Skocz do zawartości
imperator

Słone Imperium

Rekomendowane odpowiedzi


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mission impossible, dlatego będę się przyglądał. Niedawno puściłem w obieg podobny litraż i powiem ci, że budżet mocno niedoszacowany. Oświetlenie? według mnie do bani, choć może i dobrze świeci na oko. Po za tym czy rzeczywiście parametry są takie jak pisze producent? Przecież to zamiennik dla lamp oświetleniowych, zamiennik prądożerczych halogenów do oświetlania podwórek, parkingów, placów itd. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, przepraszam, ale to też straszny kit.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, przepraszam, ale to też straszny kit.

Za takie pieniądze nic lepszego nie kupi a na pewno będzie lepsze od tych halogenów , mam Chińczyka tylko 150W, i jestem zadowolony. Jakbym miał 3000zł na lampę to pewnie kupiłbym Pacific Sun Black Python. Ale nie mam więc kupiłem za 700zł Chińczyka, a jak liczyłem to DIY wyszłoby więcej.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa o podobnych parametrach na cree składa się z 6-ciu modułów 6-cio diodowych. Jej budowa to koszt ok 1200 zł, a żre i 30% prądu mniej, z chińczykiem nie trzeba się użerać, a dorobienie do niej pełnego sterowania to pestka.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet bardzo optymistyczny. Na waciki starczy rofl.gifale nie na akwa 800 l., nawet bez życia.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych 7 tys nie będę pisał, bo wszyscy już ci napisali. Dodam tylko, ze mnie 220 l w obiegu tyle wyszło bez skały i życia, nie wliczając w to chłodziarki, którą mam ze słodkowodnego i wymiany odpieniacza, bo ten tańszy był do d...y.

Ale co do lampy to rzeczywiście można zaoszczędzić. Swoją zamówiłem w Andrychowie, 100 W diody CREE. osobne załączanie, oraz regulacja białych i niebieskich, do tego oświetlenie nocne, cena coś ponad 800 zł, mam fakturę.

Jedynie wygląd raczej przemysłowy, u mnie schowana w koronie wiec bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, przestańcie zrzędzić, ja odpaliłem 400kę za parę stówek. Fakt, że miałem zbiornik i oświetlenie z rośinnego, (świetlówki dostałem gratis od akvariusa) ale trzeba było zrobić sumpa (70zł), kupić odpieniacz 350zł, pompę obiegową za 45zł i dwa cyrkulacyjne chińczyki (po 40 zł). Do tego hydraulika jakieś 50 zł. Razem 600zł. To, że ktoś na podobny litraż wydał 10 tysięcy złotych to jest jego indywidualna sprawa. Do sierpnia jest trochę czasu, na razie robię stelaż i szkło na światło jest jeszcze czas, więc cierpliwości, na pewno będzie dobre.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie świeci jak HQI ale niedawno na ebayu pojawiły się takie żarówki LED i ciekaw jestem czy to ma szansę powodzenia.

http://www.ledpacific.com

http://www.ledpacifi...ting-LED-Bulbs/

niedawno? u mnie swieca prawie od poczatku. dwie takie mam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@Tester: Wygląda na to, że dawno. Przyznaje, że wcześniej nie widziałem dlatego dla mnie niedawno :)

Ładnie świecą nad twoją 50tką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też z racji niezbyt wielkich funduszy oszczędzałem to tu to tam na niektórych gadgetach ale... To światło jest naprawdę do bani... Osobiście widziałem naprawdę dobrze wykonaną lampę LED DIY 300W za 2k sterowaną poprzez bluetooth- po co więc bez sensu kombinować?? Poza tym jeżeli mówisz, że budżet nie może ulec zmianie to zmniejsz powiedzmy o te 250l rozmiar akwa i bedzie po klopocie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie takie wystarcza ? a raczej nie za jasno ?

ps. co oznacza "Warranty:2 years" ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, do morskiego 840l to jeszcze trzecia co najmniej, i jeśli sps to raczej wysoko.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gapa ze mnie ! zamiast " ciemno" napisałem" jasno " sorki ,a co z tym "Warranty" ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 2 lata


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, do morskiego 840l to jeszcze trzecia co najmniej, i jeśli sps to raczej wysoko.

Muszą iść 4 lampy, bo baniak będzie szeroki na 240cm. W środku szerokości będzie pewnie wzmocnienie a halogen nad wzmocnieniem to pieniądze w błoto.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my piszemy o tych chińczykach z linku, a nie o kiblowych oświetlaczach... :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą LED-y a jakie (cree, chińczyki czy inne) to się okaże później. Dzięki za wypowiedzi, mam teraz jasność w temacie.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki zbiornik jak mój (250x60x60) na forum Tanganiki, fota zaczerpnięta z serwisu Tropheus.com.pl

Wiem, że jest teraz moda na kostki ale może kiedyś przyjdzie na kiszki :thumbup:

Szkło ma 2 wzmocnienia poprzeczne, więc będą 3 lampy/halogeny. W tym miesiącu robię stelaż, w następnym będzie baniak...

post-11401-0-12342400-1329743057_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tu cicho, ale szykowałem fundusze ;)

Szkło jest już zamówione, 240x60x60, będzie przód optiwhite, reszta guardian. Dwa wzmocnienia poprzeczne oraz dno dzielone w miejscach podpór.

Stelaż profil 40x40x3 jak na rysunku - będę go robił w tym tygodniu. Naturalnie krótszy o 18mm z każdej strony tak, aby obudowa z płyt była zlicowana ze szkłem.

Sump 160x50x40,

Pierwsza komora na odpieniacz - tu wybór padł na Octopusa sss 5000 lub 6000

Środkowa komora to naturalnie refugium, mikser wapna (i reaktor o ile pójdę w sps-y)

W ostatniej komorze z pompą NewJet 4500 automatyczna dolewka na pływaku od spłuczki klozetowej :harhar: połączona z mikserem wapna.

Jedyny minus - po zalaniu zbiornika nie będzie można wyciągnąć już sumpa, bo jest na styk, inaczej numer z automatyczną podmianką by nie wyszedł.

Podmianka wody będzie się odbywała następująco:

1) wyłączenie pompy obiegowej i odpieniacza - sump napełnia się do ok. 140-150 litrów

2) mała pompka w sumpie wypompowuje prawie całkowicie nadmiar wody z sumpa i środkowej komory prosto do kanalizacji

3) druga pompka zalewa świeżą solanką sumpa ze 120 litrowej beczki za ścianą, w kotłowni.

4) uruchomienie pompy obiegowej z odpieniaczem

Całość powinna zająć 5-10 minut o ile wszystko dopracuję oczywiście :smoke:

Kwestia światła i korony jest jeszcze otwarta ale jak zbiornik będzie już napełniony wodą to pewnie coś się wykluje.

To tyle na razie, jak będzie stelaż to wrzucę foty.

Kalkulacja kosztowa na chwilę obecną - 6300 bez oświetlenia i korony :realmad:

post-11401-0-86536600-1334528072_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szalejesz powodzenia :thumbsup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akvarius, dzięki za wsparcie duchowe i cenne rady.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stal już jest, trzeba teraz przyciąć, pospawać i pomalować.

post-11401-0-93615400-1335022531_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja SRO - 5000INT bo ten ma pompę na zewnątrz tuby przez co jest więcej miejsca dla piany, ale nie wiem czy wejdzie do sumpa (powinien się zmieścić).


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.