Skocz do zawartości
TERESA

CHILI KORAL

Rekomendowane odpowiedzi

tu raczej się nie pytaj, wcale niewidziałem tego korala w żadnym ze skelpów w polsce, popytaj na reefcentral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak po łacinie


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alcyonium sp. przynajmniej tak było napisane kiedy szukałem w google, alcyonium sp. jest chyba do kupienia w reefshopie, więc się pomyliłem w pierwszym poście. jednak pierwszy raz słyszę nazwę chili coral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 8 mesięcy

u mnie długo się aklimatyzował

niesamowicie wygląda gdy rozłoży polipy


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyłem ostatni piekny okaz alcyonium a info o nim na http://www.mer-littoral.org/05/alcyonium-glomeratum.php

koral rozwija polipy nocą i trzeba go systematycznie dokarmiać ale wzamian efekt jest niesamowity .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże robert nie strasz - zobaczyłem nowy temat, wchodze a tam "Adi Zet" - aż zamarłem na chwilkę :)

Przepiękny miękki koral, niestety trudny w hodowli. Czym go karmisz?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrożony cyklop lub żywa artemia i co ciekawe dowiedziałem się podając pokarm w dzień zmienia on swoje przyzwyczajenia co do pobierania pokarmu i mozna wtedy obserwowac go za dnia w pełnej okazałości ale jak na tą chwile mój rozwija się jakieś dwie godziny po zgaszeniu światła a w piętnaście minut po zapaleniu zaczyna się zwijać .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jezyku sprechen napisane jest wyraznie : Ost Atlantik, West-Atlantik, czyli daleko od cieplych mórz.

albo tam sa jakies bardzo cieple prady morskie, albo ten koralowiec latwo sie adaptuje do wyzszej temperatury.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w zbiorniku jest 24-26 stopni ale nie za bardzo moge stwierdzić czy będzie mu to pasowało bo mam go dopiero trzy dni i jak na tą chwile musze przyznać że rozwija się ładnie .jakby coś się zmieniało na lepsze lub gorsze to dam znać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa takie jeden z czerwonymi drugi z białymi polipami , u mnie nie czekają do zmroku i rozkładają polipy jak zgasną 4 z 12-tu t5-tek, napewno lubią duży prąd wody , mam je od 3 miesięcy i narazie nie sprawiają problemów (temperaturę mam też koło 25 stopni)

kupowane były w sklepie Botia w Łodzi (link na mojej stronie - choć obecnie ich nie mają)


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marclo a gdzie je umieściłeś ??? na skale wyżej czy na dnie .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.