Skocz do zawartości
pomidor1

Sklepy WROCŁAW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, wczoraj kupując witaminy dla mojego pupila Tadzika (Legwana) w sklepie Kakadu przy Koronie na Krzywoustego, zauważyłem że powoli ruszają też z morszczyzną. Mają kilka rybek trochę krewetek i korali.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni juz z morszczyzna ruszaja ponad 3 miesiace

Rozmawialem z kierownikiem sklepu i wg niego nie beda stoswac zadnej fultracji itp itd.

Tlumaczyl sie brakiem miejsca. Twierdzi ze wystarczy im sama podmiana wody. Troszke im to zajmie... :)

bombsheep pozdrawia mobilnie ;)


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni juz z morszczyzna ruszaja ponad 3 miesiace

Rozmawialem z kierownikiem sklepu i wg niego nie beda stoswac zadnej fultracji itp itd.

Tlumaczyl sie brakiem miejsca. Twierdzi ze wystarczy im sama podmiana wody. Troszke im to zajmie... :)

bombsheep pozdrawia mobilnie ;)

Co do filtracji to faktycznie, nie posiadają odpowiedniej. A co do morszczyzny to już ją mają, zakupiłem u nich jakieś 3 dni temu salariasa i mandaryna.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z cenami?

bombsheep pozdrawia mobilnie ;)


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w miarę, za rybki co kupiłem po 70 zł. Krewetki od 40 do 100 zł, homar 140 zł, Generalnie ceny podobne do sklepu Belio. Co najważniejsze, jak na razie, jedzące i z wyglądu zdrowiutkie.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie co do trzmela, byl ktos moze ostatnio, bede za kilka dni we wrocku i chcial bym kupic mandaryna, krewetki czyszczace i nassariusy, mieli te zwierzaki na stanie??

Pozdrawiam


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie co do trzmela, byl ktos moze ostatnio, bede za kilka dni we wrocku i chcial bym kupic mandaryna, krewetki czyszczace i nassariusy, mieli te zwierzaki na stanie??

Pozdrawiam

Witam,

byle tydzien temu w trzmielu, mandarynow nie widzialem. Krewetki byly, slimaki tez. Najlepiej zadzwon do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Trzmiel bodajże dzisiaj ma dostawe morszczyzny, a i

Sklep IKOLA ul. Orzechowa 35 we Wrocławiu rusza powoli z morszczyzna maja fajny oddzielny "pokój" zalany słona woda narazie same rybska ale juz niedlugo bedzie cała reszta bo ow pokój pare ton wody zmieści, jednym słowem wyglada to wszystko bardzo obiecująco i szykuje sie konkurencja dla Trzmieli i Belio :-)


eb57849b78df468d7bacbce28b19e387u1595a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TM8671 nie zapominaj o Kakadu kolo Korony, tez od niedawna morszczyzne maja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kakadu się trochę rozbujała morszczyzna.

post-7963-0-86482100-1410100001_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie we Wrocławiu kupie żywą skałę która jest żywa a nie jak kupiłem w belio gdzie nie ma nawet robaczka żywego była 1x Aiptasia.... ludzie mają kraby w skale a tu nic

Edytowane przez Quest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też po dostawie skały w Trzemielu na Rogowskiej.


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą skałą we Wrocławskich sklepach jest tak że tak naprawdę ona żywa była przed wysuszeniem hehehe....ogólnie żywą skałę nazywają żywą bo się moczy w wodzie z ich zbiorników...nigdy nie dostałem ze skałą żadnego życia...jak widzę tematy że z erybki ktos dostał dzikusa ze skałą czy zoa rosną im to zazdroszczę...Ogólnie NIE polecam kupowania skały w Wrocławskich sklepikach.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak pojechałem do trzmiela pokazali mi akwarium i mogłem sobie sam wybrać skałę wybrałem zapłaciłem jest już w mojej małej solance i mam 2 rozgwiazdy takie 1 cm własnie chodzą po ścianie akwarium na kawałkach widać życie czyli jakieś białe i czerwone malutkie krzaczki nie wiem co to skała od 10 minut w zbiorniku więc dam jeszcze znać i zobaczymy co z tym krzaczków wyrośnie jak coś napisze w porównaniu z belio to istne zoo i fajna bo ma masę otworów a nie kamień 2 kilo z 3 dziurami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, faktycznie ładniejszej skały niż w śląskich sklepach i oczywiście na odwiedzinach w Markach nie widziałem. Ja kupiłem w Poznaniu w hurcie 60 kg. sam odgazowałem u znajomych w sumpie i porównywalnie faktycznie idzie kupić tanio piękne duże kawałki w polsce.

To co masz to pewnie:

czerwone - makroglonik

rozgwiazda - asterina (chcesz przyjedź do mnie, możesz łapać ile ci się żywnie spodoba :D)

białe nie wiem ciężko z twego opisu te krzaczki rozpoznać, za parę dni jak ruszy w niej wszystko cyknij zdjęcia i zamieść na forum.

Pozdrawiam nowego posolonego z okolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem wczoraj po miesięcznej przerwie w galerii ARKADY, widać znaczną poprawę.Jest trochę ryb i krewetet.

Kupiłem krewetkę Lysmata debelius w przyzwoitej cenie -90 zł.( Na allegro 90-100 zł.)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał np Białobrodego w dobrej cenie to wczoraj widziałem w IKOLA,doszło tam do nich też sporo korali w dobrych cenach.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Belio powiekszaja morszczyzne.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem 3 tygodnie temu żywą skałę w Trzmielu - fajne kawałki, porośnięte glonami wapiennymi. Po wrzuceniu do akwarium wylazły wężowidła i pojawiły się różne inne stworzonka, czerwone glony. Każda dostawa jest inna i nie ma gwarancji, że coś dostaniemy w "gratisie" ze skałą ale czasami to i lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie IKOLA fajna murenka jest http://pl.reeflex.ne...na_quaesita.htm czarna.

Edit":Orientuję się ktoś gdzie we WRO dostanę wundermani,albo kaukentali?W trzmielu byłem ale mają takie mikro 1 cm...tylko.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez urosna.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez urosna.

Pozdrawiam mobilnie

Ale 65zł kosztują


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep stacjonarny. Jak bys chcil zamowic np 2 szt to cena z przesylka wyjdzie podobna. Cos za cos :). Przynajmniej wiesz co bierzesz.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bywałem w kilku sklepach to moje zdanie według obserwacji i odczuć .

1.Trzmiel-najlepsza obsługa (chłopaki zawsze mają dużo roboty ale zawsze doradzą, fajna atmosfera) duży wybór ceny życia średnie

2. Ikola-obsługa jest ok ale do jedynki daleko..Nie podważam wiedzy, piszę o obsłudze. Ceny najlepsze z trójki , szczególnie życia

3. Kakadu tutaj jest tak sobie, z obsługi jedna osoba wie o co chodzi która opiekuje się ich morszczyzną i nie zawsze bywa. Generalnie ceny najwyższe korale, sprzęt.. jednak pozytywnie zaskoczył mnie wybór mają dosyć sporo życia, ryby w porównywalnych cenach do konkurencji ale zszokowała mnie np. zebrasoma scopas za 79 zl na plus oczywiście

W belio nie byłem ale na pewno się wybiorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.