Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te żarniki podobno są dosyć ciemne ???Ja będę zmieniał niedługo i zdecydowałem się na BLV 14000. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab naćpany, błazny jak pijane w trzy d...py.

Adam, co wy tam palicie? :lol:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab naćpany, błazny jak pijane w trzy d...py.

Adam, co wy tam palicie? :lol:

Nic nie palimy, ale za to pijemy ... na otwarciu baniaka było thumbsup.gif FITO:

grunwald_2012_06_24_fito.jpg

© foto @piostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola parametrów na dzisaj przedstawia się następująco:

Profilux:

ph godz. 08:00 - 7,9

ph godz. 20:00 - 8,2

zasolenie 1,024 g/L

redox w trakcie ponownej kalibracji

Testy:

Si - poniżej 0,03 mg/L (Salifert)

PO4 - poniżej - 0,05 mg/L (Seachem)

Mg - 1140 (Salifert)

Ca - 425 (Salifert)

KH - 7,7 (Salifert)

I2 (Salifert) - poniżej 0,03 ppm

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach baniak ma się całkiem nieźle (podrzucam przed spaniem 4 fotki). Wczoraj przy pomocy @czerest'a dorzuciliśmy do 3 HQI cztery rury T5 po 80W (Blue Reef AquaMedica).

grunwald_2012_06_30_1.jpg

grunwald_2012_06_30_2.jpg

grunwald_2012_06_30_3.jpg

grunwald_2012_06_30_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie...

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzym pytał o bebechy, wiec napiszę dziś co "pod kiecką". Pod baniakiem mam przestrzeń 3 metry długości na 40 cm szerokości wysoko na 80 cm. Całość podzieliłem na trzy zdjęcia, bo tak obudowa całości jest podzielona. Pierwsza fotka to lewa część:

grunwald_2012_07_10_01.jpg

Po lewej stronie wpadają dwie rury z wodą z góry i w tej komorze sumpa (80x40x40) jest odpieniacz i resztki skały z poprzedniego zbiornika. Wloty wody mają zawory kulowe, ale nie sprawdzają się i chyba zamienię na bramowe. Odpieniacz pracuje bez zarzutu.

grunwald_2012_07_10_02.jpg

Środkowa część to reszta skały i ostatnia komora z NewJetem o wydajności 8000l/h. DO środkowej komory wchodzą rurki z Balingiem i na razie leży bezużyteczna grzałka. W trzeciej komorze dodatkowo są sondy od Profilux'a.

grunwald_2012_07_10_03.jpg

Ostatnia część to profek i pompka dozująca z baniakami. Na razie nie sprzątam tego na tip-top, bo baruje się z listrwą od profiluxa.

Tyle w skrucie odnośnie bebechów. została jeszcze lewa i prawa strna zabudowy, gdzie jest kanaliza i elektryka i RODI. Na koniec jak skończę górę to pokażę moje świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz marzenie .....

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling to daje sie do zbiornikow 200 litrowych, powyzej korzystniej jest dac reaktor lub dwa (jeden na wapno a drugi na kh). Czy naprawde ubywa teraz wapna i kh, bo przy tak duzej ilosci wody na pare korali jakos nie chce mi sie wierzyc. Chyba, ze to taki test tylko, ale jak wspominalem lepiej testowac reaktor. Wrzuc foty tej podmianki i zrzutu do kanalizy, bo jestem ciekaw jak to masz zrobione.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde ubywa teraz wapna i kh, bo przy tak duzej ilosci wody na pare korali jakos nie chce mi sie wierzyc. Chyba, ze to taki test tylko, ale jak wspominalem lepiej testowac reaktor. Wrzuc foty tej podmianki i zrzutu do kanalizy, bo jestem ciekaw jak to masz zrobione.

Mam pompę więc jest Baling. Woda na starcie była ze starego zbiornika (50%) i nowa IO jako pozostała. Ponieważ miałem startować od zera, a skończyło się na odkupieniu całej likwidacji więć IO była za słaba. Wapno magnez i KH szły dośc szybko w dół w załączeniu tabela z wynikami pomiarów. Nawet się śmieją ze mnie co niektórzy unworthy.gifunworthy.gifunworthy.gif, że nic tylko testy robię.

grunwald_2012_07_10_05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, na pewno dobrze robisz testy? Jak patrzę na Ca w dniach 1 i 2 lipca, to jestem mocno zdziwiony... O ile przeskok z 390 na 650 rano następnego dnia jestem w stanie zrozumieć (chociaż nie do końca, bo musiałeś spooooorooooo chlorku wapnia przechylić), to spadek do godziny 16:15 jest już dla mnie zupełnie niemożliwy. Zrobiłeś wtedy podmiankę?

Poza tym jakim testem mierzyłeś to Ca? Masz chyba Saliferta - dobierałeś drugą strzykawkę? Z 1 ml trzeciego odczynnika nie da się uzyskać takiego wyniku, może tam jednak powinno być 350?

Obecnie już masz ładniejsze wyniki, ale KH niepotrzebnie jest takie wysokie. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że miękkie się lepiej czują przy KH w granicach 8 - oczywiście głównie chodzi o to, żeby było stabilne.

Jest jeszcze kwestia odpieniania. Trochę dziwne, że przy takim bydlaku w sumpie, NO3 przy prawie zerowej obsadzie wchodzi na 10. Coś chyba można poprawić. Przypatrz się, czy odpieniacz nie odpienia cały czas tej samej wody, bo może przez taką dużą ilość skały w sumpie, nie ma w pobliżu pompy wody, która spłynęła z góry, a zasysa ona cały czas w większości wodę, którą odpieniek przed chwilą wywalił. Może skieruj odpływ z odpieńka do następnej komory, to wtedy będziesz miał pewność, że nie odpienia cały czas tej samej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, na pewno dobrze robisz testy? ...

Odpieniacz wywala dużo brudu (ciemne brązy to normalka). Nie zapomnij o tym że wszystkie szlamy zostały przeniesione z poprzedniego baniaka w tym drobnym piaseczku. Ten jeden wynik to artefakt (test robiłem dwa razy - i jednak nie biorę tego wyniku na serio). Jurek nie wiem dlaczego, ale mimo, że jest w miarę goło to i tak jest spora konsumpcja. Jest nieźle w baniaku, a z testami to nie ma problemu, Salifert się sprawdza. Wyniki na tym samym poziomie by mnie niepokoiły, ale jak są wahania to jest "dobra" wiadomość (tego mnie nauczyli w robocie). KH Generalnie trzyma poziom 9,3. Baling dawkuje się 6x na dobę co 4 godziny. Parametry skaczą z lekka ze względu na sól, a po podmiance jest już bogatszy Kent.

Jerzy zapraszam wpadnij jak będziesz w pobliżu, zobaczysz jak to wygląda w realu. Co ja będę wazelinował na forum z wynikami napisałem prawdę bez korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ale u Cibie z nocy 28 na 29 spadło wapno o 40 mg/litr (czyli przy tym litrażu wyparowało Ci ponad 50 gramm czystego wapna lub ok. 100 gramm węglanu wapnia w postaci np. koralowca i to w nocy, bez światła !!! W takim tempie i uwzględniając proporcje przyrostu to za 2-3 miesiące ryby nie miały by gdzie pływać a korale wychodziły by z wody. Żebyś jeszcze miał wielkie talerze montipor to bym zrozumiał ale nie obraź się ale masz jeszcze goło i wesoło więc takie wyniki to wyssane są z palca albo błędne pomiary.

Jedyne, co jest prawdopodobne to jakaś duża podmianka ale na zasadzie zastąpienia solanki wodą z osmozy około 150 litrów.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tester - PO4 - z 8:20 jest na poziomie 0,1 mg/L

Co do skoków parodniowych ustalmy co dla jakiego zbiornika jest w granicach normy?

@imperator - wyniki Ca z Saliferta, wg. mnie obarczone błędem na poziomie +-20mg/L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam_s dzięki :)

Widać porządek w kablach jest :)

Akwarium jak "zarośnie" to faktycznie będzie się nieźle prezentowało [teraz też nie wygląda źle].

Zgadzam się też z przedmówcami, że przy takim litrażu na ballinga niabawem będziesz wydawał majątek.

Z czasem sam stwierdzisz, że reaktor do błogosławieństwo :)

Powodzenia


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pompę 4-kan to kiedyś zamienisz ją żeby dozowała mikroelementy ABC+K jak postawisz reaktor (a to jest tylko kwestia czasu).

Powodzenia, zaglądnę tu za jakiś czas.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja nie mowie o calkowitych fosforanach w akwarium tylko o wachaniach w litrze i wtedy nie ma znaczenia jaki duzy jest zbiornik.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Faktycznie kabelki masz uporządkowane :harhar:

Sondy od profiluxa przełóż w inne miejsce bo zaczną głupieć jak będą na spływie do pompy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kabelki masz uporządkowane :harhar:

Sondy od profiluxa przełóż w inne miejsce bo zaczną głupieć jak będą na spływie do pompy :welcome:

Wielkie dzięki za pomoc z PAB'em (wszystko chodzi). A sondy przełożyć do środkowej komory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładne,sprzęt się rozwija :thumbup: widać tą możliwość że będzie ok,osobiście nie lubię jak jest prześwit przez akwarium i widać głębie ale innego pomieszczenia ale wszystko zależy od warunków lub"kto co lubi" :(

Faktycznie masz bardzo gwałtowne skoki a przecież w dużych zbiornikach zmiany następują płynnie i powoli,powrót do odpowiednich poziomów też powinien być płynny,jak pisali poprzednicy uwzględnij możliwość skorzystania z reaktora,wyjdzie prościej i taniej.

Przy takim litrażu i doświadczeniu kolegów efekt będzie zajefajny :thumbsup:

ps.Masz już konkretny pomysł jakie zwierzaki będziesz trzymał ?

Edytowane przez RA345 (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarekB30 - Redox i zasolenie w środkowej komorze, pH i temperatura została w ostatniej.

@Tester - na dzień dzisiejszy zrobiłem testy i mam: Mg 1410, Ca 415, KH 9,9; PO4 - 0,10; pH od 7,9 rano do 8,05 wieczorem; zasolenie 1,0235

@RA345 - co do zwierzaków to wbrew pozorom jes tego trochę i na razie nie przewiduję powiększania obsady. Czekam do grudnia jak to się będzie rozwijać. Np. z przenosinami sostałem langustę Panulirus versicolor, która już nawet miała wylinkę. Na razie ma około 9-10 cm długości, a rozpiętość wąsów około 40 cm. Wg. niektórych źródeł może rosnąć nawet 3 razy tyle. Więc nie widzę sensu dorzucać czegokolwiek.

Poniżej zdjęcie langusty w baniaku.

Panulirus_versicolor_1.jpg

I dodaje jej samą wylinkę na ręce mojego 4 letniego syna:

Panulirus_versicolor_2.jpg

To co się będzie działo jak to porośnie wszystko w baniaku? Poniżej link do filmiku o mpjej languście.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Langusty żerują na ślimakach i śpiących rybach w nocy, tu masz filmik:


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.