Skocz do zawartości
wojtek2000

beczka po ogorkach?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam beczke po kiszeniu ogórków, używana ze 3 miesiące, niebieska z atestami na art. Spożywcze,

Pytanie brzmi:czy po dokladnym wyplukaniu i wyparzeniu wrzątkiem cos moze zlego stac sie z wodą ktora tam sie znajdzie bo zapach ogoreczkow pozostal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci na 100% nie odpowie, a Ty się zastanów, czy warto ryzykować życie wszystkich zwierzaków, jak taka beczka kosztuje max 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie a zapach ogóreczków z czasem minie, przecież do kiszenia ogórków nie używa się niczego toksycznego :D.

Kolega używal jako baniak do wody pojemnika po mydle spozywczym z atestami że mydło może być do kontaktu z żywnością.

Tylko je wypłukał, po jakims czasie zapach mydła minął.

Zwierzaki oczywiście bez żadnych widocznych krzywd.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po komentarzu ejerzyka zalalem beczkę wodą, zainstalowalem mega grzalke z lat 80-tych i zawrzalo. Juz nawet zapachu prawie nie ma:-) mysle ze jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczka spox, będzie OK. Ja myłem myjką ciśnieniową. A zapach ogórków jest niezniszczalny :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pożyczyłem bekę 200L od kolegi Krzyśka z niniejszego forum, w której też ogórasy były trzymane. Dokładnie wyszorowałem, wypłukałem etc i wszystko żyje od kilku miesięcy i ma się dobrze.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to malosolne byly to nawet plukac dokladnie nie trzeba :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja po dwóch latach jeszcze ogórami jedzie :D


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej czuć jeszcze delikatnie a może mi się wydaje, pierwotnie był w niej czosnek w zalewie, do zniwelowania zapachu użyłem sody oczyszczonej na sucho, ponoć wyciąga zapachy i częściowo pomogło. Nie zauważyłem negatywnych skutków w akwarium po robieniu podmian z beczki w której były środki spożywcze, natomiast nie odważyłbym się użyć takiej w której były trzymane środki chemiczne.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste, o chemi nie rozmawiamy tylko o kiszonych ogorkach,, najwyzej powiem zonie ze ten zapach w salonie kiszonych ogorkow efekt dojrzewania zbiornika:-)ludzie wydaja krocie na zapachy do gniazdek a ja bede mial za darmo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiej beczki do mieszania solanki od dawna, wszystko ok :thumbsup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam beczki po jelitach, karcher poszedł w ruch, potem wietrzenie, ale i tak troche czuć ale to raczej nie groźne, proponuje octem wymyć


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się niczym ,wymyj dobrze jak sie boisz to wymyj octem ,karcher albo z węża powietrz 2 dni masz nówke sztuke. :harhar:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.