Skocz do zawartości
Ben_sage

Jest nova 2 250w spostrzeżenia

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałem lampę i jestem zadowolony ale nie w 100%

Żarnik 21k megachrome oddaje identyczną barwę światła jak 15k i blue plus.

Spodziewałem się czegoś bardziej niebieskiego a jest dosyć biało z lekką poświatą niebieskiego.

Światło mam wrażenie że pomimo tej barwy światła zastanawiałem się czy to naprawdę 250w bo światła wbrew pozorom nie urywało d*py.Miałem w planach koło 300-350l a teraz już wiem że będzie to poniżej 300l.

Lampa zapala się 1 do 3 sekund z charakterystycznym brzękiem, żarniczek rozpala się od zielonego do jasnego.

Zamówiłem z 3 kolorami granat,black lub silver i dostałem silver i chyba najbardziej się cieszę z tego kolorku.Lampa wykonana fantastycznie.

Co do balastu zastanowię się bo chciałbym nieco bardziej niebieską barwę nawet kosztem mocy ale to poczytam i żarnikach lub ballastach za za jakiś czas bo teraz jestem ustawiony.

Prawdopodobnie zapadła już decyzja co do wymiaru akwarium będzie to 90/65/48 myślę że to w miarę optymalnie pod tą lampę.

Gdybym miał mieć punkt odniesienia to mam wrażenie że światła jest tyle co z 3x39w więc z tymi 250w troszkę się przeliczyłem ale dla tych blików hakuisowskich wszystko!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b6b16146b55731f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce0ba5762180df6d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/713cf42bd958b65e.html

Na tym zdjęciu ewidentnie widać ze powera brakuje obok 2x39w blue i white.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0347e7de388abc8.html

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, myslę że po pierwsze wielkość odbłyśnika robi kolosalną robotę, po drugie, zarnik będzie swiecił optymalnie za jakieś dwa tygodnie, a po trzecie, to poczekaj ze dwa miechy, zobaczysz po koralach i kolorach czy jest dobrze czy nie :welcome: ogólnie to ostatnio zaczynam myśleć o powrocie do HQI, nie będę pisał dlaczego żeby nie zostac posądzonym o kryptoreklamę Pacific Sun :smoke:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie wiedziałem że się tyle czasu rozpala do pełnej mocy ale mogę oczekiwać poprawy z 5% czy więcej ? bo jeśli tak to chce wiedzieć :w00t:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, myslę że po pierwsze wielkość odbłyśnika robi kolosalną robotę, po drugie, zarnik będzie swiecił optymalnie za jakieś dwa tygodnie, a po trzecie, to poczekaj ze dwa miechy, zobaczysz po koralach i kolorach czy jest dobrze czy nie :welcome: ogólnie to ostatnio zaczynam myśleć o powrocie do HQI, nie będę pisał dlaczego żeby nie zostac posądzonym o kryptoreklamę Pacific Sun :smoke:

Czemu chcesz zmienic na hgi. Ja ma 3*250 + 4 swietlowki 80w i chce zamienic na 10 rurek bo jakos kolorow nie ma :wallbash:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, czym żarnik ma wyższą temp. barwową tym nasze oko odbiera go ciemniej. Dlatego wydaje Ci się że światła jest mało. Polecam Ci hamiltony 14000 250w. Światło jest wyraźnie niebieskie(dla niektórych nawet za niebieskie). A jest go wizualnie dużo. Albo jakąś niższą temp które świecą wyraźnie jaśniej ale trzeba dopalać aktyniką.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, tak z 7,845% :harhar:

Mirek, a jak parametry? Kolejność jest taka - najpierw woda, potem światło, nigdy na odwrót, bo choćbyś świecił słońcem znad równika, to w szambie kolorów nie będzie :smoke:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, tak z 7,845% :harhar:

Mirek, a jak parametry? Kolejność jest taka - najpierw woda, potem światło, nigdy na odwrót, bo choćbyś świecił słońcem znad równika, to w szambie kolorów nie będzie :smoke:

Parametry ksiazkowe bez wahan no i kiedy zarniki gasna pozostaja 4 rury, przy ich swietle kolory sa intensywniejsze


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książkowe czyli jakie? A że jak rury świecą to intensywniejsze to zależy jakie rury.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książkowe czyli jakie? A że jak rury świecą to intensywniejsze to zależy jakie rury.

Kh- 7,7

Ca- 400

Mg- 1380

Ph-8,10

No3- 0

Po4 -0.00

Zasolenie- 1023

Swietlowki Ati dwie niebieskie i dwie rozowe B)


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, czym żarnik ma wyższą temp. barwową tym nasze oko odbiera go ciemniej. Dlatego wydaje Ci się że światła jest mało. Polecam Ci hamiltony 14000 250w. Światło jest wyraźnie niebieskie(dla niektórych nawet za niebieskie). A jest go wizualnie dużo. Albo jakąś niższą temp które świecą wyraźnie jaśniej ale trzeba dopalać aktyniką.

No właśnie mi się wydaje że wyraźnie jasne , duzo ludzi daje 4 blue plus i 2 white w kombinacji 6xt5 . Samo blue plus jest niebieskie a tu jest 50/50 white/blue moim zdaniem temperatura barwowa jest dosyć niska tzn świałko jasne w mojej ocenie, wiec moje oko powinno odbierac go jaśniej widziałem foty radium 20k na elektronicznym balaście i tu jest faktycznie niebiesko nawet te hamiltony na elektronicznym balascie sa bardziej niebieskie niz mój 21k to żarnik megachrome blue :o Teraz wiem że gdybym mógł bym wziął bardziej blue żarnik ale w ofercie giesemanna nie mają.

Ja imo ciesze się że mam hqi bliki są kolory też będą jak będzie inny żarnik lub statecznik elektroniczny.

No ale najbardziej przemawia tutaj rok spokoju od wymiany 1 żarnika :)

Dodam że morda się cieszy jak żarnik się rozpala zmienia power i kolor :thumbup: dam niedługo filma.

Te dzięki to aż strach jakby miało wybuchnąć :nuke:

http://www.youtube.com/watch?v=Ka4-TeIBnLQ

http://www.youtube.com/watch?v=Us-MTN_Jb9g

Jednak 4-5 minut to mało by faktycznie mówić o nawet małym nagrzaniu lampy, teraz potrzymałem nieco dłużej i mam wrażenie że od biedy mogę dać szczyptę ponad 300 litrów.

Chyba wypadało by dać wyżej lampę 25-30cm niż jak wcześniej podniosłem 15-20cm :yes

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magnetycznych barwa na 100% nie jest taka jaka być powinna, więc szukanie bardziej niebieskiego żarnika nic tu nie da. Musisz mieć elektroniczne stateczniki, wtedy HQI dostaje prawdziwego powera :).

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupi się ale póki co przypadł mi do gustu ten jazgot na starcie więc trochę to potrwa. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że na magnetycznych też można osiągną zadowalający efekt. Miałem balast magnetyczny vossloh schwabe współpracujący z reefluxem 12k 250W i było bardzo ciemno kolor też nie powalał. Po zmianie na statecznik Philipsa(też magnetyczny) jest duuuużo lepiej, tzn jaśniej, duuuzo jaśniej i kolor zaj...sty. Także śmiało mogę polecić takie połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.