Skocz do zawartości
Gość erni

Odpieniacz DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu ktoś kto zrobiłby mi odpieniacz DIY do akwarium 96l plus sump jakieś 30l ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam @erni,serdecznie prosze o kontakt,przepraszam ze pisze w ten sposob,pisalem takze na priv,


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić pierwszy odpieniek stożkowy, ale odstraszało mnie gięcie plexi. Ostatnio znalazłem takie "body" w sklepie. Pytanie do znawców tematu czy to się nada?

pieniek.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, erni napisał:

Można body odpieniacza tanio złożyć z pojemników akrylowych , trzeba dopasować do niego pompę. Zależy jaki to ma być odpieniacz , pod jaki litraż i obsadę.

Powyższe body ma pojemność ponad 4l. Raczej wątpię, że są takie duże okrągłe pojemniki? Baniak jest dopiero w zarysie na I-II kwartał 2018, ale chciałbym, żeby był jak największy - w obiegu min. 400l. Raczej same ryby bez korali, trochę żywej skały...

W pompę celuję SP3 https://www.aliexpress.com/item/marine-source-Red-Devil-SP3-needle-wheel-rotor-pump-dedign-for-Protein-Skimmer/32733819675.html

Zastanawiam się nad doklejeniem jeszcze od dołu obręczy z PMMA 150/144 (stożek ma 144 zew. nie 146mm jak opis na zdjęciu) ok 10cm co dałoby wys. ok 40cm + kubek, a pojemność wzrosłaby do ok 6l.

Jak pisałem wyżej to będzie pierwsze pienidło DIY, więc jeśli to zły tok to proszę o korektę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Proszę o usunięcie mojego tematu z działu diy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, erni napisał:

Proszę o usunięcie mojego tematu z działu diy.

Nie szkoda Ci było czasu na edytowanie wszystkich swoich wpisów przez 15 stron tego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

hehe jakaś cenzura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.