Jump to content
Guest erni

Odpieniacz DIY

Recommended Posts

moim zdaniem odpieniacz max 100zł plus koszt pompy

No chyba nie trudno policzyć materiał(plexi,klej,hydraulika i oczywiście pompe)na dany odpieniacz jaki się chce zrobić.Można plexe zwinąć lub kupić rurę plexi ale wychodzi sporo drożej.Cena w dużej części zależy też od pompy bo jeśli kupi się z oryginalnym wirnikiem i zwężką to na pewno wyjdzie drożej niż przerobiona.Wystarczy się wysilić i poszukać materiałów. :book:

Sygen - :thumbup:

a jak bym zlozyl zamowienie na zwezke to bys zrobil dla mnie? Nie mam tokarki :wallbash:

erni a jak śmiga na pompie z meshem bo ja ostatnio przerobiłem model mniejszą ale na igłę i jest git

wcale nie wychodzi tak super tanio, no chyba że z badziewnych materiałów. Wystarczy sobie otworzyć pierwszy lepszy cennik firmy handlującej plexi i sprawdzić cenę za 1 mb rury plexi :-) Dodam że większość firm sprzedaje je w odcinkach minimalnych 2,5 mb. x kilka przekrojów = niezły koszt.

Poza tym plexi dosyć ciężko się obrabia ze względu na swoją twardość i kruchość, z klejeniem też trzeba mieć trochę pojęcia - czyli zawsze można coś spiep.... ć.

Ale sa kozacy którzy produkują elementy z tego co pod ręką (np. butelki na mleko ze smoczkiem itp.) - wtedy na pewno taniej.

Nowy odpieniacz zbudowany na wzór Bubble-Magusa NAC3+.

Pompa 1000L/h-wirnik Mesch

Bardzo fajny diy i widać że dokonałeś skoku milowego w porównaniu do poprzedniego

erni - co znaczy " ja zwijam sam plexi i wychodzi taniej" ???

darecky3 - do wykonania zwężki niekoniecznie potrzebna jest tokarka

twistman - ja zwijam sam plexi i wychodzi taniej ale oryginalna rura z plexi ma wygląd i niestety tak jak piszesz swoją cenę.Czasami da się kupić od kogoś z forum kawałek na odpieniacz taniej i nie trzeba zamawiać 2m odcinków.

Co do obróbki plexi to aż tak ciężko się nie obrabia jak piszesz- nie strasz ludzi bo nikt nie będzie robił DIY :w00t: Czasami chodzi o satysfakcje że się coś wydłubało :strutin

Są i tacy co zrobili odpieniacze do piko-rafki z strzykawek i według mnie rewelacja.

skoti79 - przerabiałem wirniki na igłę z biobala ale osobiście zostaje przy meschu( cicha praca i ładna piana)

Poniżej fotka odpieniacza na pompie Aquaella 1500L/h na meschu

Kurde. Masz racje... :thumbup:

erni a do jakiego litrażu jest przewidziany?

Erni, a igiełkę do tej głowicy szuta zrobiłeś z biobala ? Czy inna koncepcja :) ? Oraz, czy głowica na igle pracowała dużo głośniej niż na zwykłym wirniku ? Pomijam tu głos zasysanego powietrza, czy bąbelków w odpieniaczu :) chodzi mi o sama pracę głowicy.

Może ja odpowiem (ten ostatni odpieniacz jest u mnie). Erni dorobił wirnik z biobola, co do kultury pracy nic nie napisze gdzyż nie mam jak go sprawdzić (akwarium 30L), przynajmniej narazie :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.