Skocz do zawartości
Mystik

Jaki czyścik magnetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym się dowiedzieć, jaki czyścik magnetyczny, jest w tej chwili na top-ie jeśli chodzi o szybę 10mm?

Od razu napiszę, że przeglądnąłem wszystkie wątki związane z czyścikami, ale niestety odnosiły się one do produktów w tej chwili niedostępnych. Dlatego bardzo bym prosił o odniesienie się do tego co można kupić w chwili obecnej na naszym rynku krajowym.

Troszkę się pokręciłem po sklepach, ale nic ciekawego nie ma. A już na pewno nic, co mogłoby choć trochę gwarantować nie porysowanie szyb. Na allegro też jakoś nic przekonującego nie znalazłem.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do najlepszy jest czyścić z żyletką taki za 5-10 złoty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mystik nie przesadzasz? Jbl, tunze, aqua medic i dziesiątki innych o wiele tańszych i tak samo dobrych? A jeśli nie to zostaje ci tylko ściereczka irchowa...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem sam swojej produkcji gąbka od naczyń plastikowy długi patyk,pręcik jak kto woli,i większym czyszcze szybę przednią i boczne a na tył mam taki wąski żeby w zakamarki skalne mi wchodził i powiem ci że koszt bardzo mały,żonie podkradłem gąbkę i teściowej kijek od pomidorów i zrobione,po co przepłacać.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Mag flipa dwustronnego. Dawal rade - polecam :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mystik nie przesadzasz? Jbl, tunze, aqua medic i dziesiątki innych o wiele tańszych i tak samo dobrych? A jeśli nie to zostaje ci tylko ściereczka irchowa...

No właśnie z tym"tak samo dobrych" to bym się do końca nie zgodził. W poprzednich dyskusjach na czoło wyłoniły się czyściki, których powierzchnia czyszcząca wystawała poza obrys tego plastiku. To nie pozwala na dostanie się piasku pod czyścik i rysowanie szyby.

Ja mam żyletkę na wysięgniku, kartę kredytową i parę innych rzeczy do czyszczenia. Teraz szukam czyścika magnetycznego. A nie chce wydawać parę razy po parędziesiąt złotych, żeby się przekonać, który teraz jest dobry. Dlatego pytam, bo może jest coś, co się wyróżnia.

Ja mialem Mag flipa dwustronnego. Dawal rade - polecam :)

A gdzie go można kupić i za ile?

pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez około rok czyściłem szyby czyścikiem magnetycznym jbi i skrobakiem na żletkę ale żletką żle się czyściło narożniki do czyścika kupiłem nakładkę

(10 ostrzy w zapasie) przyklejaną do której przykręcasz żletke i po prostu rewelacja jedną żletką jadę prawie rok a na dodatek pasuje zwykła żletka ze sklepu


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź.

Nad JBL-em myślałem.

Jacek: a jaką wersę JBL-a masz? Floaty II czy Algenmagnet? No i jaką nakładkę zastosowałeś?

Edytowane przez Mystik (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

floaty || a nakładkę kupowałem w erybce fakt nakładka kosztowała ok 40 zł za kawałek plastiku to dużo ale warta swojej ceny


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

floaty || a nakładkę kupowałem w erybce fakt nakładka kosztowała ok 40 zł za kawałek plastiku to dużo ale warta swojej ceny

post-11406-0-35981300-1341732133_thumb.jpg

post-11406-0-99134900-1341732155_thumb.jpg


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szukałem na allegro tych czyscikow i nie moge znalezc. One sa o tyle fajne ze z jednej strony maja taka jakby siatke ktora elegancko sciaga sie osad a z drugiej skrobak ktorym mozna grubszych rzeczy sie z szyby pozbyc.

Ja go kupowalem we Wrocławiu w sklepie.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

http://www.reefshop....tyczny-55mm/961

wow 1700 za czyscik , to nie jakas pomylka ? :geek:

Nie to nie pomyłka, widziałeś do jakiej grubości szyby jest 55mm :welcome:

Kurcze szukałem na allegro tych czyscikow i nie moge znalezc. One sa o tyle fajne ze z jednej strony maja taka jakby siatke ktora elegancko sciaga sie osad a z drugiej skrobak ktorym mozna grubszych rzeczy sie z szyby pozbyc.

Ja go kupowalem we Wrocławiu w sklepie.

Pozdrawiam

Maciej

http://allegro.pl/listing.php/search?string=JBL+FLOATY+II&category=90103&country=1

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

floaty || a nakładkę kupowałem w erybce fakt nakładka kosztowała ok 40 zł za kawałek plastiku to dużo ale warta swojej ceny

Mam identyczny zestaw i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

No to zamawiam. Dziękuję!

No i zamówione. Jak przyjdzie i sprawdzę, to podzielę się wrażeniami.

Edytowane przez Mystik (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał wielkość JBL Floaty II S i M? Różnią się powierzchnią czyszczenia, czy tylko max. grubością szyby?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie pomyłka, widziałeś do jakiej grubości szyby jest 55mm :welcome:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=JBL+FLOATY+II&category=90103&country=1

Dzieki ale o insze mi chodzilo :)

Mag-flipy sa cienkie od strony akwa i maja dosc zgrabny uchwyt.

Ale juz po temacie bo czyscik zamowiony :)

Dzieki i pozdrawiam

Maciej

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Czy ktoś porównywał wielkość JBL Floaty II S i M? Różnią się powierzchnią czyszczenia, czy tylko max. grubością szyby?

tu masz wymiary:

JBL Floaty II S ma wymiary - 96/217/40 mm

JBL Floaty II M ma wymiary - 96/217/45 mm

JBL Floaty II M ma wymiary -96/217/55 mm

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, znalazłem te wymiary, prawdopodobnie dotyczą opakowania. A przynajmniej mój czyścik "S" nie ma 22 cm długości :ice:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek, znalazłem te wymiary, prawdopodobnie dotyczą opakowania. A przynajmniej mój czyścik "S" nie ma 22 cm długości :ice:

to wymyślili z tym opisem :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, niby poukładani Niemcy-a jednak z fantazją ;)

S-ka ma ok. 6x3 cm powierzchni czyszczącej (7 cm-licząc z "jezyczkiem"). Czy ktoś może zmierzyć M-kę? (ze zdjęć mi wygląda, że jest ok. 3 cm dłuższy i ok. 0,5 cm szerszy, ale to bardzo "na oko")

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam M, ale zmierzyłem L - powierzchnia czyszcząca 10x6,5 cm.

Tak na marginesie. Dzisiaj że tak powiem, odpaliłem ten czyścik. Jaki ja głupi byłem męcząc się cały czas z jakimś badziewiem no name.

Ten patent z pływającą częścią dla mnie bomba. Choć tylko raz się oderwał, ale przegiąłem. 12 mm szyby trzyma bardzo dobrze. Rozwiązanie z tymi dwoma ochronnymi brzegami, żeby nie podchodziło podłoże też super. Jednym słowem - dobry czyścik.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.