Skocz do zawartości
Gość erni

Odpieniacz DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Super sprawa :rolleyes:

klik z Xperia S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos na max 200l obiegu byś miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ogólnie to fajne rozwiązanie z tym pobieraniem wody z powierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni, masz rękę do odpieniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

e tam :D odpieniacze z dolnej półki na górną jeszcze nie awansowałem :whistle::rofl:

Jesion 273 - nie mam nic sklejonego , czasami zrobię coś dla kogoś i tyle -lubię dłubanie , czasem coś wyjdzie :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Bardzo podobał mi się ten malutki z 5 strony :clap:

Idealny do nanorafki albo malutkiego sumpika :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz fajny, jak zwykle spod Twojej ręki :rolleyes:

Gąbka zapewne ma zatrzymywać bomble. Może się jednak szybko zapychać. Zamiast niej można by zrobić dodatkową komorę, wydłużają drogę powrotu wody.

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Wsadzidz pompę do środka, zrobisz dodatkową komorę ( będzie miejsce na media, włóknine, węgiel czy co kto woli) i będzie super HOB :rolleyes:

A tak poważnie - szanuję Twoje pomysły i realizacje. Podziwiam.

:rolleyes:

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nad zewnętrznym też myślałem :thumbup: tylko ostatnio mam mało czasu na dłubanie a trochę z tym schodzi , tym bardziej że dysponuję tylko wiertarką i nożykiem do tapet , przydała by się chociaż tokarka :dizzy: .

Na pewno więcej z tym roboty. Samo uszczelnienie musi być więcej niż na 100% :rolleyes:

Gratuluję jednak pomysłów :D

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Szacun za twórczośc zwłaszcza takimi narzędzami jak pisałeś :clap:

Odpienek fajny, idealny właśnie do panelu.

Jak robisz wirniki mesh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szacun za twórczośc zwłaszcza takimi narzędzami jak pisałeś :clap:

Odpienek fajny, idealny właśnie do panelu.

Jak robisz wirniki mesh?

Zgaduje - nożyk i żyłka? :rolleyes:

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Podstawa to chęci. Sam robiłem tym co pod ręką było :rolleyes:

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni - takie pytanie :)

Zrobiłem sobie odpieniacz prawie taki ja masz teraz Ty - mój ma komorę 6x6 cm, przy pompie Aquaela circulator 1000. Dorobiłem moim zdaniem zwężkę prawie idealną - zmarnowałem po drodze z 7 zwężek ogrodowych, najlepsza była chyba 4 i już została :) Powietrza na moje oko bierze dużo - wężyk przysysa się do palca i sam nie puści. Wysokość kolumny jakoś tam sobie dobrałem, akwarium 60L

Problem mam taki że fajnie sobie pienił do czasu gdy nie zakupiłem Red Sea Reef Energy. Po włączeniu odpieniacza 5 sekund i już leci wszystko wielkimi bąblami do kubka. Jak skręcę powietrze dosyć mocno to jest ok i tak nie szaleje. Rozumiem że po takich specyfikach zawsze szaleństwo odpieniacza będzie, lecz gdzieś coś pewnie z wymiarami też jest nie tak.

Za duża pompa, za dużo powietrza, czy za nisko kubek?

Przez już 3 miesiące pracy odpieniacza fajnie mi oczyścił wodę, a byłem nieco zdziwiony że miękkie mi tak zmalały, zieleń ze skały prawie zeszła, tak więc może na co dzień nie ma co pienić, bo zauważyłem że mi glony z refugium znikają. Produkuje 10 ml dziennie ciemnej herbaty więc nie są to duże ilości chyba.

Fotka z budowy - widać wlot od pompy

zdjęcie z budowy

Zdjęcie z wczoraj - już go wapienne opanowały

zdjęcie z pracy


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wyłączam odpieniek przy podawaniu a po 30 minutach włączam i mam takie jazdy. Mam możliwość regulowania kubka na wysokości, lecz pamiętam kiedyś był wyżej i piana do niego nie docierała. W kubku mam takie pochylenie a'la deltec MCE600/500 co powoduje zwężenie komory i sobie piana ma siłę wlecieć do kubka. W sumie to jestem zadowolony z osiągów mego dzieła.

Pozdrawiam


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z budowy ma się trochę nijak do rzeczywistości bo był cięty kilka razy - chyba 7 cm od góry zostało przeniesione na dół, wlot do pompy jest 15 cm od dołu, krawędź korony na 34cm. Kubek nie ma dekielka :) Ta korona wokół kubka jest do innego kubka - poprostu ucięty nadmiar body i tam wklejona zwężka - ale niestety nie jest on skończony, gdzieś się poniewiera. Obecny kubek jest wsuwany w te body i są 2 uszczelki czarna taka stożkowata chyba od zlewozmywaka - ona reguluje poziom kubka, i z gumki recepturki - trochę uszczelnia aby powietrze szło przez kubek a nie bokiem.

Fotki już po umyciu, podniesieniu kubka i przymknięciu wylotu z odpieniacza - tą zardzewiałą nierdzewną A-2 śrubką.

DSC09824

taka piana

wylot z odpieńka

Minus duży to to że buczy - nie chce mi się z tym walczyć, w tej komorze jest wszystko na styk :(


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erni chciałbym zmontować coś na wzór tego odpieniacza ale zastanawiam się jakie zastosować średnicy rurki do pompy i regulacji i jeszcze najważniejsze czy wystarczy on na jakieś 400l akwarium.

post-11105-0-10532300-1381397083_thumb.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie identyczny z z taką pompą to do 400l spokojnie wystarczy a co do średnicy do pompy to zakupiłbym pompę i dopiero budował odpieniacz pod pompę i jeśli się nie mylę to jest ten https://www.google.pl/search?q=ATI+Bubble+Master+200&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=E3hWUprgJeLm7AaVlIGgBw&ved=0CCoQsAQ&biw=1280&bih=685&dpr=1


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w robieniu stożka :-D

A tak poważnie - nie wiem czy wyjdzie Cię to tak tanio jak zapewne myślisz. Przyjemność z DIY jednak bezcenna.

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.