Skocz do zawartości
janusz-pśl

WEIPRO SA-2005 vs RESUN SK-300

Rekomendowane odpowiedzi

super ale zawsze mogłeś się te dodatkowe 2 minuty więcej rozpisać <_<

u mnie przeróbki trwają dłużej niż 2 minuty... na ten moment dołożyłam w tym kolanku kawałek wężyka ..zaczepiłam o ten wewnętrzny cypelek tak że wężyk kończy się nad wirninkiem, obudowę zostawiłam jak na razie, dołożyłam gąbki paseczek długości 3 cm szeroki na korytko w tą cienką przegrodę gdzie płynie woda do przegrody z gąbkami producenta, aha i wężyk który wystaje ze zewnątrz odpieniacza wydłużyłam na 50 cm ... i nic dalej tak samo...słabo pieni...a jak pieni to trochę białej pianywięc dalej nie wiem co zle robię :realmad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ale zawsze mogłeś się te dodatkowe 2 minuty więcej rozpisać <_<

u mnie przeróbki trwają dłużej niż 2 minuty... na ten moment dołożyłam w tym kolanku kawałek wężyka ..zaczepiłam o ten wewnętrzny cypelek tak że wężyk kończy się nad wirninkiem, obudowę zostawiłam jak na razie, dołożyłam gąbki paseczek długości 3 cm szeroki na korytko w tą cienką przegrodę gdzie płynie woda do przegrody z gąbkami producenta, aha i wężyk który wystaje ze zewnątrz odpieniacza wydłużyłam na 50 cm ... i nic dalej tak samo...słabo pieni...a jak pieni to trochę białej pianywięc dalej nie wiem co zle robię :realmad:

Przedłużasz rurki wewnątrz i zdejmujesz większe kółko (chodzi o osłonkę z większa dziurą)

Edytowane przez kubus10 (wyświetl historię edycji)

W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużasz rurki wewnątrz i zdejmujesz większe kółko (chodzi o osłonkę z większa dziurą)

a te rurki masz na myśli wężyk od powietrza? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam tak usunełam tą większą osłonkę od dołu a zostawiłam na razie ten grzybek pokrywkę od góry i dodałam wężyk w tym kolanku tak żeby wystawał trochę

post-13124-0-86286200-1340305459_thumb.jpg

post-13124-0-90795300-1340305492_thumb.jpg

efekt piany mały z lekka.. mam trzy ryby..

co jeszcze mogę poprawić? :question:

aha i wężyk ten co jest zewnątrz odpienka z tą czarną końcówką którą mam skręconą mam długości tak 50 cm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął rok pracy odpieniacza. Teraz z pewnością mogę stwierdzić, że "nie taki diabeł straszny jak go malują". Resun dał rade z przerybionym akwarium ze 100l wody z mnóstwem miekasów, dwoma lpsami i kilkoma montiporami digitatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odkopię temat, bo jakoś nie bardzo podobała mi się jego praca po tuningu. Otóż chodzi o to że jak w dole rurki reakcyjnej zrobi się bańka piany, to powietrza idzie aż nadto i ta bańka ląduje w kubku. Efekt? zielonkawa woda. Jak dam suchy fitoplankton to rano jest pół kubka Był okres że przez dwa tygodnie wywalał dosłownie cappucino - był to jednak okres gdy nakupiłem ryb wlewając sklepową wodę i lejąc bakterie + VSV :) Parametry Salifert PO4 0-0,03 NO3 też było zero.

Włożyłem więc dzisiaj resuna do "korpusu reaktora" - planowałem zrobić reaktor, pozostał po tym pojemnik 15x10x35h więc ładnie widziałem jak tworzy się piana. Szkoda że nie robiłem zdjęć :( Zrobiłem to dlatego że przez rok nie widziałem jak powstaje w nim piana - ciemno, czarno i niedostępnie pracował :) (w kolanku wewnątrz mam przedłużkę dolotu powietrza w obu przypadkach)

Na początek próba w konfiguracji "fabrycznej" czyli z obudową wirnika. Ładnie pracował, pęcherzyki małe, trochę wylatuje z wylotu, idzie sterować elegancko.... to dlaczego prawie rok jadę na tunningowanym?

Tak więc zdjąłem obudowę wirnika włączyłem... mgła full mikro maciupkich pęcherzyków i także baaardzo dużo eksmituje poprzez wylot. Regulowałem regulowałem lecz z upływem czasu piany NA ZEWNĄTRZ odpieniacza było na dwa palce, około 2/3 piany wylatywało na zewnątrz wraz z tym co powinno być odpienione.

Podsumowując teraz mam założoną obudowę wirnika, idzie sterować pianą, wcześniej się nie dało. Dało się ustawić poziom wody, piany było 2-3mm czyli NIC. Tunning daje więcej powietrza, tylko pytanie po co skoro wyrzucane jest na zewnątrz i tam tworzy się piana? W akwarium/sumpie piana się nie odłoży - prąd wody ją zabierze. Do tego teraz jest cichutki.

Myślę także że zdjęcie obudowy jest dobre, ale trzeba pójść krok dalej - przebudować spływ i dać płytkę z otworami nad wirnikiem aby nie było wiru w komorze piany. Zobaczymy co przyniesie czas i jakie nasuną się wnioski.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Kolejna dawka tuningu Resuna - mesh na wirniku - dwa liście, obudowa z wirnikiem - ma taki ciąg że nie ma praktycznie regulacji. Jak to zlikwidować - poszerzyć rurkę w kubku opalarką :). Teraz ma wewnątrz 30mm i trochę się skróciła to ją podwyższyłem miareczką. Obecnie jest skrócona aby klapka się zamknęła. Warto czy nie - chyba nie warto tracić czasu i pieniędzy na mesha, tylko kupić odpieniacz co wygląda jak odpieniacz a nie pudełeczko 7x5cm w którym zmieszczono silnik i 3 komory przepływu. Do miękasów jak najbardziej idzie utrzymać wszystko fajnie, ale jak ktoś chce czegoś więcej (ja idę w patyczki) to niestety.

Efekt przeróbek - piana

Resun SK-300 po tuningu

-urobek z 1 dnia - jest ciemny wcześniej miałem samą wodę.

Urobek z Resuna SK-300


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,

jestem świezym posiadaczem Resun SK 300, kupilam go idac za rada, ze jest to odpieniacz ktory zmiesci sie w mojej kaskadzie FZN 3. Po wsadzeniu widze, ze poziom wody jest ponizej minimalnego. Czy ktos moze powiedziec czy to nie bedzie wplywac negatywnie na jego prace? I Czy ktos moglby wyjasnic dobitnie jak mozna polepszyc jego prace ogolnie. Czytam o liftingach ale bez zdjec nie wiem o czym mowa, o jakich rurkach?, jakich kolkach? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.