Skocz do zawartości
tomasz

Moja krówka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem wytrzymać i musiałem się pochwalić. Niby nic specjalnego, ale uwielbiam tą rybkę - moim zdaniem najwdzięczniejsza i najsympatyczniejsza "rybka" morska.

post-6697-0-51251200-1322677884_thumb.jpg

post-6697-0-21035400-1322677894_thumb.jpg


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

piekna, ale powiedz, potrzeba dla niej specjalnych warunkow, cyrkulacji, karmienia, czy wyzywi sie przy innych ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super rybka też ją miałem, ale niestety nie nadaje się do zbiorników z mocnym ruchem wody!!, niestety nie dawała rady żeby pływać :thumbdown:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną,inny "model" i żyła u mnie prawie dwa lata,ale mnie opuściła.Super rybka.Jak już pomyślałem co włożę do moich przyszłych 800L to basenu braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja czwarta krówka w życiu. Poprzednie 2 jak urosły musiały zmienić zbiornik. Jedną kilka lat temu kupił któryś z kolegów z forum i napisał świetny artykuł o kosterach, a moja krówka była w gazecie.

Co do hodowli: rybka nie posiada łuski tylko płyty kostne co sprawia że jest wrażliwa na jakość wody. Jest dosyć niezdarna w czym tkwi zresztą jej urok i musi mieć trochę spokoju przy żerowaniu, z pokolcami nie da rady. Dość niezdarnie pływa więc musi mieć słabą cyrkulację. U mnie jest w oddzielnym akwarium z zoa, rico i jakimiś szczepkami. Poza tym je z ręki, pływa za palcem przy szybie, wpływa do otwartej dłoni, potrafi opluć. Moim zdaniem - cud, miód, malina.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,tresowana i pluje.Na moją wołaliśmy pudełko i do dziś słyszę kup drugą z tym,że w obecnym zbiorniku już miałaby źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz narobiłeś smaka :) A jaki litraż jej "zafundowałeś" ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ryba super.... taki morski "Nergal" :p


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy oba :harhar: krowa robi wrażenie jak żadna inna ryba przedtem, przynajmniej na mnie :)

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeuroczy dziwoląg :) A robi dołki w piachu plując wodą?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyczny wygląd, przypominający pudełko czy krowę, atrakcyjne ubarwienie i interesujący sposób poruszania się sprawiają, że ryba ta jest chętnie kupowana. Jednak w sprzedaży najczęściej oferowane są rybki o wielkości zaledwie od 2 do 3 cm. Kupujący najczęściej nie zdają sobie sprawy, że mogą one osiągnąć w akwarium rozmiar nawet do około 30 cm i nie będą się nadawały do przeciętnego zbiornika. Ryba ta żywi się wszelkiego rodzaju bezkręgowcami, dlatego może zjeść pozostałych mieszkańców akwarium. Natomiast w przypadku jej śnięcia lub uszkodzenia ciała wydziela bardzo silną truciznę o nazwie ostracitoxin i może się zdarzyć, że otruje wszystkie organizmy znajdujące się w zbiorniku. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków i odpowiedniej pielęgnacji ryba ta może być jednak z powodzeniem hodowana w akwarium. Zbiornik powinien być jasny i przestronny. Podłoże piaszczyste i zbudowane z kamieni kryjówki, aby zapewnić możliwość ukrycia się rybie. Temperatura wody od 24 do 30 °C[4].

To otrucie pozostalych troche przeraza, ale wyglad nr 1


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie nie wyobrażam akwarium morskiego bez krasuli. Wpadniesz kiedyś Michał do mnie to też będziesz chciał.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super rybcia :)

_

ale, skoro jak padnie to potruje, to chyba każdy z nas sobie zdaje sprawę z tego że każda z tych ryb na pewno padnie. Kwestia czasu. wg. mnie to proszenie się o kłopoty, ale super rybcia :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super rybcia :)

_

ale, skoro jak padnie to potruje, to chyba każdy z nas sobie zdaje sprawę z tego że każda z tych ryb na pewno padnie. Kwestia czasu. wg. mnie to proszenie się o kłopoty, ale super rybcia :)

Jasne że super rybka.

Dawno bym sobie ją sprezentował gdyby nie to.

Ciekawe jak szybko rośnie i czy długo cieszyłby się akwarysta jej widokiem, zanim zacznie pożerać innych jego lokatorów.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa urosła mi do 18 cm licząc rogi i ogon więc szału nie ma. Miałem wtedy 960l czyli na brak miejsca narzekać nie mogła. Miałem ją koło 2-3 lat, nie pamiętam dokładnie. Nie jest niebezpieczna dla innych mieszkańców. Owszem wytnie wszystkie rurkówki, ale te można sobie darować. Wielkim plusem jest to że wykosi wszystkie ślimaki osiadłe. Nic innego z mieszkańców jej nie interesuje, chociaż przy karmieniu z ręki potrafi złapać za palucha.

Jeśli chodzi o "pudełko" jest bardziej upierdliwe - duże gustuje w rozgwiazdach, wężowidłach. Dlatego mam krówkę a nie pudło. A te rozmiary w akwarium to bardziej między bajki wkładam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

Natomiast w przypadku jej śnięcia lub uszkodzenia ciała wydziela bardzo silną truciznę o nazwie ostracitoxin i może się zdarzyć, że otruje wszystkie organizmy znajdujące się w zbiorniku.

Trucizna ta, jak rowniez wystepujaca u podobych gatunkow tetradoksyna wystapuje tylko u ryb zyjacych wolno w morzu, wlasnie ze wzgldy na ich specyficzne upodobania pokarmowe. Zadna ryba morska sama z siebie nie produkuje toksyn. Toksyny sa tylko i wylacznie elementami odkladajacymi i kumulujacymi sie w ciele ryb w procesie pobierania pokarmu na rafie i spozywania organizmow nizszych zawierajacych te toksyny. CO takiego moze sie odlozyc w organizmach naszych akwariowych pudelek ?? posmak artemi ?? chyba tylko. Byc moze rzeczywiscie zawieraja toksyny zaraz po transporcie. Potem sie ty "wyplukuje"

p.s. zeby nie byc goloslownym posiadam osteration cubicusa od pol roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Sushi masz rację. Ryby Fugu z hodowli także nie posiadają toksyn, ale klient nadal myśli że ryzykuje życiem ... i jeszcze za to płaci :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz i Sushi -dziękuję za informację.

Wypowiedzi Wasze , krótkie, zwięzłe i rzeczowe oparte na własnym doświadczeniu są jakby przykładem jak powinna wyglądać informacja przekazana innym uczestnikom forum.

To tak, jak w najlepszej encyklopedii – dziś pytanie dziś odpowiedź.

Myślę że nie tylko mnie się przydały Wasze odpowiedzi.

Jeszcze raz dziękuję i plusuje Was obydwu.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Jak to się mówi: zmiany, zxmiany, zmiany. Krasula pływa w sps-owym z pokolcami. Z dużą cyrkulacją dsje sobie radę bez problemu, je z ręki a potem z pokolcami przepycha się o to co pływa w toni. Trzeba uważać przxy karmieniu bo łapie za palucha. Kiedyś bym sam nie uwierzył a jednak świetnie sobie radzi. Człowiek uczy się całe życie. A potem umiera. :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co moja żonka dziś (ta z Częstochowy ) wspomniała mi,że pudełko musi być i koniec,więc będzie.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.