Skocz do zawartości
Maciekelkk

BLAU 180L EŁK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Nareszcie akwarium jest już w domu, w dniu wczorajszym tj. 18.04.12 otrzymałem skała, która byłem zmuszony utrzymać w misce ze słona woda oraz pompą cyrkulacyjna i grzałka już po dwóch godzinach ze skały pojawiła się aiptasia, która po próbie usunięcia schowała się w skale była za szybka.

Dzisiaj 19.04.12 Zacząłem zalewać akwarium RO+D1, mam nadzieje, że ok. godz. 23 mam nadzieje rozpocznę proces zasolenia, w dniu jutrzejszym chciałbym w takiej kolejności dołożyć żywy piasek, na który ułożę skalę, skała będąc w solance została troszeczkę przepłukana.A ze względów na dużą ilość płaskich kawałków w takiej kolejności chciałbym to zrobić.

Proszę o komentarze czy ta kolejność jest dobra...Lub do przyjęcia....

post-11317-0-87102900-1334844170_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,ułóż sobie najpierw skałę potem wsypuj piasek,szkoda że nie załatwiłeś sobie wody z działającego zbiornika,30 km od siebie masz piękny zbiornik Andrzeja(andrniew)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ponownie ...

Tak jak myślałem ok. godz 23 akwarium zostało zalane wodą zasolone ( Reef Crystals). W dniu jutrzejszym będę układał skałę , dołożyłem kilka zdjęć , nie wiem czy dobrze ustawiłem odpieniacz , na razie wygląda to tak ...

Uwagi i rady mile widziane . POZDRAWIAM Maciek....

post-11317-0-05813000-1334870809_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, pomyśl nad problemem z temp. wody. Jak się domyślam pokrywa ma światło HQI 150W w zamknięciu więc może być problem. Jak już gdzieś wcześniej pisałem u mnie to samo oświetlenie które wisi nad akwarium ok 30 cm. podnosi temp. wody o ok 1-no może 1,5 st. w ciągu 9h. Może być tak że temp wzrośnie Ci o jakieś 3-4 st.-może więcej, więc z powiedzmy 24 st. podniesie Ci w krótkim czasie do 27-może 28 a to już problem. Nie wiem, może da się ogarnąć jakieś dodatkowe chłodzenie wody...I jeszcze coś, ceramikę i tzw. biokulki wywal, ja po uwagach kolegów z forum to zrobiłem. Stosuję węgiel i niestety gąbkę (szum wody jest mniej dolegliwy).


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety do wiadomego sklepu przyjechały tylko 2 z 5 zamówionych zestawów i nie zostałem szczęśliwym posiadaczem blau'a... trochę jestem wk***i....ny bo chciałem ten zestaw a musiałem kupić reefmaxa (czyli 2 x mniejsze, bez hqi.... dramat)

na pytanie kiedy następna dostawa....nieprędko bo teraz sami robimy zestawy....

tak więc właśnie rozpuszczam sól w RM....

pozdrawiam i życzę sukcesów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W Irlandii to samo ze sprzętem Blau, 2 miesiące czekaliśmy na pudełka przelewowe i dolewki, a Blau leciało w kulki. Nie wiem gdzie oni to opychają, ale nie mają czasu puszczać na Europę.

Trudno, teraz ich półki przejęło Tunze - i dobrze.

Tam na początku jak zauważyłeś aiptasię to czytałem że jest taki myk, że przysypuje się skałkę cieńką warstwą piasku i oświetla od góry. Podobno ukwiały wykopują się wtedy na powierzchnię i łatwo je usunąć.

Ale teraz już za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ..

Już jestem po wstępnym układaniu skały i myślę, że będzie to docelowe łącznie skały jest ok. 15 kg. zasolenie 1,024

W dniu jutrzejszym myślę zasypać żywym piaskiem, Proszę podpowiedzcie czy piana w kubku ma być do tej wysokości czy wyżej....

Pozdrawiam

PS zestaw bardzo ładny, odnośnie oświetlenia i jego dodatkowego grzania wody nic na razie nie mogę powiedzieć za wcześnie na jakieś wnioski, w lampie wbudowane dodatkowe wentylatory...

post-11317-0-85864800-1334911340_thumb.jpg

post-11317-0-41159500-1334911364_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę odsuń od lewej bo się styka ze szkłem i nie dojdziesz czyścikiem. pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę odsuń od lewej bo się styka ze szkłem i nie dojdziesz czyścikiem. pozdrawiam

Ok .dzięki :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie bardzo fajnie.


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Po 24 godzinach od zasolenia, dodałem bakterie nitryfikacyjne, Microbe Lift Special Blend.

Po jakim czasie mogę dołożyć żywy piasek.

Pozdrawiam dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, witaj wsrod wariatow ! :welcome::yes:lol:

Gdy uznasz, ze ulozenie skaly jest ok, to odczekaj prosze ze 2 tygodnie i dodaj piach. Bedzie Ci sie latwiej odsysalo brud, ktory ze skaly wypadnie na gola szybe. Odessana wode postaraj sie (juz bez brudu) zwrocic do zbiornika. Wszelkie "podmiany" i dolewki nowej solaniki sa raczej nie wskazane przez pare miesiecy :no


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

21.04.12

Koledzy mam nadzieje, że poprawnie wykonałem, start akwarium.

Światło, które posiadam to 150 HQI, cały osprzęt pracuje filtry wraz z odpieniaczem i nie wiem czy dobrze robię, bo świece prawie 8 godzin.

POZDRAWIAM

akw6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

Tak zaplanowałem ekipę czyszcząca .

Proszę o podpowiedz w planowaniu...Dziękuję.

Rozgwiazda piaskowa - Astropecten polycanthus 1 szt

kraby - Calcinus elegans niebieski 1 sz

- Calcinus czerwony 1 szt

- Clibanarius pustelnik 2 szt

ślimaki - Cerithium 3 szt

- Nassarius 2 szt

- Dollabella avriculata 1 szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokrywie masz te 150W HQI, czy zrobiłeś podwieszane ??

Na początek świeć 3-4h godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokrywie masz te 150W HQI, czy zrobiłeś podwieszane ??

Na początek świeć 3-4h godziny.

Witam...

Nie robiłem podwieszenia narazie nie podnosi temp

Mam 150 HQI. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozgwiazdę jest zdecydowanie za wcześnie (pomijając brak piachu), nie będzie w stanie się wyżywić. Calcinusa elegansa sobie odpuść, to ładny krab, ale prędzej czy później będziesz miał go dosyć.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

Po trzech dniach pojawiło się pierwsze życie nie licząc apitasi , ciekawe co to jest ...

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak postawiłem swoje pierwsze nano... każda żywa istota... gąbka, rurówka, wieloszczet, ślimak to było święto... a jak po 2 tygodniach wyszedł krab... ach te emocje... teraz człowiek się tylko wkurza bo już dobrze wie co go denerwuje...

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak postawiłem swoje pierwsze nano... każda żywa istota... gąbka, rurówka, wieloszczet, ślimak to było święto... a jak po 2 tygodniach wyszedł krab... ach te emocje... teraz człowiek się tylko wkurza bo już dobrze wie co go denerwuje...

powodzenia

OJ tak siedzę przy skałach drugi dzień., Ależ to radość, tym bardziej jak długo czekałem na akwarium, zawsze coś stawało na drodze a to wyjazdy a to i tamto a teraz 100% czasu na własne przyjemności dzieci już dorosłe...POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka będzie tragedia jak pióropusz zrzuci... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

24.04.12...

Dziś mija piąty dzień od chwili zalania i zasolenia akwarium, oznaki dojrzewania zaczynają się pojawiać tzn., zielone i bordowe glony, niepokoją mnie jedynie te rudy nalot na skale poniżej wystawiłem zdjęcie, mam nadzieje, że to jeden z normalnych objawów,

Proszę o podpowiedz,

Oraz musze wyciszyć pompę obiegowa wchodzi w rezonans , chce podłożyć pod nią gąbkę czy to dobre rozwiązanie ...

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.