się nad uruchomieniem dwóch zbiorników - jeden z fito, drugi z Artemią. Byłoby świeże papu codziennie. Jak szukałem w Googlach to tylko piszą o tym jak wykluć jaja Artemii, a to akurat nie jest żadna filozofia. Za to nie ma nic o tym jak je utrzymać do wieku dorosłego i żeby same się dalej rozmnażały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.