Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no u nas też , jest spadek dolara z 3,60 na 3,28

Benzyna automatycznie spadała z 5,68 na 5,67 :wallbash:

u nas tez to normalne :harhar:


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor, ile razy trzeba ci tlumaczyc ze na klimat tyle bedzie mialo znaczenia ze jesli slonce go bardziej podgrzeje to bedzie on cieplejszy bo CO2 ciepla nie daje. Zrozum to raz na zawsze. Zgodnie z twoja zaleznoscia juz mielibysmy elektrocieplownie na CO2. Piszesz bzdury.

Chcesz napisac cos sensownego o co2 to ci podpowiem. Jesli bedziemy emitowac tyle co2 ze biologia ziemii tego nie przerobi (co jest mozliwe) to wyzdychamy bo sie udusimy z braku tlenu wraz ze wszystkimi istotami potrzebujacymi tlenu. Teorie ze sie usmazymy jak frytki opowiadaj dzieciom na dobranoc.

-----------

Dopytujesz o dowody naukowe, pomagam ci jak moge ale ty z lenistwa badz z postawy wlasnej stajesz okoniem i nie chcesz siegnac po nia a masz pod reka. Wolisz zeby ci ktos wylozyl kawe na lawe i wrecz wyslal pod nos gotowca. Udowadnia to ze nie rozumiesz kompleksowosci niepodwazalnych zjawisk fizycznych. Nawet nie zadajesz sobie trudu aby zrozumiec podany przyklad z pokojem a wciaz krzyczysz za konkretnymi przykladami.

naprawde ciezko jest pogadac z kims o czym, ktory wklei fotke wykresu i plecie to samo co zostalo mu wprogramowane, ponadto stara sie powielac i udowadniac racje. Nie znasz zapewne prac prof. Podgorskiej , sp. prof. Brodzikowskiego, Prof. Klysika. Prof. Tlalka.

Zaznajom sie najpierw z zagadnieniami gospodarki termicznej atmosfery, bilansem ciepla ziemi i jego obiegiem, wymiany ciepla troposferycznego i zjawisk inwersji termicznych.

Jak nie bedziesz w stanie wytlumaczyc dlaczego wieje halny na Gubalowce i czemu w Krakowie na poludniowych przedmiesciach wzrasta temp o 2 stopnie w tym czasie to jak moge z toba dyskutowac o sprawach klimatu w rozmiarze globalnym? Chociaz bys dla przyzwoitosci zapoznal sie z lektura Chromowa, klimatologii swiata a ty porywasz sie za dryft kontynentalny.... :wallbash: Podejrzewam ze nie masz zielonego pojecia o tym ale moglbys sie rozeznac w tej tematyce idac za profesorem Dylikiem. Gdybym sie zapytal ciebie o orogenezy to pewnie polecisz na wikipedie bo terminologia bedzie ci obca.

Wiecej ci przyjacielu nie pomoge. Swietosci mozesz przeklamac ale ich nie zmienisz. Zawsze beda takie same. Ci co odkryli efekt cieplarniany 10 lat pozniej zweryfikowali o 180 stopni swoje wyniki, ale juz nikt ich nie sluchal. Machina poszla w ruch i konkretne zmiany gospodarczo polityczne. Uwazasz ze madrym wykladem to zmienisz skoro takich ktorzy mysla podobnie do ciebie sa miliony milionow?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor, ile razy trzeba ci tlumaczyc ze na klimat tyle bedzie mialo znaczenia ze jesli slonce go bardziej podgrzeje to bedzie on cieplejszy bo CO2 ciepla nie daje. Zrozum to raz na zawsze. Zgodnie z twoja zaleznoscia juz mielibysmy elektrocieplownie na CO2. Piszesz bzdury.

Chcesz napisac cos sensownego o co2 to ci podpowiem. Jesli bedziemy emitowac tyle co2 ze biologia ziemii tego nie przerobi (co jest mozliwe) to wyzdychamy bo sie udusimy z braku tlenu wraz ze wszystkimi istotami potrzebujacymi tlenu. Teorie ze sie usmazymy jak frytki opowiadaj dzieciom na dobranoc.

-----------

Dopytujesz o dowody naukowe, pomagam ci jak moge ale ty z lenistwa badz z postawy wlasnej stajesz okoniem i nie chcesz siegnac po nia a masz pod reka. Wolisz zeby ci ktos wylozyl kawe na lawe i wrecz wyslal pod nos gotowca. Udowadnia to ze nie rozumiesz kompleksowosci niepodwazalnych zjawisk fizycznych. Nawet nie zadajesz sobie trudu aby zrozumiec podany przyklad z pokojem a wciaz krzyczysz za konkretnymi przykladami.

naprawde ciezko jest pogadac z kims o czym, ktory wklei fotke wykresu i plecie to samo co zostalo mu wprogramowane, ponadto stara sie powielac i udowadniac racje. Nie znasz zapewne prac prof. Podgorskiej , sp. prof. Brodzikowskiego, Prof. Klysika. Prof. Tlalka.

Zaznajom sie najpierw z zagadnieniami gospodarki termicznej atmosfery, bilansem ciepla ziemi i jego obiegiem, wymiany ciepla troposferycznego i zjawisk inwersji termicznych.

Jak nie bedziesz w stanie wytlumaczyc dlaczego wieje halny na Gubalowce i czemu w Krakowie na poludniowych przedmiesciach wzrasta temp o 2 stopnie w tym czasie to jak moge z toba dyskutowac o sprawach klimatu w rozmiarze globalnym? Chociaz bys dla przyzwoitosci zapoznal sie z lektura Chromowa, klimatologii swiata a ty porywasz sie za dryft kontynentalny.... :wallbash: Podejrzewam ze nie masz zielonego pojecia o tym ale moglbys sie rozeznac w tej tematyce idac za profesorem Dylikiem. Gdybym sie zapytal ciebie o orogenezy to pewnie polecisz na wikipedie bo terminologia bedzie ci obca.

Wiecej ci przyjacielu nie pomoge. Swietosci mozesz przeklamac ale ich nie zmienisz. Zawsze beda takie same. Ci co odkryli efekt cieplarniany 10 lat pozniej zweryfikowali o 180 stopni swoje wyniki, ale juz nikt ich nie sluchal. Machina poszla w ruch i konkretne zmiany gospodarczo polityczne. Uwazasz ze madrym wykladem to zmienisz skoro takich ktorzy mysla podobnie do ciebie sa miliony milionow?

dobrze gada polać mu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta wracajac do technologii to zobacz przynajmniej w opisie co sie stalo z wynalazca


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ciężko jest też gadać z kimś kto zamiast przedstawić jakiekolwiek dowody mówi że mu się nie chce.

Też napiszę, że mi się już nie chce bo to jak grochem w ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 nie wiem czy slyszales o moim sasiedzie panu L.Lagiewce ktrory to zaslynal wynalezniem zderzaka, ktory zniknal tak szybko jak sie pojawil ;) ciekawsze jest to, ze pracowal nad jakims silnikiem, ktory to podobno zabral jakis urzad (wojsko?) i nakazal milczenie pod grozba wiezienia ;)

sa na tym swiecie rzeczy, o ktorym sie fizjonomom nie snilo :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Był też taki słynny radziecki naukowiec który nazywał się Nadprądow i on odkrył nadprzewodniki pracujące w temperaturze pokojowej [już w latach 20 - 20 wieku]. Niestety jego prace naukowe ukradł wywiad kapitalistycznej reakcji.

Radzieccy naukowcy prowadzili też badania nad starożytną moskwą.Nie odkryli żadnych kabli telefonicznych i na tej podstawie stwierdzili że starożytni mieszkańcy moskwy posługiwali się telefonami komórkowymi.

Ale w tej chwili nie chce mi się i nie mam możliwości bo jestem w polsce. Jak chcesz to pojedź do moskwy i poproś profesora Łomonowa o otwarcie radzieckiego archiwum w którym są ich prace. Niestety zostały one usunięte z internetu przez kapitalistyczną reakcję. Zresztą nie będziesz w stanie ich zrozumieć ze względu na to jak szerokie zagadnienie opisywali. Dlatego możesz wierzyć mi na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: Dobra Panowie nie kłóćmy się bo prawda leży gdzieś po środku. Szaraczki jesteśmy i tyle więc PRAWDY napewno nie poznamy.

New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja ci podalem nazwiska, wystarczy poczytac ich prace i troche ogarnac wiedzy. Wszystko bedzie jasne. Masz dostep latwiejszy niz ja. Skonczylem 15 lat temu studia, myslisz je jezdze po swiecie z tirem obladowanym literatura? Poczytasz, zaznajomisz sie z dziedzinami o tej tematyce a potem obalisz te wszystkie bzdury i mity powolujac sie na trendy polityczno ekonomiczne i bedzie fajnie.

Prowadzimy sobie dyskusje i mysle ze nawet fajnie wymienic sie pogladami ale trzeba troche sie wiedza podzielic zamiast tylko wymagac. Tymbardziej ze robisz sie uszczypliwy z braku argumentacji. Pamietaj ze ktos moze cie wiedza ukrzyzowac wiec nie polemikuj i nie odsylaj do moskiewskich dowcipow. Swiadczy to tylko o twoim podejsciu i jak traktujesz swoich rozmowcow.

O klimacie galaktycznym mozesz znalezc bardzo wiele nawet w internecie. Polecam zagadnienia przesuniec energetycznych.

W 2009 roku dzialacze "Project Camelot" odwiedzili Polske i dali 4 godz wyklad dotyczacy pewnych dziwnych spraw. Moglbys pominac wiele, bo z Twoim nastawieniem powiedzial bys ze to kolejne bajki ale tam pokazali jak fajnie zmienia sie klimat ukladu slonecznego na podstawie oficjalnych zdjec NASA i oczywiscie NASA wszystko potwierdzila. Powiem ci ze bylo to we Wroclawiu. Miales 4 godz jazdy samochodem z Warszawy, no moze 5 ale bylo warto zobaczyc lub posluchac. Skoro jestes tak oczytany i zdolny do wnoszacych dyskusji to zapytam, byles tam? Sadze ze nie, bo nie wiesz o czym ja tu wczesniej pisalem. Znowu przegapiles moment aby chociaz na 4 godziny ktos wyprowadzil cie z letargu politycznego.

Mozesz ignorowac wszystko i przyjac zasade niewiernego Tomasza. Ja wole isc naprzod i zaglebiac sie w sprawy sprawdzone a nie zaprogramowane, takze nanokaczor nie pogniewaj sie ale nie kupie dodatkowej oliwy do smazenia. Nie oczekujemy z rodzina wysmazania naszego gatunku przez co2.

chodi, tak slyszalem o panu Lagiewce. Postawil teorie Newtona na glowie. Jego rewolucyjny zdezak tak mi zaimponowal ze nawet z kolega probowalismu zrobic replike, ale wiesz diabel tkwi w szczegolach, nie dziala jak powinna bo nie znamy proporcji masy kola bezwladnosciowego i jej srednicy do masy calkowitej. Kapitalne zdjecia spadajacej windy i crash maluchem. Facet z podstawowym wyksztalceniem dawal wyklady fizykom inzynierii. Mysle ze nanokaczor jako inzynier i fachowiec zostalby zmiazdzony wiedza, bo profesorzy nawet nie bekneli. O ile pamiec mnie nie myli to pan Lagiewka wraz z synem i dwoma kumplami przeniesli sie do innego kraju bo polskie sluzby juz robil;y im wiele zlego.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - Panowie to wypijmy po .... i wróćmy do oglądania piękna natury morskiej " oczywiście kto może :-) "


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - Panowie to wypijmy po .... i wróćmy do oglądania piękna natury morskiej " oczywiście kto może :-) "

...a za to sie napije :wine:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala dyskusja przypomina mi klotnie dwoch impotenetow na temat ktory ma dluzszego.

Co z tego ze wiem to i owo jak i tak nie mam na nic wplywu. Cala ta ACTA scrakta, ropa, wybory do sejmiku.

W zyciu trzeba byc wolnym czlowiekiem, a co raz wiecej ludzi ma z tym problemy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba impotentowi to wszystko jedno czy ma długiego czy jak


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala dyskusja przypomina mi klotnie dwoch impotenetow na temat ktory ma dluzszego.

Co z tego ze wiem to i owo jak i tak nie mam na nic wplywu. Cala ta ACTA scrakta, ropa, wybory do sejmiku.

W zyciu trzeba byc wolnym czlowiekiem, a co raz wiecej ludzi ma z tym problemy

...hehe ale impotent z natury jest wolny...


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

klimat galaktyczny :rofl: z całym szacunkiem - doskonały żart. To się nazywa fantastyka naukowa do potęgi n - tej + 500 Znasz jakąś publikację w której ktoś opisał klimat naszej galaktyki? Jaki jest klimat w pobliżu czarnej dziury w centrum naszej galaktyki? Czy pada tam śnieg antymaterii?

lepiej mieć małego lecz bardzo ruchliwego niż dużego i ciamajdowatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej mieć małego lecz bardzo ruchliwego niż dużego i ciamajdowatego

Tia każdy mówi tak kto ma małego :-))

Cholera czy my tu mieliśmy rozmawiać o paliwie ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 nie wiem czy slyszales o moim sasiedzie panu L.Lagiewce ktrory to zaslynal wynalezniem zderzaka, ktory zniknal tak szybko jak sie pojawil ;) ciekawsze jest to, ze pracowal nad jakims silnikiem, ktory to podobno zabral jakis urzad (wojsko?) i nakazal milczenie pod grozba wiezienia ;)

sa na tym swiecie rzeczy, o ktorym sie fizjonomom nie snilo :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Pan Łągiewka i jego zderzak mają się dobrze.

http://www.pb.pl/251...erzaka-lagiewki

http://wolnemedia.ne...cie-nagrodzony/


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to panowie ze calej dyskusji wynika ze macie wiedze x plus jakiegos konika ktorego zglebiacie po nocach i kazdy z Was ma racje tylko nie umiecie wymienic sie spostrzezenami. A glownie chodzilo i o to ze bez siedzenia w lobby chocbym byl najmoadrzejszy, swiata nie zmienie - wiec po co sie tak spinac :coffee:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, nikt sie nie spina ale nie da sie wiedziec o czyms bez czytania. To tylko tyle.

nanokaczor:

http://www.sciencebits.com/ice-ages

czytaj, naucz sie a potem sie posmiejemy wspolnie. Moze i o tym sniegu co piszesz ale pomyliles pojecie synoptyczne. Do klimatu ma sie nijak.

Osobiscie zamykam temat, bo wystarczy wstukac na google haslo galaktyczny klimat lub pochodne tych slow i wszystko wyskakuje.

Dalsze spekulacje nie maja sensu. Zeby sie posmiac mamy juz taki dzial, prosze dowcipy tam kierowac.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to biopaliwo nie jest alternatywą? nanokaczor poczytaj o bioetanolu E85 który może być stosowany zamiast benzyny a poza tym daje jeszcze większego kopa, alternatywy są tylko jest to niewygodne dla molochów paliwowych


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Snakecharner nie mam problemu z pękaniem nogawek w spodniach za kolanem do obejrzeniu fotki xxx . Ale kiedyś słyszałem o kimś komu z tego powodu nogę urwało. Fakt ten obalił 3 prawo Newtona ale nie mam jednak na to żadnych dowodów tzn mam ale nie chce mi się szukać zresztą i tak nie zrozumiecie bo do opisu użyłem swojej własnej matematyki.

Biopaliwo otrzymane z "roślin uprawnych" nie jest alternatywą. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie aspekty takie jak wpływ na strukturę upraw na ziemi, konieczność wycięcia lasów, spadek żyzności gleb, emisję zanieczyszczeń do oceanów to się okaże że biopaliwa są gorsze od ropy. Już nie mówiąc o tym, że populacja ludzi na ziemi szybko rośnie i niedługo zabraknie ziemi do produkcji żywności...

Ciekawym tematem jest hodowla fitoplanktonu w reaktorach np na pustyni. Tylko problemem jest to w jaki sposób z fitoplanktonu wyprodukować paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji bo ogromne ilości resztek warzyw i innych odpadów roślin które wyprodukujemy a nie zjemy czy też zużyjemy są po prostu wyrzucane albo palone, a równie dobrze można z nich uzyskać etanol, metan czy jeszcze coś innego


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A to jest bardzo dobry pomysł. Produkcja etanolu hmmm spalanie etanolu to moim zdaniem marnowanie zasobów.

W Finlandii zbudowali wielką biogazownię. Smród podobno jest okropny [metan...] - mój znajomy tam był. Ale w sumie stoi ona daleko od zabudowań więc to żaden problem. Obok tej biogazowni jest elektrownia, w której spala się metan. Wcześniej zbudowali tam mniejszą biogazownię w której zaopatrują się samochody.

I to jest rozwiązanie o którym na śmierć zapomniałem :unworthy: Bardzo dobre rozwiązanie. Jak bym miał wolne kilka milionów to bym taką zbudował - to świetna inwestycja.

Są jeszcze "paliwa" z odpadów drzewnych, lub z odpadów drzewnych zmieszanych z polietylenem, polipropylenem itp Można też spalać słomę ale spalanie słomy powoduje ponoć dużą emisję chloru i dlatego nie jest to dobre rozwiązanie. Spalanie śmieci w wysokiej temperaturze też jest źródłem energii. Z tym że to nie są alternatywy dla ropy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyscie zapoznali sie chociaz z malym rabkiem free energy to wiedzieli byscie ze wszystkie inne nawet darmowe jak niektorzy twierdza zrodla energii wymagaja nakladu pracy ciaglej i naruszania ecosystemu troposfery. Free energy idzie calkiem nowa droga. Juz sa dosc zadowlajace rezultaty o 100% powtarzalnosci wykorzystujace energie sily grawitacyjnej ziemii oraz jej elektrostatyki.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.