Skocz do zawartości
Gość erni

Odpieniacz DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak cenowo robiąc wszystko samemu takie odpieniacze wychodzą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile Ciebie wyszło to, nie wymijaj odpowiedzi :whistle:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tajemnica :lol:

:crybaby:


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem odpieniacz max 100zł plus koszt pompy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie trudno policzyć materiał(plexi,klej,hydraulika i oczywiście pompe)na dany odpieniacz jaki się chce zrobić.Można plexe zwinąć lub kupić rurę plexi ale wychodzi sporo drożej.Cena w dużej części zależy też od pompy bo jeśli kupi się z oryginalnym wirnikiem i zwężką to na pewno wyjdzie drożej niż przerobiona.Wystarczy się wysilić i poszukać materiałów. :book:

Sygen - :thumbup:

a jak bym zlozyl zamowienie na zwezke to bys zrobil dla mnie? Nie mam tokarki :wallbash:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erni a jak śmiga na pompie z meshem bo ja ostatnio przerobiłem model mniejszą ale na igłę i jest git


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie wychodzi tak super tanio, no chyba że z badziewnych materiałów. Wystarczy sobie otworzyć pierwszy lepszy cennik firmy handlującej plexi i sprawdzić cenę za 1 mb rury plexi :-) Dodam że większość firm sprzedaje je w odcinkach minimalnych 2,5 mb. x kilka przekrojów = niezły koszt.

Poza tym plexi dosyć ciężko się obrabia ze względu na swoją twardość i kruchość, z klejeniem też trzeba mieć trochę pojęcia - czyli zawsze można coś spiep.... ć.

Ale sa kozacy którzy produkują elementy z tego co pod ręką (np. butelki na mleko ze smoczkiem itp.) - wtedy na pewno taniej.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy odpieniacz zbudowany na wzór Bubble-Magusa NAC3+.

Pompa 1000L/h-wirnik Mesch

Bardzo fajny diy i widać że dokonałeś skoku milowego w porównaniu do poprzedniego


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erni - co znaczy " ja zwijam sam plexi i wychodzi taniej" ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 - do wykonania zwężki niekoniecznie potrzebna jest tokarka

twistman - ja zwijam sam plexi i wychodzi taniej ale oryginalna rura z plexi ma wygląd i niestety tak jak piszesz swoją cenę.Czasami da się kupić od kogoś z forum kawałek na odpieniacz taniej i nie trzeba zamawiać 2m odcinków.

Co do obróbki plexi to aż tak ciężko się nie obrabia jak piszesz- nie strasz ludzi bo nikt nie będzie robił DIY :w00t: Czasami chodzi o satysfakcje że się coś wydłubało :strutin

Są i tacy co zrobili odpieniacze do piko-rafki z strzykawek i według mnie rewelacja.

skoti79 - przerabiałem wirniki na igłę z biobala ale osobiście zostaje przy meschu( cicha praca i ładna piana)

Poniżej fotka odpieniacza na pompie Aquaella 1500L/h na meschu

Kurde. Masz racje... :thumbup:


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ze grzejesz piekarnik do 150c i zawijasz :)


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erni a do jakiego litrażu jest przewidziany?


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

już sprzedany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni, a igiełkę do tej głowicy szuta zrobiłeś z biobala ? Czy inna koncepcja :) ? Oraz, czy głowica na igle pracowała dużo głośniej niż na zwykłym wirniku ? Pomijam tu głos zasysanego powietrza, czy bąbelków w odpieniaczu :) chodzi mi o sama pracę głowicy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja odpowiem (ten ostatni odpieniacz jest u mnie). Erni dorobił wirnik z biobola, co do kultury pracy nic nie napisze gdzyż nie mam jak go sprawdzić (akwarium 30L), przynajmniej narazie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.