Skocz do zawartości
luft

Falowniki/Cyrkulatory porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odstresowania postanowiłem dla dobra ogółu zrobić takie fotograficzne porównanie falowników jakie miałem pod ręką. Jak znajdę czas to dorzucę opis wymiarowy, póki co stosunek wydajności do watów myślę, że Was ucieszy. Zachęcam do wrzucania również porównań innych falowników. Pozdrawiam. Mariusz

p.s.

Fotke naznaczyłem znakiem wodnym, zeby komus nie przyszło do głowy przeklejanie częsci foty do ogłoszenia w targowisku :smoke:

gallery_11089_1427_6297.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym wdzięczny gdyby tez były oznaczenia które z nich są ciche a które głośne :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob@

Co do JVP to rzecz względna... niska cena to jedno... wielu zastanawia się nad ośkami - czy metalowe, czy porcelanowe, czy wsadzić z włókna... obecnie np JVP 100 i 200 mają wirniki z porcelanowymi wkładkami i dobrze pracują, cicho z metalowymi ośkami. Wiele JVP potrzebuje (podobnie jak niektóre tunze) czasu na "dotarcie". Włączają się czasami też lewe obroty, dlatego do wave boxa się nie nadają. Wiele razy problem glosnosci mozna wyeliminowac poprzez wyjęcie ośki, wirnika i ponownym spasowaniu wszystkiego do kupy, jesli chińskie rączki z pośpiechu nie wykonały tego idealnie. Takie są fakty.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że JVP 102 na magnesie jest fantastyczną pompą. Stosunek ceny do wydajności jest powalający. Przy odrobinie szczęścia dostaniemy produkt z dobrą kulturą pracy za cenę dwóch konserw turystycznych.

Co do reszty to Aquael 10000 ma problem z wirnikami-rdzewieją i pompa blokuje się. Oddałem 3 pompy na gwarancji. Na szczęście producent wymienia bez słowa. Na plus to regulacja obrotów, magnes i to że jest cicha od razu. Na minus to jej wymiary. W swojej cenie też nie widzę konkurentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jvp 100 i w porównaniu do jvp 101 za często startują w drugą stronę, fajne są bo są mniejsze ale ich wydajność to niestety porównywalna do koralia 1 która miałem razem z nimi. Jvp 101 pod tym względem są mocniejsze. Miałem je zarówno na ośkach ceramicznych i metalowych, przez rok nic nie zardzewiało i cicho chodziły.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP 200 cicha energooszczedna nadaje sie do nano zbiorników. Zaa te pieniadze naprawde warto. Czasem wirniki zaskakuja odwrotnie, ogólnie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która można uznać za najbardziej ciche? Mam chińszczyznę i różnie z tą ciszą ...


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael 2600 jest ok,10000 padł mi po kilku miesiącach(rozleciał się wirnik).Zagubiłem gdzieś paragon więc zamówiłem nowy wirnik niestety okazało się że środek też spalony,tylko zasilacz wytrzymał,sieczka nie polecam.Teraz mam 2 jvp 201 i jestem zadowolony.Jedna kosztuje mniej niż sam wirnik do Aquaela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael 2600 jest ok,10000 padł mi po kilku miesiącach(rozleciał się wirnik).Zagubiłem gdzieś paragon więc zamówiłem nowy wirnik niestety okazało się że środek też spalony,tylko zasilacz wytrzymał,sieczka nie polecam.Teraz mam 2 jvp 201 i jestem zadowolony.Jedna kosztuje mniej niż sam wirnik do Aquaela.

aqual ma 2letnia gwarancje i często po ludzku podchodzi. Zwlaszcza jesli zgubiles paragon a masz gwarancje to na niej widniej data produkcji i oparciu o ta date spokojnie mozna prosic o usuniecie usterki... kurier UPS na koszt producenta... w 3 dni robocze problem mamy rozwiązany. W porownaniu do kłopotów jakie przeżywa wielu morszczaków z czasem oczekiwania na realizacje zachodnich gwarancji... 3 dni to bajka!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aquaelu też poleciały mi oba zasilacze. Wymieniłem na inne we własnym zakresie. Potem, po jakiś trzech miesiącach, pompki nie chciały ruszyć po wyłączeniu (obie naraz!). Faktem jest, że Aquael wymienił od ręki i bez słowa (mimo, że sam wymieniłem wcześniej zasilacze). Dobrze to świadczy o serwisie, niestety produkt nie najlepszy. Słyszałem, że mają go dopracować i będzie nowa wersja tych pomp (dot. 10000).

Edytowane przez taszyn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Aquaela jest idealny. Praktycznie robię za testera ich pomp. W sumie wysłałem im co najmniej 10 szt, tych 10000 l/h, w różnym stanie. Zawsze wracały nowe. Na chwilę obecną zostały do poprawy tylko magnesy w wirnikach. Nowe pompki już się nie zacierają od przegrzania. Jak coś to przesyłkę adresujcie do p. Krupińskiego z serwisu.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem swój zbiornik na jvp 101 i jvp 102. Po półtora roku jvp 101 zwyczajnie przestała działać, ale biorąc pod uwagę jej cenę to wymiana nawet co rok to żaden problem;) Obecnie posiadam 2x jvp 102 z tym, że jedna pracuje na ośce ceramicznej (pękniętej, ale działa;p) a druga na metalowej i z obiema nie ma jak dotychczas większych problemów :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do A.2600 to od jakiegoś czasu działa bez zarzutu, przede wszystkim cicho. Dziś przyszły do mnie dwie JVP-102. Pierwsze co zrobiłem to odłożyłem gwarancję w bezpieczne miejsce. Zobaczymy dziś jak w aqua zachowa się to urządzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam JVP101 i JVP200, obie bezgłośne od początku. Niestety ostatnio jedna z pompek w JVP200 skończyła żywot(druga działa idealnie) nie wiem z jakiej przyczyny, nagle zaczeła głośno działać i po wyłączeniu już się nie podniosła. Oczywiście dość częste załączanie na wstecznym biegu, no i przyssawki do d...y, tylko z magnesem.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj instrukcja serwisowania w aquaelu smile.gif

1. Dzwonimy do serwisu Aquaela pod numer 22 6447616 wew. 138. - nie jest to konieczne

2. Przesyłkę należy wysłać kurierem DHL na koszt odbiorcy. W serwisie otrzymamy kod klienta DHL 2342605.

3. Poprzez www.dhl.com.pl zamawiamy kuriera. Musimy podać kod klienta (odbiorcy) oraz jego kod pocztowy 02-849.

4. Przychodzi kurier, z którym wypełniamy dowód nadania. Jako adres wysyłki wpisujemy: AQUAEL, ul. Krasnowolska 50, 02-849 Warszawa.

5. Na paczce piszemy pisakiem Reklamacja, a w środku dajemy gwarancję oraz adres na który paczka ma zostać odesłana.

6. W 3 dni robocze mamy zrealizowaną gwarancję w domu (kurier)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem JVP 200 i 102. Obie pompy miałem po dwie sztuki. Mogę powiedzieć, że na cenie zalety tych pomp się kończą. Pompy są ciche jak się trafi, jak nie to są głośne. Pompy może są i wydajne zgodnie z tym co podaje producent, ale kultura tworzonego przepływu pozostawia wiele do życzenia. U mnie robiły po prostu bałagan bo notorycznie dźwigały piasek i to zawsze z niewielkiej powierzchni dna. Ustawianie trwało kilka godzin po to zaraz się przestawiły przez marne mocowanie. Mocowanie na przyssawki pomyłka, a magnesowe tyle lepsze, że pompa nie odpada. Za to wystarczy czyścikiem lekko puknąć, nawet Tectus je przestawi, by znowu dźwigała piasek. Odkąd stosuję Tunze (fakt że 8 krotnie droższe), ale za to poza czyszczeniem ich nic nie robię. Co więcej po czyszczeniu wkładam, mniej więcej w to samo miejsce i nic złego się nie dzieje.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu z zapytaniem które pompki są najbardziej ciche? Ja mam jvp i jedna już szwankuje (po 4 miesiącach) a do tego chodzą dosyć głośno, no chyba, że nie miałem porównania z innymi. W każdym razie dla mnie za głośno i zaczynam się rozglądać.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 3 lata pompki JVP-1, 2 szt. na przyssawkach z ośkami ceramicznymi. Pracują bezbłędnie ale były głośne od początku.

Zastosowałem do nich b. proste amortyzatory i są b.ciche, tylko wydłużył się ich wymiar o ok. 1,5 cm.

Aquael – 2600 użytkuję od początku jak się tylko ukazały w handlu. Jest cicha i wydajna.

Ośka metalowa nie koroduje. Ogólnie pompa jest super.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz a mógłbyś opisać te amortyzatory bo u mnie też buczą ale są dopiero dwa tygodnie

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozciąłem wężyk silikonowy i wyciąłem kółka które umieściłem pomiędzy magnesem a szybą i jest cicho.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja mam na przyssawki,więc jak macie jakiś patent to z chęcią zastosuję :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz a mógłbyś opisać te amortyzatory bo u mnie też buczą ale są dopiero dwa tygodnie

Pozdrawiam :welcome:

Oczywiście że mogę.

Z litej gumy o grubości 8 - 10mm wycinasz pasek o szerokości ok.15 do 20 mm i długości ok.50-60 mm.

Końce paska można zaokrąglić.

Na obu końcach paska nawiercamy lub wypalamy dwa otwory, o takiej średnicy aby pasował do nich bolec łączący korpus pompy i korpus przyssawek.

Rozłączamy oba te korpusy i na pozostawiamy w korpusie pompy bolec wciskamy jeden otwór wspomnianego paska gumy .

Podobny bolec do pozostawionego w pompie wykonujemy z pręta PP,PCV lub PE.

Dorobiony bolec wciskamy w otwór w korpusie przyssawek oraz w wolny otwór z drugiej strony gumowego paska.

Amortyzator gotowy. Jego wygląd ma przypominać stylizowaną literę „ Z”

Urządzonko proste jak świński ogon.

Pompa trochę mocniej drga ale jest zdumiewająco cicha.

Cały dowcip polega na tym aby guma była elastyczna i niezbyt twarda, guma z kordem w środku nie nadaje się.

Będzie mi miło jeśli komuś ten opis się przyda. U mnie to ustrojstwo pracuje od 3 lat i się sprawdza.

Pozdrawiam. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotę bo za tępy jestem żeby to sobie wyobrazić :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.