Skocz do zawartości
pomidor1

Sklepy WROCŁAW

Rekomendowane odpowiedzi

W kakadu już kilka razy mieli pokolce w niezłych cenach, tylko nie wiem czy to nie wynika z chęci sprzedaży zanim ryba padnie z powodu ospy. Jakiś czas temu mieli xanthurum za 350zł co też było niezłą ceną, ale takiej ilości białych kropek na jednej rybie jeszcze nie widziałem. Była odłowiona w szczepkarium, a obok stał baniak pełen krewetek czyszczących. Nie wiem na ile krewetki mogły by pomóc, ale warto by próbować coś zrobić. Przy kolejnej wizycie w osobnym zbiorniku pływał jakiś ustnik, który też już nie wyglądał za dobrze i 3 decory bez płetw.

Jednak po przesiadce na większy baniak kupiłem u nich błazenki, apogony, garbika, pseudoanthiasy, mandaryna i wszystkie mają się doskonale.

Jeszcze taka generalna uwaga, która pewnie dotyczy też innych sklepów. Ryby dobrze jest aklimatyzawać dosyć długo, bo w niektórych baniakach mieli dosyć niskie zasolenie 1,019


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo korali dojechalo do sklepu Ikola i maja jajo rekina .


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos chcial, szukal fajnego zoltka to wczoraj swojego zawiozlem do Ikoli. Jest to M ladniutka grubiutka wszystko jedzaca ( za nori i mysis to da sie obrac), wyplywany ponad rok w moim zbiorniku razem z veliferum ale odkad trafila xanthurum nie mogly sie dogadac. Zapadla decyzja ze niestety zoltek dostaje nakaz eksmisji. Tak wiec zolty do zobczenia w ikoli plywa w zbiorniku z koralami. Pozdrawiam.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś chłopaków w Trzmielu. Są po sporej dostawie życia: m.in. miękkie, LPS i ryby

ps. od dziś w dużym pływają sobie: Sohal, Białobrody i Xanthurum

Edytowane przez sebkar (wyświetl historię edycji)

ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany to musze po mrozony skoczyc.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem wczoraj w Beolio i życia morskiego nie ma i chyba jeszcze długo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W belio maja jakies wielkie reorganizacje :) Puste regaly szykuja podobno pod cos wiekszego.

Pozyjemy zobaczymy.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma czy miał? Oni chyba się już zwinęli :( (tak przynajmniej gdzieś na forum było)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to spoko ;) dzięki wielkie. W sumie strona ich dalej wygląda jako tako, ale że się zawinęli to jakoś mnie to nie zaskoczyło. Na stronie www żadnych konkretnych informacji nie uświadczysz, na maile nie odpisywali i telefonami też się raczej nie interesowali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kakadu już kilka razy mieli pokolce w niezłych cenach, tylko nie wiem czy to nie wynika z chęci sprzedaży zanim ryba padnie z powodu ospy. Jakiś czas temu mieli xanthurum za 350zł co też było niezłą ceną, ale takiej ilości białych kropek na jednej rybie jeszcze nie widziałem. Była odłowiona w szczepkarium, a obok stał baniak pełen krewetek czyszczących. Nie wiem na ile krewetki mogły by pomóc, ale warto by próbować coś zrobić. Przy kolejnej wizycie w osobnym zbiorniku pływał jakiś ustnik, który też już nie wyglądał za dobrze i 3 decory bez płetw.

Jednak po przesiadce na większy baniak kupiłem u nich błazenki, apogony, garbika, pseudoanthiasy, mandaryna i wszystkie mają się doskonale.

Jeszcze taka generalna uwaga, która pewnie dotyczy też innych sklepów. Ryby dobrze jest aklimatyzawać dosyć długo, bo w niektórych baniakach mieli dosyć niskie zasolenie 1,019

Dobrze wiesz, że ta xanthurum miała kropy z powodu stresu po przesiadce, kropy momentalnie zeszły, a ryba poszła i zyje szczęśliwa w nowym baniaku.

Ceny nie są niskie z powodu chęci szybkiego wypchnięcia, bo zasada jest taka, że ryb które są poniżej tygodnia, się nie sprzedaje (chyba że klient wyraźnie sobie tego zażyczy, na własną odpowiedzialność). Jeśli ryba nie jest rozkarmiona, albo kondycyjnie niedomaga, nie jest w ogóle sprzedawana.

Pozdrawiam, były pracownik Kakadu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był może ktoś w KAKADU w koronie? Mają coś z morskiego teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś nowy salon otworzył się na ul. Skarbowców,ale jeszcze nie byłem nie wiem co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na skarbowców? Gdzie? Adres dokładny proszę.

W sobotę otwarte? :)

Już znalazłem 100 metrów od mojego domu :p

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na skarbowców? Gdzie? Adres dokładny proszę.

W sobotę otwarte? :)

Już znalazłem 100 metrów od mojego domu :p

Maciek , to jak masz tak blisko, to napisz ,co i jak,bo pewnie zaglądniesz na czasie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarboeców 89A praktycznie na samym końcu ulicy.

Byłem tam dzisiaj, najlepiej dojechac tam od Krzyckiej (skarbowców dzieli na pół szeroki pas błota. W połowie ulicy krzyckiej jadąc od centrum w kierunku bielan skręcamy w prawo, do końca i w lewo)

Jeżeli jeseśmy w części skarbowców , która bezpośrednio łączy się z krzycką blisko pętli tramwaju 17, to źle jesteśmy. Trzeba się cofnąć.

Miła Pani dała mi ulotkę z adresem argusakwarystyka.pl

Są w trakcie przenoszenia i powiedziała, że zamówienia realizują normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec to Argus z Wolowa, jak ceny, drodzy sa?, kiedys za litr wody RO liczyli mi po 2 zlote :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

Bede w najblizszy poniedzialek/wtorek i zastanawiam sie co warto odwiedzic.

Moze ktos z Wroclawia akurat pozbywa sie czegos ciekawego z SPS/ryb.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z Wawy to lepiej nie patrz co mamy we Wrocławiu :wallbash:


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o dolnośląskim to choćby Paweł z Aqua-Koral i CoralHouse z Bielawy. U tych drugich nie byłem, ale dobre rzeczy czytałem/słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

W związku z tak "mega rozwiniętym" rynkiem akwarystyki morskiej we Wrocławiu może ktoś planuje w najbliższym czasie wypad do erybki w Zabrzu? Chętnie bym się podczepił, dorzucam się do benzyny i wezme udział w kosztach ewentualnej autostrady więc i jadącemu się bardziej opłaci i może wszyscy będą zadowoleni :) Jak coś to PW może uda się jakoś sensownie ugadać :)

Pozdro

Gott

Edytowane przez Gotterdammung (wyświetl historię edycji)

-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Trzmielu , z ryb to prawie nic, korali jak na lekarstwo. Chciałem kupić piasek -od dwóch dni nie ma.Jest ok tylko trochę drogo , takie moje odczucie.

Pojechalem do Balio, tylko źle spojrzałem na www i pocałowałem klamę bo od pół godziny zamknięte :( szkoda - nie mam zdania

Skarbowców = weź kasę i zapomnij , chyba ,że klient upierdliwy i się upomina, chciałbym polecić ale nie mogę. Dwie operacje i dwie skopane


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez chwilę jest Argus Aqua Design na ul. Skarbowców 89A/A. Właściciel naprawdę SPORO wie o akwarystyce morskiej - to jego pasja i hobby od wielu lat. Dzięki niemu zacząłem swoją przygodę z akwarium chociaż to tylko Reefmax :) Sklep prawdopodobnie za chwilę przenosi się na Krakowską.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez chwilę jest Argus Aqua Design na ul. Skarbowców 89A/A. Właściciel naprawdę SPORO wie o akwarystyce morskiej - to jego pasja i hobby od wielu lat. Dzięki niemu zacząłem swoją przygodę z akwarium chociaż to tylko Reefmax :) Sklep prawdopodobnie za chwilę przenosi się na Krakowską.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może i wie ale w bardzo dziwny sposób przekazuje ją klientom.

Ceny kosmiczne (pewnie nie wszystkie ale niektóre).

Mimo iż mam do nich 100m to byłem tam dwa czy trzy razy i na razie się nie wybieram (może się kiedyś przejdę podejrzeć czy coś się zmieniło).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.