Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, mi się bardzo podoba unworthy.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

316x70x70, to jest to ! :thumbup:

Bardzo przyjemne akwarium.

A teraz poprosimy o zdjecia zaplecza, kazdego boku, z gory, od dolu itd. To jest zawsze interesujace.

Gratuluje najdluzszego :whistle::welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale...ekstra....co za rozmiar. czekam na dalszy rozwój i opisy technologi użytych w tym cacku...

moja luba na uwage że przecież moglibyśmy sobie miedzy salonem a sypialnią zrobić akwa wscianie powiedziała...rzeczywiście....

a ja pamięć mam dobrą i nie omieszkam o tym przypomniec za 1-2 latka...


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie a czy mógłbyś wymiary baniaczka, bo szykuję podobny projekt.

Rozumiem że akwarium jest ścianą oddzielająca dwa pomieszczenia, napisz trochę o zabudowie.

Generalnie jest bajka.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RA345 - dzięki, teraz trochę pracy i ciepliwości mnie czeka...

@Tester - spotkanie grupowe super - taka grupa "reef commando". Jak będziesz w rodzinnym mieście to zapraszam na kawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wytrwałości! Powodzenia w prowadzeniu zbiornika i wiele zadowalenia życzę! Pozdrawiam!


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no , ekipa sie spisala jak widac, zbiornik piekny I ma potencjal chcialbym go zobaczyc na zywo za jakies 2-3 lata kiedy juz pieknie zakwitnie, zastanawia mnie zaplecze, jaki skimmer, cyrkulacja noi oswietlenie.

Wszystko OK tylko parowanie na takiej tafli bedzie okrutnie wplywalo na elementy metalowe w tym pomieszczeniu wiec wentylacja musi byc musowo.

Pozdrawiam Grzegorz


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no , ekipa sie spisala jak widac, zbiornik piekny I ma potencjal chcialbym go zobaczyc na zywo za jakies 2-3 lata kiedy juz pieknie zakwitnie, zastanawia mnie zaplecze, jaki skimmer, cyrkulacja noi oswietlenie.

Wszystko OK tylko parowanie na takiej tafli bedzie okrutnie wplywalo na elementy metalowe w tym pomieszczeniu wiec wentylacja musi byc musowo.

Pozdrawiam Grzegorz

Wentylacja w zabudowie indywidualna do komina na dachu, a o reszcie napiszę za dwa tygodnie jak ochłonę. Odpieniek BK 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przed spaniem ... nowy mieszkaniec akwarium:

grunwald_2012_06_17_Ctenochaetus_tominiensis.png

wg. Darka (@czerest'a) to Ctenochaetus tominiensis. A poniżej wieczorna panorama frontu:

grunwald_2012_06_17_front.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał Baniaka :) jak masz klime to spoko ale jeżeli by jej nie było to przy temp 33 C na dworze grzałkę można sobie darować nie będzie ryzyka że się zbytnio nagrzeje , u mnie temp jest 26 C a grzałka wyłączona od kilku dni :) to teraz powoli jak się już Ryby zaaklimatyzują możesz pomyśleć o innych :) Rozumiem że w Sobotę będzie udostępnione do Oglądania hehe

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie takiego baniaka to już nie "przelewki".

E tam, jak dobrze zaplanowałeś, to duże zbiorniki łatwiej się obsługuje niż malutkiego ReefMax-a.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, jak dobrze zaplanowałeś, to duże zbiorniki łatwiej się obsługuje niż malutkiego ReefMax-a.

I tu trochę mam jednak racji imperator. Jednak to nie "przelewki". Bardzo często na forum morszczaki nie przyznają sie do błędów. Ja wiem co teraz piszę bo właśnie wczoraj przelało mi się około 100 litrów na gabinet. Więc przy reefmaxie raczej nie zasolił byś sobie w ten sposób wykładziny w pokoju. Ale to już osobny temat z tym wypadkiem przy pracy. Wierz mi mały zbiornik - małe awarie, duży zbiornik - duże awarie. Nie będę tego ukrywał na forum - bo nie przywykły jestem do pisania tylko tego co wygodne.

Tak naprawdę, to nazwę rzecz po imieniu wczoraj zaliczyłem małą wtopę. Jak będziesz decydoał się na większy zbiornik to jestem do dyspozycji, aby podzielić się dwuletnim doświadczeniem w prowadzeniu 1410 litrów. Bo argument kolegów z forum, że ja dopiero zaczynam przygodę z morskim nie przekreśla mnie jako mogącego udzielić dobrej rady.

Bardzo po tej awarii mogę podziękować kolegom z forum za szybką reakcję - bo to jest bezcenne - dzięki Darku (@czerest) i Romku (@BAU) za pomoc w awarii.

Teraz spadam, bo już późno. Pozostaję do dyspozycji - Adam.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, chodziło mi o to, że jak wszystko ze szczegółami zaplanujesz to przy dużym zbiorniku masz tak naprawdę mniej pracy niż przy małym, bo w większości wyręcza Cię automatyka. Co do wpadki jaką zaliczyłeś na początku to gdzieś popełniłeś błąd, może za szybko chciałeś wszystko zrobić ale na pewno dało się to przewidzieć i zapobiec. Chyba, że błąd wykonawcy np. hydrauliki ale przy takim litrażu wszystko sprawdza się 10 razy. Pomyśl co by było gdybyś mieszkał w 10 piętrowym bloku i zalał kilka mieszkań pod spodem. Lepiej powoli wszystko robić i z głową, bo co nagle to po diable. Gdzieś czytałem o generale, który obudzony w środku nocy wiadomością, że wróg zaatakował powiedział: uderzyli od południa czyli zastosować plan obrony nr 2 i położył się dalej spać.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma planowania zakładającego 100% możliwyh scenariuszy - jest to niewykonalne. Ten zbiornik był stawiany przez "Pana Firmę" w pierwotnej wersji. Gdybym wttedu był świadomy tego co robię przy tym gabarycie, to ta sytuacja nie miała by miesca. Zerkałem na Twój plac boju i czekam z niecierpliwością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki pierwszy prawidlowy. Jeden przy szufli i pieciu pomocnikow thumbup.gif

Filmik drugi nieprawidlowy. Tyle beczek i ani jedna z piwemcrybaby.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na koncu filmikow jest podany link do strony solniczkawbaniaku.pl ale nie mozna na ta strone wejsc, pyta o login i haslo


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma - piwo jest 23.06, na spokojnie u mnie sę spotykamy całą ekipą + goście bonusowi

@pawcio1980 - www.solniczkawbaniaku.pl będzie uruchomiona w lipcu, to jest mój blog o słonej wodzie - więc zapraszam wkrótce

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem , widziałem .

akwarium dwustronne - zarąbisty efekt ,

patrząc z jednego pomieszczenia a później z drugiego można potraktować zbiornik jako dwa rózne akwaria .

brakuje tylko większej jaskini dla rybek , w moim miały taką wielkości katedry Notre-Dame ;-)

jeszcze kiedyś muszę się wprosić na oglądanie wieczorową porą , tylko przy sztucznym oświetleniu .

bez wątpienia jest wtedy cudowny widok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem , widziałem .

akwarium dwustronne - zarąbisty efekt ,

patrząc z jednego pomieszczenia a później z drugiego można potraktować zbiornik jako dwa rózne akwaria .

brakuje tylko większej jaskini dla rybek , w moim miały taką wielkości katedry Notre-Dame ;-)

jeszcze kiedyś muszę się wprosić na oglądanie wieczorową porą , tylko przy sztucznym oświetleniu .

bez wątpienia jest wtedy cudowny widok .

Wiesz, że to kwestia telefonu i siedzisz oglądasz. Dzięki za wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Adaś że zaczniesz prowadzić Oceanarium na Telefon to ja się zapowiadam jutro po 18:30 :) ale i tak znacznie lepiej to twoje jeszcze nie porośnięte wygląda niż to co zostało po Akwarium w Manufakturze te 3 okrojone zbiorniki + Dwa słodkie nic więcej tam na chwilę obecną nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.