Skocz do zawartości
Gość erni

Odpieniacz DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekamy zobaczymy jak cię znam to do końca roku zrobisz sobie jeszcze lepszy i ten trafi na targowisko. Oglądając ostatnio fotkę upewniłem się w przekonaniu że jak się ma możliwości to można zrobić świetne pienidło samemu, wielki szacun urobek czarny jak smoła jeszcze trochę i będzie produkował urobek w stanie stałym a nie ciekłym. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem przerobić na początek swojego Aquaela PS-300 z kostki na jakąś pompkę myślałem o Atmanie AT-201.

I tutaj jest moje pytanie do Ciebie Tomku jako doświadczonego w DIY co sądzicz o tej pompie ewentualnie jaka do akwa 65l

Jeśli mażesz podaj jakim klejem kleisz pleksi.

Dzięki pozdrawiam.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem robić coś jak na ostatnim zdjęciu czyli z pompą z boku, będzie wtedy płycej zanurzona i chyba lepiej pienić.

Ze zwężkom dam sobie radę nie wiem za bardzo co wyjdzie z wirnika no ale cóż trzeba próbować.

Dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym można kleić plastik ?? czy pattex epoxydowy się nadaje ? ja rozumiem że jest toksyczny w kontakcie z wodą itd ale czy jak zaschnie to nadal jest toksyczny ? żywice raczej się nie rozpuszczają - nie mogę znaleźć nigdzie jednoznacznej opinii czym kleić - opinie typu ja bym nie ryzykował proszę żeby były poparte informacją czym mogę ryzykować... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym można kleić plastik ??

A konkretniej? Jaki plastik?

Wybacz, ale jest tak wiele wątków dotyczących klejenia, że możesz się nie doczekać konkretnych odpowiedzi na niekonkretne pytanie.

Ogólnie: klejem do plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erni - takie pytanko :)

Jakie akwarium wg Ciebie pociągnie pompa Aquaela Circulator 1000? Bo kurde zamówiłem miała być w piątek (nie doszła), i w nudny weekend zrobiłem mojemu Resunowi taki tunning meshem i opalarką że wyprał mi wodę do 0 i miękkie dostały gaciowych kolorów :) Trochę się boję tego Circulatora, bo mam taki jako obiegówkę i wiem jak mocno dmucha. Nie wiem czy jest sens w takiej sytuacji coś klecić więcej przy 60 litrach wody :(


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt Ci wyszedł. Jak zwykle zresztą. Masz fotke z pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zgrabny sprzęcik

Widząc jak mesh dał powera mojej Tunze, domyślam się że musi fajnie pienić :-)

Startuje bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwadratowe komory reakcyjne odpieniacza sa malo wydajne. Wprowadzamy wode do komory z powietrzem w ruchu wirowym a taka konstrukcja wszystko rozwala.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zapomnialem ze tu sami specjalisci, to juz uciekam z watku


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się w obronie erniego. W odpieniaczu wcale nie chodzi o wir. Kształt komory ma jakieś tam znaczenie ale jest zdecydowanie przeceniany. Mam kwadraciaka od Tunze i działa, co prawda musiałem sporo poprawić ale nie przerabiałem kwadratowej komory. Smith twoje złośliwości są zupełnie niekonstruktywne...

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sledzika ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec. Ekspert w kazdej dziedzinie. Brawo erni jak zawsze swietna robota.

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erni mam pytanie mam rurę znaczy sie gotowy odpieniacz DIY o średnicy 110 na dole lekko zwężający się ku górze do 95mm i wysoki na prawie 40 cm (dokładnie 38 cm) chciałem wsadzić weń do środka pompę. Jak myślisz jaka wydajność zaspokoi taki prawie stożek? To raczej jak walec wygląda bo na wysokości ukryte jest te 1,5 cm ;)

Taką kopię Bubble Magusa chciałem zrobić tamte są napędzane Atmanami 1000 i 1100h/l

Z pomp obecnie dostępnych mam np Tunze silece 1073.008 ale chyba za mała? (800 l/h)

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.